Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W słubickim szpitalu w czasie porodu znieczulą gazem

(beb)
Monika Kopaczewska czeka na rozwiązanie w słubickim szpitalu i chętnie skorzystałaby z możliwości znieczulenia gazem.
Monika Kopaczewska czeka na rozwiązanie w słubickim szpitalu i chętnie skorzystałaby z możliwości znieczulenia gazem. Beata Bielecka
Za kilka dni pacjentki słubickiej porodówki będą znieczulane gazem rozweselającym. - Wiele dobrego słyszałam o tej metodzie - mówi Monika Kopaczewska z Owczar, która czeka w szpitalu na szczęśliwe rozwiązanie.

Ma termin na 30 września i bardzo chciałaby zostać w ten sposób znieczulona. - Bo strasznie boję się porodu - mówi. - Dużo czytałam w internecie o uśmierzaniu bólu gazem, oglądałam też filmy w telewizji i kobiety bardzo sobie tę metodę chwaliły - mówi.

Jak tłumaczy ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Janusz Gawron tzw. gaz rozweselający to podtlenek azotu stosowany w medycynie od co najmniej końca XVIII wieku. -

Jest uznanym, a co najważniejsze bezpiecznym dla matki i płodu, środkiem o działaniu zmniejszającym odczuwanie bólu, lęku i niepokoju o działaniu lekko euforyzującym - mówi.

- Taki poród to może być ciekawe doświadczenie - śmieje się Natalia Żubrun, która też spodziewa się dziecka. - Nie zdecydowałam jeszcze, gdzie będę rodzić, ale może właśnie stosowanie tej metody u nas to kropka nad i, której mi dotąd brakowało. Bo sam oddział jest nowoczesny i dobrze wyposażony - chwali.

Stosowanie podtlenku azotu w zmieszaniu bólu porodowego polega na tym, że pacjentka wdycha przez maskę gaz przed skurczem porodowym. - Jego działanie staje się odczuwalne po kilku wdechach i utrzymuje się przez kilka minut po zaprzestaniu stosowania - mówi J. Gawron. Wyjaśnia też, że znieczulanie tą metodą będzie bezpłatne, a skorzystać z niego będzie mogła każda kobieta rodząca drogami naturalnymi, która będzie się do tego kwalifikowała. - Stosowanie podtlenku azotu będzie uwarunkowane możliwościami organizacyjnymi sali porodowej, predyspozycjami i zgodą pacjentki oraz decyzją lekarza - wyjaśnia ordynator.

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska