MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W sobotę odsłonięcie obelisku

(kurz)
Jan Hadży wykonuje ostatnie już czynności mające upiększyć otoczenie obelisku przygotowanego do odsłonięcia 27 grudnia
Jan Hadży wykonuje ostatnie już czynności mające upiększyć otoczenie obelisku przygotowanego do odsłonięcia 27 grudnia fot. Marek Marcinkowski
Na cmentarzu komunalnym stoi już od kilku dni, tuż przy wejściu głównym, obelisk poświęcony powstańcom wielkopolskim, którzy w okresie powojennym mieszkali w mieście.

Jest to potężny obciosany w sześcian głaz wysokości ok. 160 cm zainstalowany na cokole. Na nim czarna tablica z nazwiskami 26 powstańców mieszkających w Sulechowie. Tyle nazwisk zdołał odnaleźć miejscowy oddział Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.
- Podstawę, czyli cokół wykonała gospodarka komunalna - wskazuje Jan Hadży, który upiększa otoczenie obelisku. Natomiast resztę firma Romana Włocha, kamieniarza z Cigacic. Pomnik rzuca się w oczy od razu po wejściu na cmentarz, ulokowano go bowiem tuż po prawej stronie od bramy.

TPPW zaprasza do udziału w uroczystościach upamiętniających 90. rocznicę zrywu Polaków, które odbędą się 27 grudnia br. Przypominamy, iż członkinie Towarzystwa przygotowały 200 biało-czerwonych rozet dla uczestników spotkania na cmentarzu.
* godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym nastąpi odsłonięcie obelisku i apel poległych
* godz. 14.00 w sali widowiskowej zboru wykład prof. Jerzego P. Majchrzaka pt. "Groby powstańcze w Sulechowie na podstawie zapisków niemieckich", potem widowisko "Słowo i pieśń" w wykonaniu młodzieży Zespołu Szkół oraz koncert chóru Cantabile.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska