Warszawa: Protest rolników 2019 [ZDJĘCIA] AgroUnia zorganizowała 6.02 "oblężenie stolicy", manifestacja przed Pałacem Prezydenckim [WIDEO]

  • Polska

Jo

W środę do Warszawy przyjechali rolnicy z całej Polski. Protest rozpoczął się o godz. 9.30 przed Pałacem Kultury i Nauki, następnie uczestnicy przeszli przed Pałac Prezydencki, gdzie zamierzają pikietować do godziny 16. Rolnicy domagają się od rządu m.in. wsparcia i ochrony polskiego rynku. "Korporacje i obcy kapitał już dawno wypowiedziały nam wojnę ekonomiczną" - przekonują. Protest rolników w Warszawie organizuje AgroUnia.

- Główny postulat to obrona polskiego rynku. Rośnie napływ towarów z Ukrainy, które produkowane są w zupełnie innych warunkach. Domagamy się zwolnienia głównego lekarza weterynarii – powiedział Michał Kołodziejczak z Agro Unii.

Źródło:
TVN 24

Protestujący chcą spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą. Wcześniejsze rozmowy z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim nie przyniosły rezultatów. - Idziemy do prezydenta. To ostatnia deska ratunku. Co dalej zrobimy, jeżeli pan prezydent nie podejmie odpowiednich działań? Będziemy zaskakiwać – dodał Kołodziejczak.

 Ewa Bochenko

Powstanie Chłopskie 2019: Rolnicy zapowiadają protesty w cał...

We wtorek Sławomir Izdebski poinformował, że współorganizatorem protestu będzie OPZZ Rolników Indywidualnych i Organizacji Rolniczych. - Pan Izdebski nie jest współorganizatorem. To całkowicie nieprawdziwa informacja, którą sam wymyślił - przyznał w rozmowie z Super Expressem lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.

Mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu w okolicach Krakowskiego Przedmieścia.

Protest rolników pod Wieruszowem. Zablokowano wjazd do zakła...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

07.02.2019, 20:39

TO JEST OGROMNY RYNEK I ROSJA NIE JEST ŻADNYM WROGIEM POLSKI, DOBROSĄSIEDZKIE RELACJE Z ROSJĄ TO JEST DLA POLSKI PODSTAWA NORMALNEJ POLITYKI ZAGRANICZNEJ (A TAKŻE GWARANCJA POKOJU) I BRAMA DO DOBROBYTU DLA POLSKIEGO ROLNICTWA I CAŁEJ POLSKIEJ GOSPODARKI...TYLKO, ŻE JAKO AMERYKAŃSKIE MURZINY, POLSCY CHŁOPI I ROBOTNICY NIE MAJĄ W TEJ KWESTII WIELE (A W ZASADZIE - NIC) DO POWIEDZENIA...JA BYM NA CUDA NIE LICZYŁ...I UWAŻAJCIE, WAS TEŻ MOGĄ ZASKOCZYĆ...SZCZEGÓLNIE TERAZ, GDY AMERYKAŃSCY DZIELNI CHŁOPCY JUŻ TU SIEDZĄ W SWOICH CZOŁGACH, GOTOWI W KAŻDEJ CHWILI BRONIĆ AMERYKAŃSKIEGO ŚWIATA I PORZĄDKU, A POLSKI PREZYDENT ODDA WSZYSTKO ZA JEDNĄ SŁIT FOCIĘ Z PREZYDENTEM USA ;)

07.02.2019, 18:44

No Ty też się popisałeś hahaha "nie pisze się Cię "Tylko Ciebie Ty też po podstawówce ?
Widzę argumęty się skończyły Tobi

07.02.2019, 12:52

Zapewne któryś z rolników będzie brał udział w wyborach z listy Platformy Obywatelskiej. Tak jak to było że słynnym Kubusiem H z Torunia. Co smród po sobie w sejmie pozostawił ale radnym zostal.

07.02.2019, 12:48

Gazeta jest sponsorowana przez potomków hitlerowców więc czego się spodziewać, tylko szczucia na Polskę i Polaków.

07.02.2019, 12:48

Te rolniki to wypasione chłopy. Tak źle to oni chyba jednak nie mają...

07.02.2019, 12:09

Jesteś może potomkiem Szeli?

07.02.2019, 11:43

ale ta gazeta manipuluje ,jakie oblezenie ? a tak na marginesie powinni isc pod siedzibe PSL .typowa manipulacja polityczna !!!!!!!!!!

07.02.2019, 05:52

Chłopie widać że nawet szkoły nie skonczyleš spokój piszemy przez ó, gdyby was dopuścić do władzy to 4 rozbiór murowany. Takie coś to uczą do 4 klasy podstawówki.

06.02.2019, 20:24

To UE was niszczy, a nie rząd. Tak trudno chłopom ze wsi to zrozumieć? Niedługo was wykończą jak Niemcy Żydów za czasów wojny, i tyle będziecie mieć do gadania. Do Brukseli strach jechać co, tam od zaraz was spałują i tyle będzie pajacowania.
PS Unia rzuci nędzne ochłapy, i chłop ze szkoły kupiony. Rolnik nigdy nie będzie biznesmenem.

06.02.2019, 19:49

Ty też :)

06.02.2019, 19:47

Jeszcze zapomniałeśą dodać mały KRUS
Nie znasz procedury sprzedarzy " padliny " i realjów życia na wsi po pierwsze jeśli lekarz weterynarji stwierdzi że sztuka bydła nadaje się do uboju wydaje zaświadczenie i taka sztuka jedzie na ubuj to proste a tak pieprzyć to można se że chłop padline sprzedaje .
Wiem że macie nas za prostaków ale Wy też macie 8 godz pracy uropik i czas na wszystko

06.02.2019, 19:28

A 90% "szlachty " właśnie wywodzi się z rolników . Rolnik musi być mechanikiem ,księgowym ,lekarzem wetyrynarji ,agrotechnikiem i wiele jeszcze innych zawodów posiada i Ty mówisz że po podstawówkach "chyba piszesz o sobie " popatrz na siebie a dopiero osądzaj innych .
Nie jeden chłp by chciał 8 godz odwalić i meć spokuj ale my zapiepszamy nieraz i po 18 godz a przy tym musimu zapewnić se sprzęt mszyny ubranie robocze i wiele innych rzeczy nie tak jak w zakładch pracy dostajecie wszystko bo wynika to z umowy zatrudnienia i przepisów BHP

06.02.2019, 18:02

ROBOTNIKA TRZEBA ZRÓWNAĆ Z CHŁOPEM i np. zwolnić z obowiązku płacenia podatku dochodowego PIT 37 ; każdy robotnik i każdy parobek też chcieliby otrzymać bezzwrotne wsparcie w wysokości 100-150 tys. zł. każdy pracownik chciałby też płacić składki do ZUS w takiej samej wysokości jak płacą rolnicy do KRUS, a robotnicy tez chcieliby pobierać tzw. comiesięczne renty strukturalne przez 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego.
KOCHANI ROLNICY WEŻCIE TE POSTULATY NA SWOJE SZTANDARY W RAMACH SOJUSZU ROBOTNICZO - CHŁOPSKIEGO - Wy zawsze wygrywacie. 

06.02.2019, 17:57

Sawiecki chyba ?

06.02.2019, 17:54

kosztem swoich i na złość Putinowi. Polityka...

06.02.2019, 16:57

acha wujek S. Wez proszki.

06.02.2019, 16:36

a tobie to krowa nadepnęła na łeb, że wspominasz zmarłych

06.02.2019, 16:21

czyżby wujek S.

06.02.2019, 15:53

Czy ktoś widział w tych czasach biednego rolnika ? Dopłaty , pola ,działki itp A że żarcie oddają za grosze kombinatorom to czyja wina ?

06.02.2019, 15:40

no i co, dalej dwórki glapińskiego, czy misiewicz albo kaczyński są na piedestale za porządne pieniądze, bez głupich spacerów pod sejmem

06.02.2019, 15:38

kolejne patafiany tylko przeszkadzają innym, po cholerę wy wychodzicie z domu, pospacerować, i tak rząd ma was tak jak i inne grupy społeczne , które krzyczą, że domagają się godnego traktowania, godnych wynagrodzeń w ......., wyjdą, pospacerują i wracają i żadnego skutku nie ma, zamiast wszyscy razem wyjść tak jak kiedyś solidarnościowcy w latach 80 czy jak górnicy, stoczniowcy za PZPR i zrobić porządny kipisz aż do osiągnięcia celu to tak. A tak pojadą do warszawki, zobaczą sejm czy inne ulice w tym przeszkadzając normalnym niewinnym użytkownikom i wracają do domu z niczym.

06.02.2019, 15:25

nie z nami takie numery

06.02.2019, 15:10

Niech strajkują w Brukseli.

06.02.2019, 14:29

Pisobanderowcy skończycie jak folksdojcze z Peło hehe
w.pierdalać z Polski zdrajcy !!!!!!!!!!!!

06.02.2019, 14:11

SAWICKI z PSL - ROLNICY TO FRAJERZY