MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W końcu nasze dzieci będą szły chodnikiem!

Krzysztof Fedorowicz
Urzędnicy obiecują, że w przyszłym roku dzięki chodnikowi droga zmieni się nie do poznania i podobne zdjęcia będzie można włożyć między bajki
Urzędnicy obiecują, że w przyszłym roku dzięki chodnikowi droga zmieni się nie do poznania i podobne zdjęcia będzie można włożyć między bajki fot. Piotr Prychod
O niebezpiecznym odcinku powiadomił nas w październiku Piotr Prychod. A w przyszłym tygodniu ruszy budowa chodnika między Lubrzą i Nową Wioską!

16 października ukazał się na naszych łamach tekst pt. "Auta pędzą choć chodzą tędy dzieci". Przypomnijmy, że artykuł powstał dzięki naszemu Czytelnikowi, który zaalarmował redakcję, że na drodze między Lubrzą a Nową Wioską może dojść do wypadku. Piotr Prychod powiadomił nas, że przy ulicy, którą wracają do domu uczniowie podstawówki, brakuje znaków ostrzegawczych i ograniczenia prędkości.

- Maluchy muszą uciekać na pobocze przed nadjeżdżającymi samochodami - zauważa Prychod. - Na nasze prośby o położenie muldy zwalniającej na drodze w Nowej Wiosce, postawienia znaku ograniczenia prędkości oraz znaku ostrzegawczego "uwaga piesi" starosta nie wydał zgody. Pomimo że jest znak nazwy miejscowości czyli obszar zabudowany, to średnia prędkość aut poruszających się tą drogą wynosi 80 km/h, jak nie więcej!

W starostwie dowiedzieliśmy się wówczas, że wkrótce ma ruszyć budowa chodnika, a Mirosław Olender, który zarządza drogami powiatowymi, przekonywał nas, iż w tej sytuacji nie ma potrzeby stawiać znaków.

Tymczasem już we wtorek Tomasz Olesiak, sekretarz powiatu poinformował nas, że zarząd wychodząc naprzeciw wnioskom zgłaszanym przez mieszkańców Nowej Wioski zlecił wykonanie chodnika wzdłuż drogi powiatowej na odcinku od tej miejscowości do Lubrzy.

- Sprawa była dość obszernie przedstawiana w "Gazecie Lubuskiej" - stwierdza Olesiak. - Wydział zarządzania projektami europejskimi i zamówień publicznych przeprowadził procedurę przetargową i tym samym w dniu 30 października zawarto umowę na realizację inwestycji pod nazwą "Wykonanie chodnika przy drodze powiatowej w miejscowości Nowa Wioska".

Jutro nastąpi przekazanie placu budowy, natomiast już w przyszłym tygodniu ruszają prace. Zakończenie robót ma nastąpić do końca grudnia tego roku. Przypomnijmy, że chodnik będzie miał długość 700 m i poprowadzi dzieci od szkoły w Lubrzy niemal do skrzyżowania w Nowej Wiosce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska