• Nika Kvekveskiri - 3, (Jesper Karlstroem - 3)
      • Michał Skóraś - 4, (Alan Czerwiński - 3)
      • Afonso Sousa - 4, (Joao Amaral - 2)
      • Filip Szymczak - 3
    • Niezbyt emocjonujące widowisko na stadionie przy Bułgarskiej, jednak Lech zasłużenie wygrał to spotkanie. Warta nie miała zupełnie pomysłu ani argumentów na zagrożenie bramki rywala.

• Koniec derbów Poznania! Lech zasłużenie wygrywa z Wartą 1:0.

• Dimitris Stavrópoulos został ukarany żółtą kartką za ostry faul pod własnym polem karnym.

• Adrian Lis wszedł w pole karne Lecha przy rzucie wolnym. Piłka został zacentrowana na niego, ale bramkarz Warty trafił wprost do rąk Filipa Bednarka.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Miłosz Szczepański dośrodkował w pole karne Lecha, a tam Filip Bednarek niepewnie, ale skutecznie wybił piłkę z własnego pola bramkowego.

• Dośrodkowanie Joela Pereiry wprost na głowę rywala.

• Kajetan Szmyt został ukarany żółtą kartką za faul na Heorhiju Citaiszwilim.

• Kajtek Szmyt dośrodkował z lewej strony boiska, ale najpierw wrzucił niecelnie, a gdy wróciła do niego piłka, kopnął piłką wprost w rywala.

• Alan Czerwiński popędził prawą stroną boiska, dograł do Filipa Szymczaka, ale ten stracił piłkę na linii pola karnego Warty.

• Jan Grzesik niedokładnie zagrał w środku pola i strata gospodarzy.

• Joel Pereira dośrodkował na pole karne Warty, ale tam jeden z graczy Lecha sfaulował rywala.

• Lech łatwo odebrał piłkę w środku pola, ale chwilę później ją stracił.

• Natomiast Alan Czerwiński pojawił się w miejsce Michała Skórasia.

• Teraz dwie zmiany w ekipie "Kolejorza". Jesper Karlstroem zmienił Nikę Kvekveskiriego

• Natomiast Kajetan Szmyt pojawił się w miejsce Niilo Maenpaa'y.

• Dwie zmiany w Warcie Poznań. Miłosz Szczepański zmienił Miguela Luisa

• Mateusz Kupczak ucierpiał po uderzeniu piłką w głowę.

• Lech wydaje się mieć całkowitą kontrolę nad meczem. Gospodarze nie są w stanie zagrozić bramce rywala.

• Heorhij Citaiszwili dostał piłkę w polu karnym Warty, świetnie minął rywala, ale drugi odebrał piłkę.

• Pierwsza zmiana w Warcie Poznań. Maciej Żurawski zmienił Michała Kopczyńskiego.

• Heorhij Citaiszwili został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Długa akcja Lecha Poznań, ale zamiast zbliżać się do bramki Warty, to "Kolejorz" się od niej oddala.

• Natomiast Joao Amaral pojawił się w miejsce Afonso Sousy.

• Dwie zmiany w Lechu Poznań. Heorhij Citaiszwili zmienił Kristoffera Velde

• Kristoffer Velde oddał strzał z dystansu, Adrian Lis interweniował niepewnie, ale ostatecznie żaden z graczy Lecha nie zdołał dojść do dobitki.

• Filip Szymczak zagrał znakomite prostopadłe podanie do Afonso Sousy, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce Warty!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Afonso Sousa otwiera wynik derbów Poznania!!!

• Bardzo chaotyczny początek drugiej połowy meczu. Żaden z zespołów nie potrafi ustabilizować gry.

• W odpowiedzi Niilo Maenpaa także uderzył z dystansu, ale z podobnym efektem.

• Filip Szymczak zdecydował się na strzał z dystansu, ale zawodnik Lecha uderzył niecelnie.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu przy Bułgarskiej. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Poznaniu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Lecha piłka trafiła wprost na głowę Adama Zrelaka, a ten precyzyjnym uderzeniem trafił w poprzeczkę bramki rywali!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Lubomir Satka znalazł się pod polem karnym Warty, stoper gości oddał strzał, ale wykonanie podobne jak w przypadku Michała Skórasia.

• Długa akcja Lecha Poznań na końcu której piłka trafiła w polu karnym Warty do Michała Skórasia, ale ten uderzył nad poprzeczką bramki Adriana Lisa.

• Miguel Luis pokusił o strzał z dystansu, ale wykonanie było bardzo nieudane.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla gracza Lecha, a ukarany nią Kristoffer Velde.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego, Joel Pereira dośrodkował w "szesnastkę" gości, ale żaden z graczy "Kolejorza" nie zdołał oddać strzału.

• Lech Poznań wywalczył rzut wolny blisko pola karnego Warty.

• Dośrodkowanie w pole karne Warty ponownie bez zagrożenia, ale ponowienie dośrodkowania trafiło do Kristoffera Velde, który uderzył bardzo niecelnie.

• Kolejna ofensywna akcja "Kolejorza" i mamy rzut rożny dla gości.

• Michał Skóraś popędził lewą stroną boiska, dograł do Filipa Szymczaka, ten został zablokowany, ale do piłki dopadł jeszcze Radosław Murawski, który uderzył niecelnie.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego nie zagroziło bramce Warty.

• Afonso Sousa dostał piłkę po prawej stronie boiska, zagrał w pole karne Warty, tam znalazł się Michał Skóraś, który oddał strzał, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Joel Pereira ucierpiał po jednym ze starć.

• Adam Zrelak dostał piłkę w polu karnym Lecha, jednak snajper Warty uderzył bardzo niecelnie.

• Dużo chaosu pod bramką Lecha, ale gracze Warty nie potrafili oddać strzału na bramkę rywali.

• Nieco mniej interesujący fragment meczu. Oba zespoły rażą niedokładnością w wielu aspektach.

• Kristoffer Velde dostał piłkę po lewej stronie boiska, ale Norweg łatwo ją stracił.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do strzału doszedł Antonio Milić, ale stoper gości uderzył niecelnie.

• Afonso Sousa sfaulowany na połowie Warty. Będzie szansa na dobre dośrodkowanie dla gości.

• Lech Poznań zdecydowanie przeważa. Gospodarze nie są w stanie utrzymać się przy piłce.

• Nika Kvekveskiri oddał strzał z dystansu, ale Adrian Lis skutecznie interweniował.

• Wrzutka z narożnika w pole karne Warty bez zagrożenia.

• W odpowiedzi Joel Pereira dośrodkował na pole karne Warty, ale gospodarze wybili piłkę na rzut rożny.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Lecha, ale tam Adam Zrelak nie zdołał utrzymać się przy piłce.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Adam Zrelak.

• Michał Skóraś znowu dostał piłkę przed bramką Warty, tym razem gracz Lecha uderzył ponad bramką rywali.

• Afonso Sousa pokusił się o indywidualną akcję, ale Portugalczyk wybiegł z piłką poza końcową linię boiska.

• Michał Skóraś dostał piłkę po prawej stronie boiska, złamał akcję do środka i oddał strzał, który jednak został zablokowany.

• Lech Poznań rozpoczął mecz od rozgrywania piłki w środkowej strefie.

• Rozpoczynamy hit 10. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu przy ulicy Bułgarskiej. Za moment rozpoczniemy derby Poznania.

• Natomiast oto zestawienie Lecha Poznań na dzisiejszą rywalizację:

• Tak prezentuje się skład Warty Poznań na derbowy pojedynek:

• W poprzednim sezonie oba starcia derbowe wygrał Lech. W Poznaniu gospodarze wygrali 2:0 po trafieniach Antonio Milića i Mikaela Ishaka, natomiast w Grodzisku Wielkopolskim "Kolejorz" zwyciężył 2:1 po golach Joao Amarala i ponownie Mikaela Ishaka. Dla Warty na początku meczu trafił Michał Kopczyński.

• Natomiast Lech Poznań w ostatnich tygodniach spisuje się znakomicie. W lidze "Kolejorz" w czterech ostatnich meczach zaliczył dziesięć punktów, a w środku mijającego tygodnia rozbił u siebie Austrię Wiedeń aż 4:1 w meczu fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Dzisiaj "Kolejorz" jest faworytem i zdecydowanie liczy na kolejne zwycięstwo.

• Warta Poznań z dorobkiem jedenastu punktów plasuje się dopiero na szesnastym miejscu w lidze. Warta w dwóch ostatnich meczach zaliczyła dwa remisy, a dzisiaj trafia na rozpędzony zespół "Kolejorza" i o punkty nie będzie łatwo.

• Murawa stadionu przy ulicy Bułgarskiej na derbowy pojedynek znakomicie przygotowana!

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy w derbach Poznania Warta zmierzy się przy Bułgarskiej z Lechem. Dzisiaj formalnym gospodarzem jest Warta, ale żeby podwyższyć prestiż meczu, oba zespoły postanowiły przenieść pojedynek na stadion Lecha. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.