W Kostrzynie też boją się powodzi

beb
- Na razie nie ma żadnego zagrożenia - mówi rzecznik magistratu Przemysław Jocz
- Na razie nie ma żadnego zagrożenia - mówi rzecznik magistratu Przemysław Jocz fot. Beata Bielecka
. - Fala kulminacyjna spodziewana jest na Odrze w sobotę, a na Warcie 4 czerwca - mówił nam wczoraj rzecznik magistratu Przemysław Jocz. Miasto już się na to przygotowuje.

- Właśnie trwa budowa wału z worków z piaskiem przy ulicy Sybiraków, bo tam może wylać Warta. Według planów podobne zabezpieczenia pojawią się też na terenie portu rzecznego oraz w rejonie Kostrzyńskiego Centrum Kultury. Poza tym planujemy zamknąć fosę na Starym Mieście - dodał rzecznik.

Straż Miejska zaczęła objeżdżać wczoraj tereny ogródków działkowych, bo tam mieszkają niektórzy bezdomni. Chodzi o to, żeby dotrzeć do wszystkich z informacją o zagrożeniu. - Tereny ogródków są położone bardzo nisko i woda może się tam pojawić - tłumaczył P. Jocz.

Miasto zabezpieczyło na czas powodzi 8 tys. worków. Na bieżąco też monitoruje stan Odry i Warty. Wczoraj rano Odra miała 449 cm (stan alarmowy wynosi 450 cm), Warta 390 cm (stan alarmowy to 400 cm). - Dla porównania w lipcu 1997 roku Warta osiągnęła stan 566 cm, a Odra 652 cm - przypomniał rzecznik magistratu.

Wideo

Komentarze 122

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kera
W dniu 02.06.2010 o 09:21, vivo napisał:

ALE Z CIEBIE PUSTA STRZAŁA, TAKA KREDKA,ŻE NIE WIEDZIAŁEM,ŻE TAKIE ZRYTE ŁBY JESZCZE ISTNIEJĄ! SZKODA,ŻE SIĘ CHWALISZ NA PRAWO I LEWO ,ŻE TAK SIĘ ANGAŻUJESZ I OPOWIADASZ INNYM O TYM FORUM! KAŻDY BY SIĘ DOMYŚLIŁ,ŻE TO TY! A MOJA SIOSTRA JUŻ DAWNO POWIEDZIAŁA ŻE JESTEŚ PUSTĄ ID*IOTKĄ Z GRUBĄ DUPĄ I NIE ZAPRZECZAJ, BO JUŻ WIEM JAK WYGLĄDASZ! BLE, NIE DOŚĆ ŻE BRZYDKA JESTEŚ TO JESZCZE PUSTA O FIGURZE NIE WSPOMNĘ, KIJEM BYM CIE NIE TKNĄŁ.FUUUU PIER**DOLN**IĘTA LALA SZKODA ŻE NIE BARBI TYLKO CZAKI!!


hahahahhaha ale ubaw, usmialam sie czytajac twoj marny komentarz.
Nie dorastasz mi do piet czlowieczku, ile mozna Cie tak nazwac.
Jasne, jasne wiesz kim jestem, opis sie w pwlni zgadza z moja osoba hahahahahahahahahahahahahahaha
Twoja siostra jest glupia idiotka, a Ty jeszce glupszy.!
v
vivo
W dniu 31.05.2010 o 19:21, kera napisał:

Za każdym razem jak piszę coś publicznie to zastanawiam się co piszę.A To właśnie Wy nasłuchaliście sie plotek, i się podniecacie nad swoim miastem, a ja odpowiedziałam na ten temat, ponieważ zirytował mnie komentarz jk.



ALE Z CIEBIE PUSTA STRZAŁA, TAKA KREDKA,ŻE NIE WIEDZIAŁEM,ŻE TAKIE ZRYTE ŁBY JESZCZE ISTNIEJĄ! SZKODA,ŻE SIĘ CHWALISZ NA PRAWO I LEWO ,ŻE TAK SIĘ ANGAŻUJESZ I OPOWIADASZ INNYM O TYM FORUM! KAŻDY BY SIĘ DOMYŚLIŁ,ŻE TO TY! A MOJA SIOSTRA JUŻ DAWNO POWIEDZIAŁA ŻE JESTEŚ PUSTĄ ID*IOTKĄ Z GRUBĄ DUPĄ I NIE ZAPRZECZAJ, BO JUŻ WIEM JAK WYGLĄDASZ! BLE, NIE DOŚĆ ŻE BRZYDKA JESTEŚ TO JESZCZE PUSTA O FIGURZE NIE WSPOMNĘ, KIJEM BYM CIE NIE TKNĄŁ.FUUUU PIER**DOLN**IĘTA LALA SZKODA ŻE NIE BARBI TYLKO CZAKI!!
G
Gość

Woda jeśli ma być puszczona to puszczą ją śluzą na Chyżynie na pola i nieużytki ale njpierw zabezpieczą wiertie gazu.

k
kera
W dniu 30.05.2010 o 15:12, ~Justa~ napisał:

Kera zastanów się co mówisz władze i tak podejmą słuszną decyzje i wysadzą te wały a dlaczego? bo mniej ludzi ucierpi. Ludzie z Górzycy także pracują w Kostrzynie i jeśli Kostrzyn będzie zalany a tym bardziej strefa to Ci ludzie stracą prace a w ostateczności domy bo ich nie utrzymają. Jeśli zaleje im dom to dostaną drugi, bo tak działa pomoc. Chyba lepiej aby mieli dach nad głową i prace niż dom który stracą przez to że nie będą mieli pracy. pomyśl trochę i się nie bulwersuj bo i tak jak będzie taka potrzeba to te wały będą wysadzone i Ty nic na to nie poradzisz.


Za każdym razem jak piszę coś publicznie to zastanawiam się co piszę.
A To właśnie Wy nasłuchaliście sie plotek, i się podniecacie nad swoim miastem, a ja odpowiedziałam na ten temat, ponieważ zirytował mnie komentarz jk.
G
Gość
W dniu 30.05.2010 o 17:28, jk napisał:

podali że prawa strona Szumiłowa podtopiona ........................


woda się tam cofnęła już wczoraj, podtopiło tylko 3 podwórka, teraz swoda ię cofa i opada, wodę udało się skierować na nieużytki w stronę kaleńska. jescze wszystko możliwe ale wydaje się że Szumiłowo sobie sobie poradziło. Przy pierwszej fali pomogły te nowo budowane rowy przy ul. Szumiłowskiej
O
Observer

nie sadze by nagle 5 tys osób znalazło prace w jeden dzień- wałów nie trzeba wysadzać-same się rozpadna na Górzycy i Świerkocinie do Dabroszyna...Jednak wiele osób z Warnik i miejscowości przy nich może stracić swój dobytek.Dziś obrona firm opiera się na danych z niemieckiego automatycznego Pomiaru Odry niestety z Wartą tak nie bedzie,wszyscy się obawiaja ze woda z wylewów Odry nie zdaży zejść do czasu przybycia Fali na Warcie i woda rzowali wały a nawet się przez nie przeleje-woda na terenach strefy jest na równym poziomie -jednak pojawiły sie na terenah zalanych BOBRY.
Jeśli zaleje duze Firmy to bedzie katastrofa dla miasta-firmy wezma ubezpieczenie i przeniosą się gdzie indziej. Pamietajmy iż ktoś wskazął im to miejsce do inwestycji jako bezpieczne.

j
jk

gościu - ty przestań bredzić ....................jeśli zajdzie taka potrzeba ...............sam się przekonasz

G
Gość

Przestań bredzić facecik. Prawo nie pozwala na wysadzanie wałów w celu zalania jakichś miejscowości dla obrony innych. Dopuszczalne jest tylko wysadzanie ich dla zalania terenów niezamieszkałych. Tematu po prostu niema , więc się ośmieszajcie się wałkując go w kółko. Dziewczyna trochę bezpodstawnie się przeraziła dając wiarę jakimś plotkom, ale wy okazaliście się imbecylami nie rozumieiejącymi po prostu przepisów ciągnąc to. A ten kostrzyn i tak nikogo nie obchodzi razem z jego strefą. Firmy, jeśli stwierdzą, że tu taagraża im regularnie powódź to przeniosą się gdzie indziej i już. A ludzie sobie z pracą poradzą, jak zawsze jakoś sobie radzili.

j
jk

podali że prawa strona Szumiłowa podtopiona ........................

~Justa~
W dniu 28.05.2010 o 19:26, Gość napisał:

Kostrzyn wysadzić i zaorać, zrobić polder, powiększyć w ten sposób Park Narodowy i na całej Odrze do Szczecina unikniemy w przyszłości powodzi. Kogo ten Kostrzyn obchodzi?



KOSTRZYN OBCHODZI WIELU LUDZI to dzięki niemu ponad 5000 ludzi ma prace w samej strefie, ludzie mają lepsze życie gdyż ich problemy finansowe się skończyły. To że Ciebie on nie obchodzi nie oznacza że innych też. Dlaczego nie powiesz skąd jesteś? Domyślam się że jesteś z małego miasteczka bądź wsi w której mają być wysadzone wały, przeraża Cię ta myśl że Twój dom zostanie zalany dlatego tak piszesz bo chcesz tego uniknąć. Złość nic nie da gdyż co ma być to będzie a my temu nie jesteśmy w stanie przeszkodzić.
~Justa~
W dniu 28.05.2010 o 19:24, kera napisał:

Tak, Twoje mieszkanie jest ważniejsze niz "Pana X", tak?? Bo Ty tak uwazasz, ale licz sie z tym , ze kazdy ma inne zdanie, a ze Ty napiszesz kilka "zdań" na forum-niestety ale nic tego nie zmieni:) I powiedz mi jeszce jaką pracę?? w bastionie, czy na bazarze?? A nie liczysz się z tym, że w Gorzycy też ludzie mają pracę?? zakłady pracy sa w centrum Kostrzyna i po za jego centrum , więc o czym właśnie Ty dyskutujesz??



Kera zastanów się co mówisz władze i tak podejmą słuszną decyzje i wysadzą te wały a dlaczego? bo mniej ludzi ucierpi. Ludzie z Górzycy także pracują w Kostrzynie i jeśli Kostrzyn będzie zalany a tym bardziej strefa to Ci ludzie stracą prace a w ostateczności domy bo ich nie utrzymają. Jeśli zaleje im dom to dostaną drugi, bo tak działa pomoc. Chyba lepiej aby mieli dach nad głową i prace niż dom który stracą przez to że nie będą mieli pracy. pomyśl trochę i się nie bulwersuj bo i tak jak będzie taka potrzeba to te wały będą wysadzone i Ty nic na to nie poradzisz.
j
jk

jak pisał na forum - wszyscy - go wyzywali i lżyli z niego i pragnęli aby zamilkł ...................teraz gdy go nie ma - wszyscy nadal po nim jadą - bo go nie ma ........................wstyd i żenada - dla takich ludzi .......................jego choroba - to jego prywatna sprawa ...........chyba że ktoś inaczej twierdzi - niech stworzy nowy temat - dotyczący jego choroby .................i tam niech wszyscy jego wielbiciele się rozpisują .....................bo jak na razie każdy temat dotyczący spraw Kostrzyna - kończy się chorobą Darka...............................ŻENADA

~GOŚĆ~

Darek po prostu za bardzo się afiszował swoja choroba , zapomniał ,że w Polsce jest prawo do przymusowego leczenia psychiatrycznego , wystarczyła jedna opinia znanego kostrzyńskiego lekarza rodzinnego , zresztą byłego radnego ,że zagraża on innym ludziom. Było akurat odwrotnie to jemu inni zagrażali - pobicie , wybicie szyby w jego oknie , ciąglę obelgi pod jego adresem na jego osiedlu . Jestęśmy jako społeczeństwo bardzo nie tolerancyjni , nie lubimy , innych , kolorowych , gejów , innowierców , ludzi wyróżniających sie w tłumie . Póżniej biorą sie stąd takie sytuacje jak zabicie czarnoskórego handlarza prze policjanta - tajniaka . Dzisiaj w tej sprawie odbędzie sie demonstracja w Warszawie . Burmistrz Berlina , który otwarcie przyznaje się do tego ,że jest gejem byl by podobnie potraktowany w Kostrzynie jak Darek i dlugo by tu nie pomieszkał.

g
gość nr.2
W dniu 30.05.2010 o 10:54, A1CE19 napisał:

Anonimowo? I kto to pisze. Człowiek który na forum Kostrzyna obrażał wszystkich. Myślałeś że nie wyjdzie że cyklonbe to Chocianowski? Jesteś żenujący człowieku.A Darka niestety wywieźli. Źle się stało.


Co to znaczy wywieźli. Musiały byc ku temu jakies powody. Przeciez nie wywozi sie o tak sobie ludzi do zakładów psychiatrycznych czy na Policję.
A
A1CE19
W dniu 30.05.2010 o 09:54, cyklonbe napisał:

Nie. Darek ma Was w d*** i nie pokaże się więcej na forum. Czas poświęca na spotkania z wyborcami, a Wy nie przyjdziecie, bo ubliżać umiecie tylko anonimowo...Ha, ha!


Anonimowo? I kto to pisze. Człowiek który na forum Kostrzyna obrażał wszystkich. Myślałeś że nie wyjdzie że cyklonbe to Chocianowski? Jesteś żenujący człowieku.

A Darka niestety wywieźli. Źle się stało.
Dodaj ogłoszenie