W Lubniewicach dobra woda popłynęła już oficjalnie

PAW
Symbolicznego odkręcenia kurka dokonali przedstawiciele władz województwa, powiatu i burmistrz Lubniewic. Po chwili dobra woda wytrysnęła z węża strażackiego.
Symbolicznego odkręcenia kurka dokonali przedstawiciele władz województwa, powiatu i burmistrz Lubniewic. Po chwili dobra woda wytrysnęła z węża strażackiego. fot. Paweł Kozłowski
W piątek uroczyście oddano do użytku stację uzdatniania wody oraz miejską pompownię strefową. Dla mieszkańców jest to bardzo ważna inwestycja, bo był okres, że woda w ich kranach nawet nie nadawała się do spożycia.

Było to jesienią 2008 r. Sanepid w wodociągu wykrył m.in. niebezpieczne pałeczki coli. Przez kilka tygodni lubniewiczanie wodę brali z podstawianych beczkowozów. Gmina musiała wziąć się za wielką inwestycję. Teraz w mieście działa już nowy system uzdatniania wody. Wymieniono także stare azbestowe rury (to rdza w jej wnętrzu była prawdopodobnie przyczyną pojawienia się w wodzie niebezpiecznych bakterii). - Stacja składa się z ujęcia i trzech studni głębinowych. Woda trafia do układu filtracyjnego i w taki sposób uzdatniona jest kierowana do domowych kranów - tłumaczył na uroczystości Przemysław Kobeszko z firmy, która wykonywała inwestycję.

Stacja działa w Lubniewicach już od tygodni, w piątek odbyło się jedynie jej oficjalne otwarcie (było zaplanowane miesiąc wcześniej, ale przełożono je z powodu żałoby narodowej po katastrofie samolotu prezydenckiego). - Pamiętam starą stację, teraz zachwycam się nową. Teraz tylko trzeba o nią dbać - komentował zwiedzając SUW mieszkaniec Stefan Habura. - Woda w mieście jest o wiele lepsza.

Wideo

Komentarze 19

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

p
pływak

Teraz ciepło, to mozna się kąpać i prać w Lubiążu, zawsze to oszczędność.
Polecam lawirowanie między puszką od piwa , a spruchniałą dechą na plaży zamkowej.

a
ala
W dniu 09.06.2010 o 20:56, jot napisał:

Coś mi się wydaje, że za skromne uroczystości jednak były przy otwieraniu ujęcia wody. Wody wystarczyło do pierwszego upalnego dnia. Przykra niespodzianka dla wszystkich spragnionych sławnej "dobrej wody" z Lubniewic. Miejmy nadzieję, że upały długo nie będą, bo nowych, nowych wodociągów nie będzie. No jest jeszcze jezioro.


Nie przesadzaj ;-) od czasu do czasu trzeba zadbać o naszych lokalnych przedsiębiorców, zakręcić wodę w kranach, żebyśmy poszli do sklepów i wodę kupili. Będzie można powiedzieć, że gospodarka lokalna się rozwija ;-) Dodatkowo, kąpiel w wodzie mineralnej wpływa bardzo pozytywnie na skórę, wygładza ją i odpowiednio nawilża... A na koniec, moja 5 osobowa rodzinka wykąpała się dziś w wodzie za ponad 20 PLN, a co! Widzicie, same pozytywy.
j
jot

Coś mi się wydaje, że za skromne uroczystości jednak były przy otwieraniu ujęcia wody. Wody wystarczyło do pierwszego upalnego dnia. Przykra niespodzianka dla wszystkich spragnionych sławnej "dobrej wody" z Lubniewic. Miejmy nadzieję, że upały długo nie będą, bo nowych, nowych wodociągów nie będzie. No jest jeszcze jezioro.

j
jateztakchce
Ja już tak przywykłem do obecnego stanu,że nic a nic nie chcę zmieniać. Podoba mi się .Czuję się związany z obecną władzą najbardziej przez wspanniałe instytucje pomocowe. Posiedzę sobie na ryneczku, zawołaja do gminy, to coś dostanę z socjalu, moja mamusia emerytka przydzwiga coś z Caritasu,albo z "nierobić coś" i tak dotrwam w szczęsciu i błogim spokoju do lata. A latem tu złotówa tu dwa i już.

TO JEST ZYCIE JAK W MADRYCIE, ACO!
"Januszek"

Ja już tak przywykłem do obecnego stanu,że nic a nic nie chcę zmieniać. Podoba mi się .Czuję się związany z obecną władzą najbardziej przez wspanniałe instytucje pomocowe. Posiedzę sobie na ryneczku, zawołaja do gminy, to coś dostanę z socjalu, moja mamusia emerytka przydzwiga coś z Caritasu,albo z "nierobić coś" i tak dotrwam w szczęsciu i błogim spokoju do lata. A latem tu złotówa tu dwa i już.

e
eva
W dniu 20.05.2010 o 15:18, Też Adam napisał:

EVA widać zoriętowana jesteś w opłatach jak mało kto, moze to element składowy twojej pensji?Utrzymanie w gotowości? To znaczy,że jak przez lata woda w kranach była śmierdząca i czyszczono rury, po czym przez kilka godzin trzeba było spuszczać wodę(i płacić podwójnie za wodę i ścieki), to znaczyło utrzymanie w gotowości?Dla mnie to zwykłe naciągactwo i tyle.



Dlaczego zorientowana jak mało kto? Zwyczajnie korzystam z ogólnodostępnych informacji, zresztą polecam TO każdemu, by wiedział za co płaci. Jakiekolwiek opłaty nie są częścią mojego uposażenia, chociażby z prozaicznego powodu: żadnych tutaj koneksji. Moje życie zawodowe od dawna toczy się z dala od Lubniewic. A pretensje co do warunków, w jakich tutaj żyjemy, to nie pod moim adresem powinieneś pisać. Zresztą pisać to można na Berdyczów, pokaż przy urnie wyborczej, że nie tak powinno wyglądać życie tutaj. Głosuj MĄDRZE! Pozdrawiam
T
Też Adam
W dniu 19.05.2010 o 21:04, eva napisał:

adamie, nie jesteś oryginalny, taka opłata dawno funkcjonuje. Do taryf za wodę i ścieki doliczana jest opłata abonamentowa. Opłata ta, jest za tzw. utrzymanie w gotowości urządzeń. Widać nie wiesz za co płacisz. Dowiedziałeś się dziś czegoś nowego, więc będziesz mógł żądać od swojej kobiety opłaty za utrzymywanie w gotowości urządzenia. Może dojśc do sytuacji vice versa, więc zalecam ostrożność.Pamiętasz jeszcze, że określano Lubniewice mianem PERŁA, czy od dziadków się dowiedziałeś?


EVA widać zoriętowana jesteś w opłatach jak mało kto, moze to element składowy twojej pensji?
Utrzymanie w gotowości? To znaczy,że jak przez lata woda w kranach była śmierdząca i czyszczono rury, po czym przez kilka godzin trzeba było spuszczać wodę(i płacić podwójnie za wodę i ścieki), to znaczyło utrzymanie w gotowości?
Dla mnie to zwykłe naciągactwo i tyle.
e
eva
W dniu 19.05.2010 o 16:14, ~adam~ napisał:

no przecież Lubniewice to PERŁA, a za perły się słono płaci! dziękujemy Panu Burmistrzowi, że w tym roku jeszcze wody nie podwyższył. Może warto jeszcze do tej opłaty doliczyć tzw. opłatę za łącze czy jakoś tak. cena za media będzie jeszcze atrakcyjniejsza.


adamie, nie jesteś oryginalny, taka opłata dawno funkcjonuje. Do taryf za wodę i ścieki doliczana jest opłata abonamentowa. Opłata ta, jest za tzw. utrzymanie w gotowości urządzeń. Widać nie wiesz za co płacisz. Dowiedziałeś się dziś czegoś nowego, więc będziesz mógł żądać od swojej kobiety opłaty za utrzymywanie w gotowości urządzenia. Może dojśc do sytuacji vice versa, więc zalecam ostrożność.
Pamiętasz jeszcze, że określano Lubniewice mianem PERŁA, czy od dziadków się dowiedziałeś?
~adam~
W dniu 19.05.2010 o 11:31, ~fiolka~ napisał:

Porównajmy zatem stawki w kilku dużych miastach (w stolicy ceny mogą róznić się w zależności od dzielnicy).Warszawa woda-3,30, ścieki 4,30 = 7,60/m3; Wrocław -woda+ścieki 6,72; Łódź- woda-2,81, ścieki-2,35=5,52; Kraków -woda-3,08, ściek-i4,98=8,06; Gdańsk - woda-3,42, ścieki 4,65=8,06; Rybnik - woda-4,83, ścieki 8,08=12,91; Gorzów - woda 3,03, ścieki 4,11=7,14. Lubniewice- woda-2,89, ścieki 4,92=7,81. Aby obraz był pełniejszy, należało by do takiej przykładowej statystyki również podać stopę bezrobocia/1000 mieszkańców, dochód/osobę, czy chociaż osoby w wieku produkcyjnym/100 mieszkańców w tych miastach.



no przecież Lubniewice to PERŁA, a za perły się słono płaci! dziękujemy Panu Burmistrzowi, że w tym roku jeszcze wody nie podwyższył. Może warto jeszcze do tej opłaty doliczyć tzw. opłatę za łącze czy jakoś tak. cena za media będzie jeszcze atrakcyjniejsza.
~fiolka~
W dniu 15.05.2010 o 17:22, jOLA napisał:

A do tej pory za co płaciliśmy?Za szmbo w kranach, a stawki większe niż w stolicy!


Porównajmy zatem stawki w kilku dużych miastach (w stolicy ceny mogą róznić się w zależności od dzielnicy).
Warszawa woda-3,30, ścieki 4,30 = 7,60/m3; Wrocław -woda+ścieki 6,72; Łódź- woda-2,81, ścieki-2,35=5,52; Kraków -woda-3,08, ściek-i4,98=8,06; Gdańsk - woda-3,42, ścieki 4,65=8,06; Rybnik - woda-4,83, ścieki 8,08=12,91; Gorzów - woda 3,03, ścieki 4,11=7,14. Lubniewice- woda-2,89, ścieki 4,92=7,81. Aby obraz był pełniejszy, należało by do takiej przykładowej statystyki również podać stopę bezrobocia/1000 mieszkańców, dochód/osobę, czy chociaż osoby w wieku produkcyjnym/100 mieszkańców w tych miastach.
A
Ala

fajnie,że mieszkańcy tak cieszą się z wody w kranach,jeszcze 10 lat a was zelektryfikują.

l
libra
W dniu 17.05.2010 o 22:17, j.m. napisał:

zapomnieliście jeszcze dodać, o super inwestycji, która się dzieje, mianowicie ulice strzelecka i ogrodowa. jak ktoś był w Lubniewicach, to dwie zabytkowe uliczki, które mogłyby być na stałe wpisane w przewodnik po wsi naszej. niestety, polbrukują je! zabytkowe, stylowe, bardzo rzadko uczęszczane uliczki wykładają polbrukiem! a Wy mówicie, że lubniewice z duchem czasu nie idą? w planach jest polbrukowa plaża i polbrukowe pomosty, wszystko polbrukowe będzie.a co, nie stać nas? no i na tym telebimie jeszcze info jest, że centrum sportowo-rekreacyjne w Gliśnie zbudjuje Pan nam panujący. Że się tak spytam po raz wtóry, stać nas na to? gmina zadłużona wzdłuż i wszerz, ale wybory się zbliżają, więc i pieniądze się znajdują ... smutne



To więcej niż smutne. Ale kto mówił, że będzie wesoło? Idą wybory, i nikt nie będzie zwracał uwagi na takie, czy inne niuanse w obliczu być albo nie być na kolejne cztery lata. Mniej więcej, każdy to robi, a rozumny elektorat jest po to, by zweryfikować to przy urnie wyborczej. I nie smutne, ale żałosne jest to, że większości jest to obce.
j
j.m.

zapomnieliście jeszcze dodać, o super inwestycji, która się dzieje, mianowicie ulice strzelecka i ogrodowa. jak ktoś był w Lubniewicach, to dwie zabytkowe uliczki, które mogłyby być na stałe wpisane w przewodnik po wsi naszej. niestety, polbrukują je! zabytkowe, stylowe, bardzo rzadko uczęszczane uliczki wykładają polbrukiem! a Wy mówicie, że lubniewice z duchem czasu nie idą? w planach jest polbrukowa plaża i polbrukowe pomosty, wszystko polbrukowe będzie.a co, nie stać nas? no i na tym telebimie jeszcze info jest, że centrum sportowo-rekreacyjne w Gliśnie zbudjuje Pan nam panujący. Że się tak spytam po raz wtóry, stać nas na to? gmina zadłużona wzdłuż i wszerz, ale wybory się zbliżają, więc i pieniądze się znajdują ... smutne

c
c.f.
W dniu 17.05.2010 o 19:41, wiechu napisał:

I mnie się podoba pełen sukces lubniewickiej społeczności .Tak trzymać.Wieś idąca z duchem czasu i postępu.Może nawet jakiś zabłąkany turysta zawita.Pozdrawiam serdecznie .A tak na marginesie , to wcześniej braliście wodę z ...?



Ja głownie z Netto i Biedronki. Wychodziło taniej i zdrowiej. A z duchem czasu, to nie idziemy, ale biegniemy. Mamy już mrugające światełka na skrzyżowaniu + wymalowane pasy dla pieszych, remontowany jest kawałek drogi pod Lubniewicami w ramach "Program Wieloletni pn. Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011" (pięknie się nazywa, że aż strach), no i duma wsi, telebim (tak to się nazywa chyba potocznie, w każdym razie czerwone napisy cały czas lecą). Poza tym w GOK będą letnie warsztaty muzyczne dla turystów, bo miejscowych to pewnie nie będzie stać. Taki warsztatowiec musi mieć obuwie na obcasach (wygodne) i długą spódnicę, i 500 zł bez spania i wyżywienia. A za 950 spanie 3 posiłki i 32 godziny z instruktorem flamenco. No i czy ktoś ma watpliwości, że nie idziemy z duchem? Albo turysta ni trafi?
Pozdrawiam wątpiących
w
wiechu

I mnie się podoba pełen sukces lubniewickiej społeczności .Tak trzymać.Wieś idąca z duchem czasu i postępu.Może nawet jakiś zabłąkany turysta zawita.
Pozdrawiam serdecznie .
A tak na marginesie , to wcześniej braliście wodę z ...?

Dodaj ogłoszenie