Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Zielonej Górze powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe. Będzie praca. Jakich specjalistów potrzebują?

Redakcja
Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego ma się rozpocząć niebawem. Dofinansowanie spółka Ekoenergetyka dostała z Ministerstwa Rozwoju. - W ostatnim czasie otrzymaliśmy dwa dofinansowania z Ministerstwa Rozwoju na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w zakresie nowych technologii w transporcie elektrycznym - mówi Artur Hołodok, członek zarządu odpowiadający w Ekoenergetyce za rozwój - Powstaną więc dwie jednostki badawcze związane z elektromobilnością i nowoczesną energetyką. Jedno centrum będzie bardziej zorientowane na  technologie natury informatycznej, wsparcie w zakresie eksploatacyjnym i systemów transportu komunikacji miejskiej. Drugie będzie zorientowane na rozwój i kreowanie nowych produktów (rozwój technologii ładowarkowych, w zakresie konstrukcji mechanicznych, energoelektroniki oraz optymalizacji). Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego ma się rozpocząć niebawem. - Pozwolenie na budowę, projekt budowlany obiektu jest przygotowany. Jesteśmy w trakcie pozyskania wykonawcy - mówi Maciej Wojeński -  To nasz flagowy projekt, dofinansowany z funduszy publicznych. Wreszcie będzie można prowadzić badania w jednym obiekcie. Teraz trzeba współpracować z wieloma partnerami w różnych miejscach. A to wymaga też czasu. Powstaną więc laboratoria do badań środowiskowych. - Pracujemy przecież od południa Turcji po obszary pod kołem podbiegunowym - podkreśla Artur Hołodok - Dziś nie ma gdzie przeprowadzać tych badań, bo moce badawcze wynikające z gabarytu kończą się na urządzeniach wielkości pudelka do butów, a my potrzebujemy do obiektów wielkości kontenera.  W ramach tego Centrum powstanie zespół, który będzie prowadził badania pod kątem wytrzymałości klimatycznej, powłok lakierniczych, pod kątem hałasu, sprawności energetycznej ładowarek. Będzie też wysoko rozwinięty dział konstrukcji mechanicznych, elektrycznych. W związku z rozwojem Ekoenergetyka chce zwiększyć zatrudnienie i potrzebuje wykwalifikowanej kadry. Jak mówi Natalia Warszawska, specjalista ds. HR , poszukiwani są inżynierowie elektrycy, elektronicy, projektanci, konstruktorzy, programiści oraz specjaliści IT, pracownicy serwisu oraz produkcji, ale też managerowie zarządzający projektami oraz rozwijający nasze produkty. POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego ma się rozpocząć niebawem. Dofinansowanie spółka Ekoenergetyka dostała z Ministerstwa Rozwoju. - W ostatnim czasie otrzymaliśmy dwa dofinansowania z Ministerstwa Rozwoju na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w zakresie nowych technologii w transporcie elektrycznym - mówi Artur Hołodok, członek zarządu odpowiadający w Ekoenergetyce za rozwój - Powstaną więc dwie jednostki badawcze związane z elektromobilnością i nowoczesną energetyką. Jedno centrum będzie bardziej zorientowane na technologie natury informatycznej, wsparcie w zakresie eksploatacyjnym i systemów transportu komunikacji miejskiej. Drugie będzie zorientowane na rozwój i kreowanie nowych produktów (rozwój technologii ładowarkowych, w zakresie konstrukcji mechanicznych, energoelektroniki oraz optymalizacji). Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego ma się rozpocząć niebawem. - Pozwolenie na budowę, projekt budowlany obiektu jest przygotowany. Jesteśmy w trakcie pozyskania wykonawcy - mówi Maciej Wojeński - To nasz flagowy projekt, dofinansowany z funduszy publicznych. Wreszcie będzie można prowadzić badania w jednym obiekcie. Teraz trzeba współpracować z wieloma partnerami w różnych miejscach. A to wymaga też czasu. Powstaną więc laboratoria do badań środowiskowych. - Pracujemy przecież od południa Turcji po obszary pod kołem podbiegunowym - podkreśla Artur Hołodok - Dziś nie ma gdzie przeprowadzać tych badań, bo moce badawcze wynikające z gabarytu kończą się na urządzeniach wielkości pudelka do butów, a my potrzebujemy do obiektów wielkości kontenera. W ramach tego Centrum powstanie zespół, który będzie prowadził badania pod kątem wytrzymałości klimatycznej, powłok lakierniczych, pod kątem hałasu, sprawności energetycznej ładowarek. Będzie też wysoko rozwinięty dział konstrukcji mechanicznych, elektrycznych. W związku z rozwojem Ekoenergetyka chce zwiększyć zatrudnienie i potrzebuje wykwalifikowanej kadry. Jak mówi Natalia Warszawska, specjalista ds. HR , poszukiwani są inżynierowie elektrycy, elektronicy, projektanci, konstruktorzy, programiści oraz specjaliści IT, pracownicy serwisu oraz produkcji, ale też managerowie zarządzający projektami oraz rozwijający nasze produkty. POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: Archiwum Ekoenergetyka
Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego ma się rozpocząć niebawem. Dofinansowanie spółka Ekoenergetyka dostała z Ministerstwa Rozwoju.

Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego ma się rozpocząć niebawem. Dofinansowanie spółka Ekoenergetyka dostała z Ministerstwa Rozwoju.

- W ostatnim czasie otrzymaliśmy dwa dofinansowania z Ministerstwa Rozwoju na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w zakresie nowych technologii w transporcie elektrycznym - mówi Artur Hołodok, członek zarządu odpowiadający w Ekoenergetyce za rozwój - Powstaną więc dwie jednostki badawcze związane z elektromobilnością i nowoczesną energetyką. Jedno centrum będzie bardziej zorientowane na technologie natury informatycznej, wsparcie w zakresie eksploatacyjnym i systemów transportu komunikacji miejskiej. Drugie będzie zorientowane na rozwój i kreowanie nowych produktów (rozwój technologii ładowarkowych, w zakresie konstrukcji mechanicznych, energoelektroniki oraz optymalizacji).

Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego ma się rozpocząć niebawem. - Pozwolenie na budowę, projekt budowlany obiektu jest przygotowany. Jesteśmy w trakcie pozyskania wykonawcy - mówi Maciej Wojeński - To nasz flagowy projekt, dofinansowany z funduszy publicznych. Wreszcie będzie można prowadzić badania w jednym obiekcie. Teraz trzeba współpracować z wieloma partnerami w różnych miejscach. A to wymaga też czasu.

Powstaną więc laboratoria do badań środowiskowych. - Pracujemy przecież od południa Turcji po obszary pod kołem podbiegunowym - podkreśla Artur Hołodok - Dziś nie ma gdzie przeprowadzać tych badań, bo moce badawcze wynikające z gabarytu kończą się na urządzeniach wielkości pudelka do butów, a my potrzebujemy do obiektów wielkości kontenera.

W ramach tego Centrum powstanie zespół, który będzie prowadził badania pod kątem wytrzymałości klimatycznej, powłok lakierniczych, pod kątem hałasu, sprawności energetycznej ładowarek. Będzie też wysoko rozwinięty dział konstrukcji mechanicznych, elektrycznych. W związku z rozwojem Ekoenergetyka chce zwiększyć zatrudnienie i potrzebuje wykwalifikowanej kadry. Jak mówi Natalia Warszawska, specjalista ds. HR , poszukiwani są inżynierowie elektrycy, elektronicy, projektanci, konstruktorzy, programiści oraz specjaliści IT, pracownicy serwisu oraz produkcji, ale też managerowie zarządzający projektami oraz rozwijający nasze produkty.

Zobacz również: Magazyn Informacyjny Gazety Lubuskiej. Najważniejsze informacje tygodnia:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska