Walentynkowy weekend w Lubuskiem. Gdzie wyjść ze swoją drugą połówką? Zobacz, co będzie się działo.

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Walentynkowe imprezy w Lubuskiem. Zobacz, co będzie się działo w regonie. Pixabay
W piątek walentynki. Zobacz, jakie imprezy i wydarzenia odbywają się w regionie. Na co warto wybrać się ze swoją drugą połówką? Atrakcji jest co niemiara. Są koncerty, spektakle i inne wydarzenia. Sprawdź!

Gorzów Wlkp.

Walentynkowy wieczór z tangiem u Osterwy
Nie masz planów na walentynki? Teatr Osterwy ma ciekawą propozycję, bo zaprasza nie tylko na spektakl, ale też do tańca... Dla gości przygotowano najpierw „Tango Piazzola - Marzenie” - sztukę pisaną do muzyki argentyńskiego kompozytora i geniusza tanga Astora Piazzoli. Piazzola połączył tango z jazzem i muzyką klasyczną, oddając przy tym jego namiętność, zmysłowość i ulotność szczęścia i smutku. Na scenie Osterwy wystąpi 11 gorzowskich aktorów, którzy na oczach widzów wytańczą swój sen o marzeniach. A po spektaklu milonga, czyli wspólne tańczenie tanga. O 21.00 odbędzie się krótki kurs z Piotrem Woźniakiem.
Teatr Osterwy, piątek, 19.00, bilety: 40-50 zł.

Trwa głosowanie...

Czy obchodzisz walentynki?

Gorzów Wlkp.

„Poezje i romanse” w filharmonii
Z okazji walentynek Filharmonia Gorzowska zaprasza na koncert „Poezje i romanse”. Muzyczne walentynki w filharmonii będą pełne wrażeń i emocji - za sprawą pięknej muzyki oraz instrumentu solowego, a tego wieczoru będzie nim harfa. Wykonawcy: Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej, Jacek Kraszewski (dyrygent) i Anna Sikorzak - Olek (harfa).
Filharmonia Gorzowska, piątek, 19.00, bilety: 32-45 zł.

Gorzów Wlkp./Kostrzyn nad Odrą

Monodram o miłości
Przed gorzowianami kolejne spotkanie z OFFTeatrem. Tym razem w MCK pojawi się Teatr Wojtka Maćkowiaka z Częstochowy, który przedstawi monodram „Uwolnić słowa - Miłość”. Spektakl ten zdobył już wiele nagród.
MCK, ul. Drzymały 26, piątek, 19.00, udział darmowy.
Kostrzyn nad Odrą, KCK, 19.15, bilety: 20 zł.

Gorzów Wlkp.

Michał Bajor w filharmonii
Artysta Michał Bajor kolejny raz odwiedzi Gorzów. Tym razem gorzowianie (i nie tylko) będą mogli wysłuchać włoskich i francuskich przebojów w jego wykonaniu. Koncert „Kolor Cafe” posiada bardzo zróżnicowany repertuar od „Je suis malade” po „Couleur cafe”, „Quando quando”, czy „Hymn miłości” Edith Piaf.
Filharmonia Gorzowska, niedziela, 19.00, bilety: 130 zł.

Walentynkowe imprezy w Lubuskiem. Zobacz, co będzie się działo w regonie.
Walentynkowe imprezy w Lubuskiem. Zobacz, co będzie się działo w regonie. Pixabay

Zielona Góra

W Lubuskim Teatrze: „Zielony Gil”, czyli miłosne perypetie, zaplątane intrygi, humor i kolory!
„Zielony Gil” (w mistrzowskim tłumaczeniu i adaptacji Juliana Tuwima) w reżyserii Roberta Kurasia to barwna komedia o perypetiach miłosnych doñy Diany, która dla zdobycia serca don Martina de Ortegi, przebiera się za... niejakiego don Gila… Co doprowadzi do wielu zaskakujących zwrotów akcji. Na scenie plejada aktorów LT: Joanna Wąż, Sandra Babij, Marta Frąckowiak, Robert Kuraś, Lech Mackiewicz, Janusz Młyński, Marek Sitarski, Alicja Stasiewicz, Aleksander Stasiewicz, Joanna Świrska, Radosław Walenda.
Lubuski Teatr, piątek, 14 lutego 2020 r. 19.00, sobota, 15 lutego 2020 r., 19.00, niedziela, 16 lutego 2020 r., 18.00, bilety: 40/45 zł.

Zielona Góra

Koncert Walentynkowy Dagmary Korony – „Odcienie Miłości”
Restauracja Winiarnia Bachus zaprasza w piątek, 14 lutego 2020 r. na Koncert Walentynkowy Dagmary Korony – „Odcienie Miłości”. Wokalistce akompaniować będą Dariusz Cetner na fortepianie i Janusz Lewandowski na kontrabasie.
Restauracja Winiarnia Bachus, piwnice ratusza, piątek, 14 lutego 2020, 20.00, bilety: 25 zł; rezerwacje: tel. 511 161 212.

Zielona Góra

W Filharmonii Zielonogórskiej: Koncert walentynkowy „Miłość w filmie”
W piątek, 14 lutego 2020 r., Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej pod gościnna batutą Sławomira Chrzanowskiego – wykona najsłynniejsze dzieła muzyki filmowej i słynnych tematów miłosnych kinematografii polskiej – piosenki Henryka Warsa, utwory na orkiestrę Waldemara Kazaneckiego, Wojciecha Kilara. W programie tez muzyka amerykańska – m.in. z filmów: „West Side Story”, „Bodyguard”, „Nędznicy”. Solistką będzie sopranistka Katarzyna Jaracz.
Filharmonia Zielonogórska, piątek, 14 lutego 2020 r., 19.00, ostatnie bilety: 55-60 zł.

Zielona Góra

Voo Voo w Piwnicy Kawon, czyli absolutna premiera nowej płyty – „Za niebawem”
W sobotę, 15 lutego 2020 r., na rynku pojawi się nowa płyta zespołu Voo Voo – „Za niebawem”. Po spokojnym albumie „7” – grupa z Wojciechem Waglewskim na czele postawiła na „żywioł, rytm i mocniejsze gitarowe akcenty. Więcej też tym razem odniesień do spraw społecznych i pytań o kondycję człowieka w tych pogmatwanych czasach.
Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa, sobota, 15 lutego 2020 r., 20.00, bilety: 55/60/65 zł.

Zielona Góra

Gala operetkowa, czyli najpiękniejsze pieśni i arie operetkowe
Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza w niedzielę, 16 lutego 2020 r. na Galę Operetkową. Zabrzmią największe przeboje tego gatunku od słynnej arii „Wielka sława to żart” po najpiękniejszy duet „Usta milczą dusza śpiewa”. Nie zabraknie również utworów Johanna Straussa, Franza Lehara czy Imre Kalmana. Solistom (Anna Ciereszko - sopran), Sebastian Mach - tenor) towarzyszyć będzie trio w składzie: Katarzyna Neugebauer (piano), Mateusz Oklasiński (skrzypce), Olgierd Żemojtel (wiolonczela).
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Hydro(za)gadka, ul. Festiwalowa, 16 lutego, 17.00, bilety: 30 zł.

Zielona Góra

Wyjątkowy seans radiowy: Jowita albo Walentynkowa Mapa Głosów
Biblioteka Norwida i Lubuskie Laboratorium Książki – Green Book (ul. Makowa 12 na Jędrzychowie) zapraszają w piątek, 14 lutego 2020 r. na kolejną odsłonę seansu radiowego Mapa Głosów - tym razem pod patronatem Stanisława Dygata. Fragmenty twórczości tego znakomitego prozaika czytać będą aktorzy Lubuskiego Teatru: Alicja Stasiewicz i Lech Mackiewicz (prywatnie: małżonkowie).
Podczas tego walentynkowego wieczoru (koncepcja artystyczna i realizacja dźwięku: Janusz Łastowiecki) posłuchamy wielkich głosów z archiwum radia m.in. Elżbiety Czyżewskiej, Andrzeja Łapickiego, Władysława Kowalskiego czy Ewy Błaszczyk.
Seans walentynkowy – w piątek, 14 lutego 2020 r. o 17.00 w Lubuskim Laboratorium Książki – Green Book (ul. Makowa 12 na Jędrzychowie). Obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona): greenbook@biblioteka.zgora.pl, tel. 736 600 470.

Kostrzyn nad Odrą

Walentynki z Dobrą Muzyką
To będzie pierwszy koncert w Strefie Dobrej Muzyki i będzie trochę o miłości... w końcu koncert odbędzie się w walentynki. Na scenie wystąpi Beata Przybytek i Bogusław Kaczmar (piano).
KCK, piątek, 19.00, bilety: 40-50 zł.

Międzyrzecz

Cohen dla zakochanych i nie tylko...
Na koncercie walentynkowym Projekt Cohen będzie można stracić swoje serce i duszę, a usłyszycie podczas niego wyjątkowe ballady jednego z najbardziej znanych bardów - Leonarda Cohena. Wykonawcy: Grupa 5 Pora Roku, która składa się z aktorów, muzyków i wokalistów. Skład: Sylwia Beech (śpiew), Cezary Żołyński (gitara, śpiew), Marek Popis (gitara, śpiew), Mariusz Smoliński (instrumenty klawiszowe), Mariusz Ambrożuk (akordeon).
MOK, piątek, 18.00, bilety: 50 zł.

Nowa Sól - imprezy od czwartku, 13 lutego

„Siedem życzeń” w nowosolskim porcie zaprasza w czwartek, o godz.17.00 na walentynki dla pupili. Będzie konkurs foto i zbiórka karmy dla podopiecznych Nowosolskich Adopcji Zwierząt. W piątek w lokalu to piątek walentynkowy – będzie to wieczór bez telefonu. W sobotę, o godz. 19.00 walentynkowy koncert – wystąpi Bartosz Fogt – Acoustic Duo. Wstęp wolny.

Nowa Sól - koncert na walentynki

Pasjonaci zrzeszeni w zespole Nowosolskie Smyczki przygotowali koncert na walentynki. W repertuarze oprócz utworów instrumentalnych nawiązujących do święta zakochanych będą znane duety miłosne w wykonaniu Wiktorii i Joachima Ryczek.
Pomysł okazał się bardzo dobry. Bilety szybko się rozeszły.
Sobota, 15 lutego, godz. 18.00.

Nowa Sól - erotyczny film „365 dni”

To film, jakiego w Polsce jeszcze nie było, nie kolejna komedia romantyczna, ale opowieść o pożądaniu i pragnieniach. Jeśli chcieliście pójść w walentynki lub w weekend, to na piątek biletów dawno nie ma, na sobotę został jeden, a na niedzielę tylko kilka (ale na ten moment może i tych nie być). Są jeszcze inne dni, w których film będzie grany.
17.02.2020, godz. 16:30, 19:00;
19.02.2020, godz. 19:00 20.02.2020, 16:30 21.02.2020, 16:30, 19:00 22.02.2020, 16:30, 19:00 23.02.2020, 16:30, 19:00
25.02.2020, godz. 16:30, 19:00 26.02.2020, 16:30, 19:00 27.02.2020, 16:30
Bilety: normalny 16 zł, ulgowy 13 zł (bilety ulgowe przysługują osobom uczącym się do 25 roku życia, emerytom i rencistom) do nabycia online, w kasie NDK (wtorek-piątek w godz. 12.00-15.00) oraz pół godziny przed seansem.

Nowa Sól - Duchowe przeżycie

To nie jest typowa propozycja na walentynki, ale to spotkanie odbędzie się akurat w piątek, pierwsze było w środę, 12 lutego. Parafia św. Antoniego zaprasza na katechezę dla wierzących i wątpiących.
Środy i piątki, po mszy wieczornej w salce św. Franciszka przy domu zakonnym.

Strzelce Krajeńskie

Piękny koncert na walentynki
Ośrodek kultury zaprasza na walentynkowy koncert „Wala Twist”, podczas którego publiczność usłyszy muzykę na żywo i nietuzinkowe wykonanie znanych piosenek, co stworzy niesamowity, walentynkowy klimat.
SOK, niedziela, 17.00, udział darmowy.

Polecamy wideo: Zaskocz swoją walentynkę śmiesznym gadżetem

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A dlaczego nie piszecie o mniejszych miejscowościach, wioskach, tam ludzie także potrafią się bawić, np. Na zabawie walentynkowej w Bielawach, gwarancja dobrej zabawy, a nie tylko Zielona, Gorzów, Nowa Sól, pozdrawiam, i jeszcze raz apeluję, lubuskie to nie tylko Zielona i Gorzów

G
Gość

A co w Żarach ????

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3