1/13
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Działka jest gigantyczna. To ponad 20 tys. mkw. Gdyby nie...
fot. Tomasz Rusek

W Gorzowie będzie wielki market. Nie, nie spożywczy

Działka jest gigantyczna. To ponad 20 tys. mkw. Gdyby nie wszyscy wiedzieli, gdzie leży, to podpowiadamy: przy ul. Myśliborskiej, niemal dokładnie na wprost parkingu przy Tesco i Obi. I choć miasto sprzedało ją przed tygodniem za 3,7 mln zł, to do dziś, między drzewami, od ulicy, wisi wielka płachta z napisem „na sprzedaż” i urzędowymi numerami do kontaktu (sprawdź zdjęcia w naszej fotogalerii).

[sc]Dziś jest bałagan[/sc]
O poranku spotykamy tu: młodą kobietę z maleńkim pieskiem i podchmielonego pana około 60. On nie chce rozmawiać. Ona mówi, że się cieszy ze sprzedaży działki. - Wieczorami zjeżdżają się tu auta. Krzyki, piski, alkohol. Pan zobaczy, jaki bałagan jest w krzakach i między drzewami - podpowiada. Patrzymy. Śmieci masa.

Ale za dnia jest przyjemnie. Można psa wyprowadzić, czasami rodzice uczą tu dzieci jeździć na rowerach. Nic dziwnego - dookoła wyrosło przecież osiedle Europejskiej.

Maciej Kubacki odpowiada za porządek na przyległej do sprzedanej działki parceli. Zagadujemy go, gdy zasuwa z miotłą i szuflą. - Dobrze, że działka została sprzedana. Może nowy właściciel ją ładnie zagospodaruje? - ma nadzieję.
Nie ma jednak pojęcia, co tutaj będzie. Inni mieszkańcy spotkani na os. Europejskim - też nie.

[sc]Wielkie handlowanie[/sc]
My już coś wiemy. Zgodnie z przeznaczeniem na działce mogą być wyłącznie usługi, w tym handel wielkopowierzchniowy. Jednak według naszych informacji nie będzie tu gigantycznego spożywczaka. - Najpewniej ulokuje się tu sklep meblowy - udało nam się dowiedzieć od dobrze poinformowanej osoby. Skąd taka informacja? Ponieważ spółka z Katowic, która kupiła działkę, działa ponoć właśnie na zlecenie meblowej spółki. Jednak nie spodziewajcie się zwykłego sklepu - to będzie gigantyczny market meblowy. I nie Ikea - prostujemy z miejsca plotki, jakie usłyszeliśmy na os. Europejskim.

Co na to gorzowianie? Zapytaliśmy tych, którzy wychodzili z... położonych po drugiej stronie ul. Myśliborskiej: Tesco, Obi i Media Markt. - Meblowy salon? Świetnie uzupełni to, co jest tutaj. Zrobi się nam takie centrum handlowe. Dobry pomysł. Bałem się, że zdubluje się spożywka i np. stanie Carrefour - powiedział pakujący do auta zakupy Henryk Kołnik.

Z kolei pani Wanda cieszyła się, że w ogóle „coś tam stanie”. - Córka ma mieszkanie nieopodal i zawsze narzekała na tę działkę. Że krzaki, że zarośla, że strach wnuczkę tamtędy samą puszczać - wyjaśniła kobieta. O markecie meblowym powiedziała krótko: - Pracy sklepikom w Gorzowie nie odbierze. I to ważne. A pewnie parę osób zatrudnienie tam znajdzie.

Zadzwoniliśmy też do dewelopera, który kupił działkę. Chcieliśmy dopytać o szczegóły. Jednak w katowickiej firmie Sigma Group DK nie udało się nam dowiedzieć zbyt wiele. - Prosimy o telefon za kilka dni - usłyszeliśmy.

Za to magistrat jest bardziej rozmowny.

Po pierwsze: urząd nie kryje radości, że zarobił niemal 4 mln zł na sprzedaży nieruchomości, której nie mógł sprzedać przez lata.
Po drugie, Stanisława Sztuka z wydziału nieruchomości dodaje, że miasto ma jeszcze inne atrakcyjne działki pod wielki handel. - To tereny za Tesco i Obi. Tam też niedługo będzie nowe osiedle. I mamy rezerwę pod markety - mówi urzędniczka.

[sc]A co w Twojej gminie?[/sc]
- Nic takiego nie planujemy. Ale mamy regularne zapytania w kwestii Lidla. mieszkańcy życzyliby sobie właśnie ten market - mówi Mateusz Karkoszka, zastępca burmistrza Strzelec Krajeńskich.

- Mamy już market i kilka sklepów. Jest to raczej dla nas wystarczające. Także nic takiego nie planujemy. Stare Kurowo jest rozciągnięte i nie ma generalnie dużych skupisk ludności. A tam właśnie powstają markety - mówi Wiesław Własak, wójt Starego Kurowa.

- Nie mamy planów co do sklepów wielkopowierzchniowych. Mamy ich pod dostatkiem. Był jeden inwestor, który zainteresował się gruntem w mieście. Ale warunki, które nam zaproponował nie były do zaakceptowania - mówi Maciej Pietruszak, burmistrz Drezdenka.

- Właśnie buduje się market Dino. Nawet stoją już mury. Powstaje przy ul. Gdańskiej, naprzeciwko istniejącego marketu. Poza tym planów nie mamy w tym zakresie - mówi Sylwia Łaźniewska, zastępca burmistrza Dobiegniewa.

Zobacz również:" rel="nofollow">

Przeczytaj też:W Sulechowie ruszyła budowa nowych obiektów handlowych [ZDJĘCIA]

Zobacz również

PKP sprzedaje mieszkania w Lubuskiem. Ceny nie przekraczają 100 tys. zł

PKP sprzedaje mieszkania w Lubuskiem. Ceny nie przekraczają 100 tys. zł

Trzeci kolejny dzień z rekordami zakażeń|21 PAŹDZIERNIKA

Trzeci kolejny dzień z rekordami zakażeń|21 PAŹDZIERNIKA

Polecamy

Podają się za CBŚ, wypytują o konto! To oszuści! - ostrzega zielonogórska policja

Podają się za CBŚ, wypytują o konto! To oszuści! - ostrzega zielonogórska policja

Priest Simulator – symulator księdza od polskiego studia do wypróbowania za darmo

Priest Simulator – symulator księdza od polskiego studia do wypróbowania za darmo

Astma u dzieci, których matki często stosowały środki czystości

Astma u dzieci, których matki często stosowały środki czystości

Dodaj ogłoszenie