Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybitne dzieła nowoczesnych twórców w Muzeum Sztuki Współczesnej

/bk/
-To obrazy Erny Rosenstein - mówi Mieczysław Szewczuk
-To obrazy Erny Rosenstein - mówi Mieczysław Szewczuk
Muzeum zaparsza w niedzielę, 24 października, na "Dzien otwarty".

W godzinach od 10 do 15 będzie można obejrzeć nową, zmienioną wersję tegorocznego pokazu zbiorów muzeum ale także uzyskać informacje o zbiorach, programie działalności i planach na rok 2011, kiedy to placówka obchodzić będzie 20-lecie działalności.

O godzinie 12 po wystawie oprowadzać będzie kierownik Muzeum, Mieczysław Szewczuk.

- W 20 rocznicę powołania muzeum prowadzimy akcję promocyjną, ukazującą wartość radomskich zbiorów oraz program edukacyjny - skierowany do młodzieży i dorosłych - mówi Mieczysław Szewczuk. -

Tytuł progamu brzmi "Radomianie poznają Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu".
Jego celem jest szersze zapoznanie mieszkańców miasta ze zbiorami sztuki zgromadzonymi w Radomiu oraz informowanie, czym różni się radomskie muzeum od innych placówek gromadzących sztukę II połowy XX wieku. Częścią tego programu jest akcja "Radomianie poznają wybitnych twórców sztuki współczesnej".

- Ten i kolejny "Dzień otwarty", zaplanowany na listopad, są częścią tej akcji - dodaje Mieczysław Szewczuk.

Wystawa "Kolekcja 19. Wędrując po tematach czyli opowieści zapisane w dziełach sztuki"" to ponad 120 dzieł: obrazów, rysunków, grafik, rzeźb, obiektów i instalacji ponad 50 twórców. Są to prace artystów należących do kilku pokoleń. Ekspozycja poświęcona jest polskiej sztuce po II wojnie światowej. Poszczególne części wystawy to między innymi: "O domu,". "O rodzinie i bliskich", "O przeszłości" "O Bogu i PRL-u", "O tragizmie i heroizmie życia i "O strukturze świata".
Wśród autorów są takie nazwiska jak Eugeniusz Mucha, Edward Dwurnik, Zbylut Grzywacz, Leszek Sopocki, Jerzy Nowosielski, Tadeusz Brzozowski, Erna Rosenstein i Jacek Waltoś. Są też na wystawie rzeźby Władysława Hasiora, Jerzego Beresia, Marii Pinińskiej-Bereś, Antoniego Rząsy, Ludmiły Stehnovej i Olgierda Truszyńskiego. Są radomianie: Witold Kowalski i nieżyjący Jerzy Czuraj i Władysław Paciak.
Od początku października wystawa została wzbogacona o nowe dzieła. Wśród nich słynny "Portret skrzypaczki" Jerzego Nowosielskiego a także obrazy Stefana Gierowskiego, Pawła Susida, Grzegorza Stachańczyka, Ludwika Jaksztasa, Adama Hoffmana i Leszka Sobockiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie