MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W jakim samochodzie egzamin na prawko?

(wak)
Przedstawiciele lubuskich szkół nauki jazdy zabiegali u posłów, by nowe przepisy pozwoliły wybierać auto do egzaminów. Zabiegali skutecznie.

Przypomnijmy, że oba lubuskie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego (w Gorzowie i Zielonej Górze) kupiły dodatkowe samochody egzaminacyjne. W Gorzowie wybór padł na fiaty grande punto, w Zielonej Górze na renaulty clio. Spotkało się to jednak z protestem szkół nauki jazdy. Duży wybór aut (trzy modele) sprawia dodatkowe utrudnienia dla zdających.

Przedstawiciele szkół nauki jazdy pojechali z interwencją do Warszawy. Rozmawiali z parlamentarzystami z nadzwyczajnej podkomisji ds. rządowego projektu ustawy o kierujących pojazdami, która ustala zasady wyboru samochodu na egzamin.

Wiceprezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców Waldemar Pietraszewski powiedział nam, że delegacja ośrodków spotkała się z posłami dwukrotnie. I przedstawiła argumenty za tym, by egzaminy praktyczne były prowadzone w pojazdach ośrodków szkolenia lub zdający miał wybór marki auta.

.

- Odnieśliśmy sukces. W projekcie zmian ustawy wprowadzono zapis, że egzamin praktyczny może się odbywać w samochodach należących do WORD lub też wskazanych przez zdającego - dodaje Pietraszewski.

Przewodniczący komisji poseł Jan Tomaka mówi też: - Obecna sytuacja preferuje ośrodki egzaminowania, kosztem szkół nauki jazdy i zdających. Dlatego głosowaliśmy za zmianami. Jednak decyzja należy do Sejmu.

Nowa ustawa jest dopiero konsultowana. - Jeśli po wakacjach jej projekt trafi do Sejmu, może obowiązywać od stycznia 2008 roku - zapewnia poseł Tomaka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska