Wadim Tyszkiewicz przeklął PiS. Jest gotów oddać mandat senatora: „Honor jest dla mnie droższy od pieniędzy, funkcji czy stanowisk”

red.
Wadim Tyszkiewicz zapowiedział w mediach społecznościowych, że gotów jest zrezygnować z mandatu senatora Mariusz Kapała
Wadim Tyszkiewicz, były prezydent Nowej Soli, a obecnie niezależny senator, oświadczył w mediach społecznościowych, że gotów jest oddać mandat. W swoim oświadczeniu nie żałuje ostrych słów pod adresem obozu rządzącego, jak i opozycji

Nie jest tajemnicą, że niezależnemu senatorowi blisko jest do opozycji. Od początku kadencji nowego Senatu nie kryje jednak swojego rozczarowania wielką polityką.

Już drugiego dnia po złożeniu ślubowania w gorzkich słowach podzielił się na Facebooku swoimi pierwszymi wrażeniami. "Od wczoraj jestem w Senacie. Moje pierwsze wrażenia? Szczerze? Chyba to nie mój świat" – napisał.

W najnowszym wpisie zapowiedział, że gotów jest złożyć mandat senatora. Oberwało się nie tylko partii rządzącej, ale też opozycji.

Ostre sformułowania pod adresem Kaczyńskiego

Wadim Tyszkiewicz zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu i jego ludziom, że swoimi działaniami doprowadzili do skłócenia Polaków i podzielenia narodu na dwa zwalczające się obozy:

„Pośle Kaczyński, wraz ze swoją świtą, bądźcie przeklęci, za to, że tak bardzo skłóciliście i podzieliliście naród na dwa wrogie rozpalone, zwalczające się obozy, gotowe skoczyć sobie do gardeł przy pierwszej iskrze. Za to, że wczorajsi przyjaciele, są dzisiaj zaciętymi wrogami. Za to, że wykrzesaliście z Polaków ogromne pokłady wzajemnej nienawiści. Za to, że brat staje przeciw bratu. W końcu do krwi”. – czytamy na Facebooku.

Tyszkiewicz gotów złożyć mandat

Dalej znajduje się oświadczenie następującej treści:

„W związku z ogromną falą hejtu i nienawiści, jaka wylała się na mnie po wybraniu innej drogi walki ze złem PiSu w sprawie NeoKRS i braku komunikacji wewnątrz opozycji, jako senator niezależny, ale identyfikujący się jednoznacznie z obozem opozycji, wyrażam pełną gotowość rezygnacji ze swojego mandatu senatora w każdej chwili, jeśli tylko zjednoczona opozycja wyrazi taką wolę. Honor jest dla mnie droższy od pieniędzy, funkcji czy stanowisk.

Jestem totalną opozycją, przeciwko totalnemu zawłaszczaniu państwa przez bezPrawie i nieSprawiedliwość. Jestem zwolennikiem aktywnej i skutecznej walki z tym złem, a nie tylko stosowania biernego oporu i kontestowania bezprawnych działań. Dlatego jeśli nasze drogi, co do skutecznego działania, są różne, i inne są oczekiwania szerokiej opozycji, dla dobra sprawy i kraju jestem gotów zejść z pierwszej linii walki politycznej w cień, rezygnując z zaszczytnej funkcji Senatora RP".Senator sam sobie zaprzecza?

Wadim Tyszkiewicz pisze także o czekających nas w tym roku wyborach prezydenckich.

„Jestem przekonany o tym, że wybory majowe prezydenta Polski, będą najważniejszymi od 30 lat. Opozycja nie może ich przegrać, gdyż wtedy dopiero Kaczyński pokaże na co go stać w zawłaszczaniu państwa, zmieniając bez zmiany Konstytucji ustrój Polski z demokratycznego na autorytarny” – podkreśla.

„Tu są potrzebne wszystkie ręce na pokładzie i nie ma tu miejsca na pomyłki, spory czy nieporozumienia wewnątrz opozycji. Tu potrzebna jest jedność. Liczy się tylko cel. Tu trzeba być twardym, a nie miękkim. Tu nie ma miejsca na obrażanie się. Tu liczy się skuteczność” – możemy przeczytać w następnym akapicie.

Uważnemu Czytelnikowi, ciśnie się na usta pytanie, dlaczego rad o potrzebie jedności i byciu twardym, ich autor nie chce zastosować do siebie.

"Błędem było wchodzenie w tę matnię"

„Pozdrawiam wszystkich moich sympatyków i przepraszam, jeśli Was zawiodłem. Nigdy nie myślałem, że jedna różnica zdań co do obranej drogi walki ze złem i brak przepływu informacji o zmianie strategii opozycji, może przekreślić całą moją pracę dla Polski i tysiące moich sukcesów i osiągnięć służących ludziom. Polityka jest obrzydliwa. To nie mój świat i błędem było wchodzenie w tę matnię” – kończy swoje oświadczenie.

Internauci komentują: Niech Pan nie będzie miękkim jajem

Pod wpisem nie brakuje komentarzy. Oto niektóre z nich:

  • „Ej, wczoraj pan pisał, że jest pan zwolennikiem aktywnego przeciwdziałania - słowo droższe od pieniędzy prawda? Poprawić koronę i działać!”
  • „Panie senatorze, skoro jest Pan niezależny, to chyba też od hejtu ? Polityka w Polsce to brutalna gra bez przestrzegania zasad. Sam jako totalna opozycja nic Pan nie zrobi, trzeba grac w drużynie, a to dla wszystkich Polaków jest dość trudne. Po owocach Pana poznamy. Powodzenia i nerwów ze stali !!!”
  • „Jeśli pan rezygnuje, to znaczy, że się pomyliłem, głosując na pana. Panie senatorze niech pan nie oddaje senatu pis-owi”.
  • „Niech Pan nie będzie miękkim jajem, tylko walczy i działa”.
  • „Panie Senatorze znamy się od wielu lat i zawsze jak Pan coś zaczynał, to Pan kończył. A nie zawsze było kolorowo. Tak że i tym razem jak stanęło się na starcie, to trzeba dobiec do mety. Wierzymy w Pana”.
  • "O nie! Zatrudniłam Pana. I nie ma mowy, żeby się Pan zwolnił. Oni będą szukać haków na wszystkich senatorów, którzy nie są w ich obozie. To się dzieje i przykro mi, że Pana też dotknęło. Proszę nie zapominać, że od Pana teraz zależy los Polski. Nie od Edka z Krainy Kredek. Pana glos ma historyczne znacznie. Życzę siły i wiary w dobro."

NOWA SÓL. Życie Wadima Tyszkiewicza to temat na film? Są zwr...

Zobacz wideo: "Cofnęliśmy się o 30 lat do tyłu". W. Tyszkiewicz o wyniku wyborów parlamentarnych

wideo: TVN24

Tyszkiewicz po reakcjach wyborców

Po wpisie Wadima Tyszkiewicza zrobiło się głośno. Pojawiły się głosy poparcia, jak i krytyki wobec senatora. Wyborcy nie kryli rozczarowania czy zdziwienia. Niektórzy obawiali się, że Tyszkiewicz zrezygnuje z mandatu senatora. W dyskusji pod postem umieszczonym na FB wziął udział również sam autor. W pewnym momencie przyznał w komentarzu, że nie rezygnuje z mandatu. "Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia. Ja nie składam mandatu senatora, nie rezygnuję, wręcz przeciwnie, mam jeszcze większą motywację do walki o lepszą Polskę. Napisałem, że gdyby zaszła taka potrzeba i wymagałby tego interes kraju i opozycji w walce z patologią obecnej władzy, to wtedy jestem gotów do złożenia mandatu, ale jeśli opozycja uzna taką konieczność (...)" - czytamy na oficjalnym profilu senatora Wadima Tyszkiewicza.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 47

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
16 stycznia, 23:30, Gość:

Ale się tu rozszczekały wyznawcy karła, tępe pisowskie matoły.

Chyba sam jesteś matoł, przez duże M

G
Gość

Już to widzę jak rezygnujesz 😂😂😂😂🤮

K
Killer

Kaczor to Panu Wadimowi może buty czyścić. To jest tak jak Wałęsa powiedział że kaczorki nadają się do destrukcji i skłócania ludzi!!! Mały zapluty karzeł reakcji.......

g
g

Proszę się nie poddawać. Wybraliśmy Pana po to aby Pan o nas walczył, bo jak nie Pan to kto? Obserwując Pana działania zazdrościmy Nowej Soli postępu i wyglądu.

a
alibaba
16 stycznia, 21:39, Józef:

Celebryta Polityczny z niedużego miasta łaknie rozgłosu.

16 stycznia, 22:18, Krystyna:

Miernota co nic nie rozumie zabiera głos! Kaczyński i jego banda są z największego miasta i co robią dobrego? NIC.Tylko niszczą.!!!!

16 stycznia, 23:39, Alik kot z Warszawy:

A co zrobił Tyszkiewicz ?

Rozwój zaliczyła cała Polska a nie tylko Nowa Sól i ten rozwój jest kontynuowany z dodatkiem wyrównawczym dla uboższych .

Tyszkiewicz nie jest cudotwórcą .

dlaczego oni przybrali nasze piękne nazwiska Polskie , niech wrócą do nazwisk swoich ,dziadków wtedy zobaczymy całą prawdę o naszych polakach ,,,,,,

G
Gość
16 stycznia, 22:25, Krystyna:

Panie Tyszkiewicz,proszę się nie poddawać,bo takich ludzi jak Pan, nam potrzeba,a tymi ujadającymi miernotami proszę się nie przejmować i nie

czytać tych wypocin.

Ma rację Kryśka!pisząc : "proszę się nie przejmować i nie

czytać tych wypocin". Chodzi o te jej "mądre" wypociny!

G
Gość
16 stycznia, 17:37, Maria z Zielonej Góry:

Zaczyna się pan robić śmieszny.Nienawiść do PiS odbiera panu rozum.Skończy pan jak Schetyna.Jemu też nienawiść do PiS złamała karierę.Zresztą wy poza tą nienawiścią nic innego nie macie do zaoferowania.Ja uważam ,że to nieudolna totalna opozycja skłóciła i skłóca nadal Polaków.Polacy mają już was dość.Co zrobiliście dobrego w senacie mając tak upragnioną przez was większość.Tacy ''fachowcy'' jak pan i inni.Zacznijcie szanować ludzi.Oni doskonale was przejrzeli.Straszenie PiSem stało się już niemodne.Robi pan co chce, pisze co chce ,obraża ludzi na lewo i prawo i mówi,że nie ma demokracji,że łamana jest konstytucja.Odcięcie od koryta boli .Ja to rozumiem ale ten ból nie usprawiedliwia waszego podłego zachowania.

16 stycznia, 19:40, Jurek:

Pani Mario.Samo sedno.Popieram.

16 stycznia, 22:33, Gość:

Lepiej bym tego nie ujęła.

Pani Mario 10/10! Wierzę, że większośc Polaków ma też takie zdanie, mimo, ze nie przebija się to przez dominujące, przeciwne polskiemu Narodowi media.

G
Gość
16 stycznia, 23:30, Gość:

Ale się tu rozszczekały wyznawcy karła, tępe pisowskie matoły.

Twoja prymitywna wypowiedż to głos człowieka marnego! Bycie karłem nie umniejsza wartości człowieka.Ale bycie chamem i prostakiem, który kpi z drugiego człowieka, jego wyglądu, czy ułomności jak najbardziej zniża jego wartośc do zera!

G
Gość

SEnator mówi, że"Polityka jest obrzydliwa. To nie mój świat i błędem było wchodzenie w tę matnię". Ale szanowny panie, to pan sa, tylko w tych wypowiedziach wylał tyle jadu i hejtu! A Kaczyńskego wymoienia pan przez wszystkie przypadki! "Jeśli jesteś bez winy, to rzuć pierwszy kamieniem"! To pan i pański obóz , a nie PiS skłociliscie polski Naród! Zaczęło się od "moherów", "ciemnogrodu" i was: wyksztalconych , z dużych miast".Niech pan -prawy i sprawiedliwy ( i najmądrzejszy pod słońcem) uderzy się w we własną pierś. I tylko tyle!Można, można , bez obrażania i personalnych wycieczek?

G
Gość
16 stycznia, 22:51, Gość:

Pluje, obraża, przeklina. On umie jeszcze spojrzeć w lustro? Wiwisekcja upadku człowieka.

Prawda.

A przy tym widzi tylko, że to inni "plują, obrażają i przeklinają i wywołują nieporozumienia i nienawiść". Postów pod swoimi wpisami nie czyta. Fali nienawiści, jaką wywołuje takimi oskarżeniami również nie dostrzega.

A
Alik kot z Warszawy
16 stycznia, 21:39, Józef:

Celebryta Polityczny z niedużego miasta łaknie rozgłosu.

16 stycznia, 22:18, Krystyna:

Miernota co nic nie rozumie zabiera głos! Kaczyński i jego banda są z największego miasta i co robią dobrego? NIC.Tylko niszczą.!!!!

A co zrobił Tyszkiewicz ?

Rozwój zaliczyła cała Polska a nie tylko Nowa Sól i ten rozwój jest kontynuowany z dodatkiem wyrównawczym dla uboższych .

Tyszkiewicz nie jest cudotwórcą .

G
Gość

Ale się tu rozszczekały wyznawcy karła, tępe pisowskie matoły.

G
Gość

Pluje, obraża, przeklina. On umie jeszcze spojrzeć w lustro? Wiwisekcja upadku człowieka.

J
Jojo

Dziadzio uspokuj się nie drzyj japy

G
Gość
16 stycznia, 20:02, Gość:

Trzymaj się Pan, Panie Wadim. W niedługiej perspektywie te dziwne ludki dobrej zmiany zobaczysz Pan za więziennym murem. 3- maj się.

no tak zobaczy ich jak dostanie telewizor za kratkami :)

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3