Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Gorzowie na Chrobrego zapachniało grochówką... [WIDEO]

Mateusz Bandkowski
Witold Milewski - mieszkaniec i i kucharz Domu Alberta w Gorzowie.,Hanna Gill - Piątek - dyr. wydz. spraw społecznych w Gorzowie - pomaga przy nalewaniu grochówki
Witold Milewski - mieszkaniec i i kucharz Domu Alberta w Gorzowie.,Hanna Gill - Piątek - dyr. wydz. spraw społecznych w Gorzowie - pomaga przy nalewaniu grochówki Mateusz Bandkowski
Gorzowskie koło Towarzystwa Pomocy im. św. brata Alberta rozdało blisko 60 litrów grochówki bezdomnym i potrzebującym. Z okazji 35 - lecia działalności Towarzystwa Pomocy odbyła się także konferencja dotycząca działalności koła, a także form pomocy dla najuboższych i osób bezdomnych.

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i z tej właśnie okazji w Gorzowie zrobiło się bardzo zielono i zapachniało grochówką. Towarzystwo Pomocy im. św. brata Alberta w Gorzowie, które obchodzi swoje 35 - lecie, przygotowało grochówkę, którą częstowali najbardziej potrzebujących i nie tylko w pizzeri LongPlay przy ulicy Chrobrego.

Na miejscu rozdawanie ciepłych posiłków poprzedziła konferencja dotycząca gorzowskiego Koła Towarzystwa Pomocy, oraz form pomocy ludziom bez dachu nad głową i tych, których zgubił alkohol w życiu. Wczorajsze gotowanie było także otwarciem corocznej akcji Zielony Mikołaj, gdzie 6,7 i 8 grudnia wolontariusze z szkół średnich i ponadgimnazjalnych będą zbierać pieniądze do puszek na rzecz pomocy bezdomnym w punktach handlowych w Gorzowie. Prezes gorzowskiego koła Stanisław Żytkowski zaznacza, że: - problem bezdomności jest powszechny, w każdym domu znajdą się jakieś zbędne ubrania, które możemy przekazać i w ten sposób pomóc - zaznacza w rozmowie. Na spotkaniu nie pojawił się zapowiaday Prezydent Miasta Gorzowa Jacek Wójcicki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska