Zamknij

Gazeta Lubuska

W Gubinie zmotoryzowani Mikołaje rozdawali prezenty [ZDJĘCIA]

zmotoryzowanie mikołaje w Gubinie

Stowarzyszenie Esquadra

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/16] Następne

Zmotoryzowani Mikołaje rozdawali prezenty

W Gubinie po raz kolejny odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Żaków. Zaraz po nim Mikołaje wsiedli w swoje pojazdy i rozwieźli podarunki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

W Gubinie odbył się VI Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Żaków. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu w Gubinie wraz ze Stowarzyszeniem Esquadra Gubin. W turnieju wzięło udział osiem zespołów, w tym dwa z Gubina. Cały turniej wygrała drużyna Celuloza Kostrzyn, na drugim miejscu uplasowała się ekipa APF Zielona Góra, a ostatni stopień podium zajęła drużyna "Pomarańczowa" Młodzieżowego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dwójka" w Gubinie. - Z przebiegu turnieju oraz organizacji jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Organizacja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie tak jak i gra zawodników. Drużyny z Gubina zaprezentowały się solidnie - mówił trener Sobolweski, szkoleniowiec młodych piłkarzy.

Zaraz po tym w podróż wyruszyli Mikołajowie, aby rozdać prezenty dla najbiedniejszych dzieci. - Oczywiście młodzi piłkarze nie zostali z pustymi rękami. Zaraz po turniejowych występach Mikołaj wręczył im słodkie upominki - zaznacza Kamil Kuśnierek, prezes Stowarzyszenia Esquadra, która pomagała organizować przedsięwzięcie.

Bezpośrednio po turnieju Mikołajowie ruszyli w miasto. - Odwiedziliśmy dokładnie 27 dzieci z terenu Gubina i przekazaliśmy im świąteczne paczki. Były to maluchy wskazane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który dokonywał weryfikacji. Dzień tradycyjnie zakończyliśmy w miejscowym domu dziecka, gdzie Mikołaj odwiedził dzieci. Główny prezent jakim miało być radio jeszcze nie dotarł, ale wkrótce zostanie przekazany. Wychowankowie domu dziecka otrzymali natomiast słodkie upominki - opowiada Kuśnierek.

Zobacz też: Parada Mikołajów na Motocyklach. Zebrano 70 tys. zł

źródło: TVN24

Przeczytaj też: Zamiast sań... autobus. Tak podróżował Mikołaj w Zielonej Górze. I rozdawał prezenty

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy