Warta Gorzów i Lechia Zielona Góra zagrają w finale regionalnego Pucharu Polski

Alan Rogalski
Warta Gorzów
Warta Gorzów Alan Rogalski
Warta Gorzów i Lechia Zielona Góra zagrają w finale regionalnego Pucharu Polski. Ci drudzy dość pewni awansowali, choć do przerwy gra była bardzo wyrównana. Za to ci pierwsi pewni awansu nie byli do ostatniego gwizdka, bo zabrakło im skuteczności.

W środę 29 lipca w Słubicach trzecioligowa Warta pokonała Polonię z czwartej ligi 2:1 po golach Alana Błajewskiego i Pawła Posmyka. Mogła wyżej, bo trzykrotnie obijała aluminium bramki słubiczan, a raz Dawid Ufir miał stuprocentową sytuację. Z drugiej strony, gdyby Maciej Ossowski z czwartoligowca wykorzystał rzut karny... Ale piłka przy stanie 0:1 zatrzymała się na słupku. Ostatecznie futbolówka wpadła do sieci w końcówce, po samobójczym uderzeniu Adama Wiejkucia i dograniu Mariusza Guraja.

Za to w Gubinie czwartoligowa Carina dotrzymywała kroku Lechii Zielona Góra z trzeciej ligi w pierwszej połówce. Jednak gdy w drugich czterdziestu minutach zielonogórzanie przyspieszyli, to nie dali się dogonić. Na listę strzelców wpisywali się: dwukrotnie Szymon Kobusiński, w tym raz przed przerwą oraz Przemysław Mycan i Dawid Czarnecki już w doliczonym czasie gry.

To oznacza, że 5 sierpnia w Zbąszynku zagra Warta z Lechią. Finał zacznie się o 18.00.