Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W niedzielę rusza giełda. O czym musimy pamiętać, robiąc tam zakupy?

Redakcja
Do czasów pandemii koronawirusa, bardzo chętnie robiliśmy zakupy na zielonogórskiej giełdzie. Jak będzie teraz, po przerwie, w niedzielę? Zobaczymy
Do czasów pandemii koronawirusa, bardzo chętnie robiliśmy zakupy na zielonogórskiej giełdzie. Jak będzie teraz, po przerwie, w niedzielę? Zobaczymy Mariusz Kapała, Leszek Kalinowski
W niedzielę, 10 maja, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, ponownie rusza zielonogórska giełda. Pamiętajmy o tym, by nie robić tłoku. Przy jednym stoisku mogą być maksymalnie cztery osoby. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust.

Ostatnie zakupy na giełdzie przy al. Zjednoczenia zrobiliśmy w połowie marca. Potem z powodu pandemii koronawirusa miejsce to - jak i wiele innych - zostało zamknięte. Teraz po przewie znów się otwiera. W niedzielę w godzinach 8.00 - 14.00 będziemy mogli ponownie zrobić tu zakupy.

Zielonogórska giełda oferuje prawie 500 stanowisk.

- Przypominamy o potrzebie bezwzględnego przestrzegania obowiązujących powszechnie w miejscach publicznych rygorów higieniczno-sanitarnych, w tym o potrzebie zakrywania ust i nosa oraz o stosowaniu rękawic jednorazowego użytku - informuje na swojej stronie zarządca obiektu, czyli Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy.

Na 37 000 metrów kwadratowych działa prawie 500 stoisk z rozmaitych branż, m.in.: odzieżowej, przemysłowej, spożywczej, gastronomicznej czy ogrodniczej.

Giełda znów otwarta. Zachowajmy zasady bezpieczeństwa.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, związanymi z pandemią koronawirusa, na terenie giełdy jednocześnie zakupy może robić 2 tysiące osób. Wszystko jednak też zależy od tego, ile stoik wystawi się w niedzielę. Nie wszyscy handlowy przecież zdecydują się przyjechać na giełdę w pierwszą niedzielę po tak długiej przerwie. Jak zapewni zarządca, limit osób bedzie przestrzegany, a pilnować tego będzie firma ochroniarska.

Pamiętajmy więc, by nie robić tłumu przed stoiskami. Maksymalnie przed jednym będą mogły stać cztery osoby. Jako że będzie poruszali się w przestrzeni publicznej, musimy mieć na twarzy maseczki, a na rękach rękawiczki. Zachowujmy zasady bezpieczeństwa. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu - dwa metrów od siebie. Dbajmy o swoje, ale także innych klientów i handlujących zdrowie. Wykażmy w tym względzie dużą solidarność, by na kolejne etapy odmrażania nie trzeba było długo czekać.

POLECAMY TEŻ

Zielonogórska giełda - 17 listopada 2019

ZIELONA GÓRA: To można kupić na niedzielnej giełdzie! Zobacz...

Trwa rozbudowa galerii Focus Mall. Nie tylko mieszkańcy czekają na zakończenie inwestycji i na wiadomość, że w takich miejscach będzie można już bez przeszkód robić zakupy

Koronawirus nie przeszkadza w rozbudowie galerii Focus Mall....

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska