Zamknij

Gazeta Lubuska

W Lubuskiem powietrze mamy fatalne. W których miastach jest najgorzej?

dym z kominów

archiwum

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/9] Następne

Powietrze mamy fatalne. W których miastach jest najgorzej?

Mieszkańcy całego województwa lubuskiego oddychają powietrzem, które przekracza dopuszczalne normy zanieczyszczeń. Sprawdziliśmy, w których lubuskich miastach jest pod tym względem najgorzej.

Burza w całej Polsce wybuchła po tym, jak Europejska Agencja środowiska opublikowała raport, z którego wynika, że Polska ma najgorsze powietrze w całej Unii Europejskiej. Dopuszczalne normy są u nas przekroczone nawet kilkukrotnie. Niestety, nie inaczej jest w województwie lubuskim.

Zobacz też: Kronopol zadba o lepszą jakość powietrza. Zainwestuje 200 mln złZ badań przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze wynika, że praktycznie na terenie całego lubuskiego oddychamy powietrzem klasy C. Oznacza to, że poziom stężeń zanieczyszczenia przekracza w Lubuskiem poziom dopuszczalny. Badania, o których mowa, podsumowują cały 2015 r. W raporcie inspektoratu podzielono nasz region na trzy strefy. Jedna z nich obejmuje Gorzów Wlkp., druga Zieloną Górę, a trzecia pozostały obszar lubuskiego.

Zobacz też: Zanieczyszczenie powietrza przyczynia się każdego roku do śmierci ok. 45 tys. osób w Polsce (wideo)


Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy