Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W mikołajki prezydent będzie listonoszem

Anna Białęcka
To jak wyglądał za życia najpopularniejszy na świecie Mikołaj można zobaczyć w kościele Bożego Ciała. W bocznej nawie stoi jego rzeźba.
To jak wyglądał za życia najpopularniejszy na świecie Mikołaj można zobaczyć w kościele Bożego Ciała. W bocznej nawie stoi jego rzeźba. Anna Białęcka
Program święta patrona Głogowa - św. Mikołaja jest już gotowy. Imprezy rozpoczną się 6 grudnia od dekorowania choinek przez przedszkolaki.

Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, który już kilka dni wcześniej zwrócił się do szkół, przedszkoli i firm z propozycją wzięcia udziału w popisach artystycznych na scenie na Rynku.
Świętowanie rozpocznie się o godz. 11.00 na Rynku na tyłach ratusza, obok pawilonu nad sukiennicami. Dzieci z głogowskich przedszkoli będą dekorowały choinki wykonanymi przez siebie ozdobami świątecznymi. Tym razem choinki mają być takiej wielkości, by dzieci mogły zakładać ozdoby bez używania drabin.

W samo południe ruszy poczta mikołajowa. Każdy będzie mógł napisać list do św. Mikołaja. W rolę listonosza wcieli się prezydent Głogowa, Jan Zubowski, który przekaże listy świętemu ok. godz. 16.00. Także o 12.00 rozpoczną się prezentacje sceniczne, wystąpią głogowianie, duzi i mali. O 13.20 na scenie pojawi się zespół muzyki dawnej "Tryzna", zachęci swoim występem do udział w koncercie, który zaplanowany jest na godz. 17.30 a odbędzie się w sukiennicach.
O godz. 14.00 na Rynku zawita Mikołaj i zaprzęgiem konnym wyruszy na objazd miasta, będzie mu towarzyszył korowód głogowian. Na 14.30 zaplanowano spektakl "Historia stolarza z Rowanien". Od 13.00 do 16.00 rozgrywane będą różne gry i zabawy dla rodzin.

O 16.00 z wieży ratuszowej odegrany zostanie hejnał miasta na powitanie św. Mikołaja. A godzinę później nastąpi uroczyste otwarcie sukiennic. Koncerty dadzą uczniowie szkoły muzycznej i zespół "Tryzna" ze Szczecina.

Następnego dnia na Rynku odbędzie się jarmark mieszczański. Rozpocznie się on o godz. 11.00 inscenizacja historyczną rzemiosł dawnych, będzie można zobaczyć tkanie na krośnie i barwienie naturalne, wyrób ozdób tkanych, pracę zbrojmistrza i prezentację broni średniowiecznej. Będzie także degustacja jadła i napojów. Uczestnicy obejrzą ponadto konny wjazd kasztelana grodu, przechwycenie złodzieja i wtrącenie go do lochu. Rozegrany zostanie konkurs wiedzy o historii Polski. Zakończenie imprezy o godz. 17.00.

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska