Zamknij

Gazeta Lubuska

W Lubuskiem wystawiono ponad 160 tysięcy mandatów. W którym mieście najwięcej? Nie zgadniecie!

- Wystawiają tylko te mandaty, pewnie do statystyk  im brakuje – to chyba jeden z najczęstszych komentarzy ludzi, którzy dostali nagle mandat i nie kryją

policja

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/15] Następne

W Lubuskiem wystawiono ponad 160 tysięcy mandatów. W którym mieście najwięcej? Nie zgadniecie!

- Wystawiają tylko te mandaty, pewnie do statystyk im brakuje – to chyba jeden z najczęstszych komentarzy ludzi, którzy dostali nagle mandat i nie kryją swojej złości. Niejeden z nas zastanawiał się, ile w roku wystawiono takich kwitów z pewnymi kwotami do zapłacenia. Chcecie wiedzieć, ile w Lubuskiem w 2017 roku wystawiono mandatów?

Na to pytanie odpowiedział nam nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie Wlkp. - W 2017 roku nałożono ich łącznie 162 233, z czego zdecydowana większość dotyczyła wykroczeń w ruchu drogowym, bo aż 121 230 – poinformował nas rzecznik.

Następne kolejno występujące mandaty za wykroczenia były za:
- spożywanie alkoholu w miejscu publicznym - 17 569
- zakłócanie ładu i porządku publicznego - 5.597
- nieobyczajny wybryk - 5 044
- uszkodzenie mienia - 4.457


A jaka kara była największa? M. Maludy dodał, że najwyższy mandat wystawiony w 2017 roku jest łączony za kilka wykroczeń i wynosi 1 000 zł. Podkreślił także, że takich przypadków w zeszłym roku była naprawdę bardzo dużo.

Zaskoczeni? To nie koniec informacji. Sprawdziliśmy jeszcze, jak sytuacja wygląda w rozbiciu na poszczególne miasta. Gdzie policjanci wystawili najwięcej mandatów. Czy wygrał Gorzów Wlkp., a może Nowa Sól? Odpowiedź znajdziecie na kolejnych slajdach.

WIDEO: Kaskadowe pomiary prędkości w Lubuskiem

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy