Warto jest pomagać | Gala serc odbędzie się 20 grudnia. Paczki z okazji Mikołaja trafiły do dzieci z miejskich przedszkoli.

OPRAC.: Artykuł sponsorowany Warto jest pomagać
To cudowne uczucie, gdy wiesz, że tak wiele dobrych serc jest wokół. Tak wiele dobrych ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, którzy są gdy się o to poprosi.– mówi Grzegorz Hryniewicz prezes stowarzyszenia
To cudowne uczucie, gdy wiesz, że tak wiele dobrych serc jest wokół. Tak wiele dobrych ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, którzy są gdy się o to poprosi.– mówi Grzegorz Hryniewicz prezes stowarzyszenia Warto jest pomagać
Nie czekaj z wdzięcznością na nic wielkiego. Bądź wdzięczny a wszystko stanie się wielkie. To fragment tekstu z utworu Igora Herbuta pt. Wdzięczność. Tak bardzo zainspirowały nas te słowa, iż stały się one mottem tegorocznej gali – mówi Grzegorz Hryniewicz Prezes Stowarzyszenia „Warto Jest Pomagać”.

W jeden ze świątecznych grudniowych wieczorów słychać w mieście jak rozbrzmiewają kolędy i pastorałki. Od paru lat dźwięki te dobiegają z hali Centrum Rekreacyjno – Sportowego przy ul. Sulechowskiej. Większość mieszkańców miasta co roku przybywa w to miejsce, aby wesprzeć podopiecznych stowarzyszenia i razem z artystami zaśpiewać kolędy i poczuć ten piękny świąteczny klimat. Ten magiczny czas to charytatywna Gala „Warto jest Pomagać”, która już od 15 lat gości w Zielonej Górze. Co roku wszystkie wpływy z biletów, sprzedaży ozdób świątecznych, licytacji przekazywane są na podopiecznych, którzy w tym okresie najbardziej potrzebują pomocy. To czas, gdy wspaniali polscy artyści między innymi wokaliści, aktorzy, prezenterzy, sportowcy, kabareciarze.

- Przez te wszystkie lata jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim ludziom zaangażowanym w organizację Gali. – mówi Grzegorz Hryniewicz. Artyści, firmy, instytucje, wolontariusze to ludzie wielkiego serca. Wystarczy jeden telefon, a są do pomocy w tworzeniu tego wydarzenia, ale nie tylko, wiele z tych osób wspiera stowarzyszenie przez cały rok.

Nadszedł ciężki czas dla wszystkich. Stowarzyszenie postanowiło sprawić, aby ten świąteczny czas i klimat Gali został nieprzerwany. W tym roku 20 grudnia 2020 roku przy współpracy z Radiem Indeks odbędzie się Gala w zupełnie innej formie. Zapytaliśmy Agnieszkę Hryniewicz, która co roku zajmuje się artystami, aby zdradziła parę szczegółów.

- Tegoroczny koncert w związku z panującymi obostrzeniami nie jest możliwy, ale nie mogliśmy nie spotkać się z Państwem. Grzegorz Hryniewicz wpadł na świetny pomysł - zróbmy to online. I pracujemy pełną parą by wyszło pięknie. Będzie to nietypowe spotkanie. Jedyne co możemy zdradzić to to, że pojawią się na żywo artyści, którzy byli naszymi gośćmi podczas tych wszystkich lat. Kto wystąpi? Z kim się spotkamy? W tym roku nie chcemy tego zdradzać. Chcemy abyście Państwo dołączyli do nas w niedzielne popołudnie 20 grudnia o godz. 16:00 i spędzili ten czas z Leszkiem Jenkiem, Grzegorzem Hryniewiczem, gośćmi i wspomnieniami. Całe wydarzenie odbędzie się dzięki przyjaciołom i partnerom, do których należą: Prezydent Janusz Kubicki i Miasto Zielona Góra, ADB Polska, Totalizator Sportowy, PGNiG oddział Zielona Góra.

Anioły roku wręczone podczas Gali

Stowarzyszenie nie zapomniało również o ludziach Aniołach, których mamy wokół. Są to często osoby tak skromne, że nie lubią o tym mówić. To ludzie, którzy bezinteresownie, zawsze stoją na straży pomocy, dobra i wsparcia. Plebiscyt „Anioł Roku” powstał z potrzeby wyróżnienia tych osób, instytucji, organizacji i firm, które pomagają. Powstał z myślą o tych bohaterach i o tym, że zawsze należy o nich pamiętać. Kandydatów do "Anioła Roku 2020" można było zgłaszać w trzech kategoriach: osoba, firma, instytucja /organizacja. – Wpłynęło do nas sporo zgłoszeń jak co roku i spośród wszystkich nadesłanych Kapituła konkursowa wyłoni zwycięzców – mówi Grzegorz Hryniewicz. – Zwycięzców w danych kategoriach poznamy właśnie podczas naszej Gali Serc online już 20 grudnia. Osoby te zostaną nagrodzone statuetkami Anioła Roku oraz prezentami ufundowanymi przez Miasto Zielona Góra, Optyk Kierszniowski oraz Nobel-Shop.eu. Podczas tegorocznej Gali, aby tradycji stało się zadość oczywiście będą świąteczne ozdoby, które będzie można wylicytować. Warto śledzić całe spotkanie i wziąć udział w licytacji, bo cel jest szczytny.

Tegoroczna Gala przeznaczona dla Ani z zielonego wzgórza

W tym roku będziemy zbierać pieniądze na małą Anię Orłowską która choruje na SMA 1 - rdzeniowy zanik mięśni.

9 500 000 zł !!!! Tyle musimy zebrać, aby ocalić życie Ani.

Dzięki terapii genowej Ania będzie mogła samodzielnie oddychać. Nie mamy jednak dużo czasu - aby terapia mogła być przeprowadzona Ania nie może przekroczyć wagi 13,5 kg, a najlepsze rezultaty są możliwe do osiągnięcia, gdy terapia zostanie przeprowadzona do 6 miesiąca życia.

Ania obecnie jest poddawana intensywnej rehabilitacji, i leczeniu. Rodzice walczą o każdy jej ruch, o to by nie miała odleżyn i przykurczy mięśni. Dziewczynka uczęszcza na rehabilitację oddechową. Aby płuca się prawidłowo rozwijały, rodzice chcą jak najdłużej przeciągnąć konieczność zastosowania respiratora. Kilka razy dziennie u Ani wymuszany jest kaszel za pomocą asystenta kaszlu by oczyszczać płuca, do tego ssakiem odśluzowywane są jej górne drogi oddechowe. Cały ten proces zajmuje dziennie kilka godzin. Niezbędne jest ciągłe monitorowanie jej saturacji i tętna.

To cudowne uczucie, gdy wiesz, że tak wiele dobrych serc jest wokół. Tak wiele dobrych ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, którzy są gdy się
To cudowne uczucie, gdy wiesz, że tak wiele dobrych serc jest wokół. Tak wiele dobrych ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, którzy są gdy się o to poprosi.– mówi Grzegorz Hryniewicz prezes stowarzyszenia Warto jest pomagać

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” na czele z prezesem Grzegorzem Hryniewiczem w Mikołajki nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach Zielonej Góry. Właśnie z okazji Mikołajek do zielonogórskich, miejskich przedszkoli trafiło 1200 upominków!

W tym roku udało się pozyskać 1200 pięknych, kolorowych, specjalnych skoroszytów, w których przedszkolaki będą mogły zbierać i archiwizować swoje prace plastyczne. Mam nadzieję, że te skromne upominki dadzą maluchom choć trochę radości i wywołają uśmiech na ich twarzach – mówi Grzegorz Hryniewicz prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”.

-Spotykamy się z niezwykle miłym przyjęciem. Dyrektorzy przedszkoli przyjmują nas z otwartymi rękoma i są zadowoleni z odwiedzin i upominków – dodaje Grzegorz Hryniewicz.

Na początku 2021 roku zapowiada się kolejna akcja

W nowym roku planujemy kolejne odwiedziny zielonogórskich przedszkoli. Tym razem będziemy rozdawać prezenty w postaci klocków ekologicznych. Ten pomysł spotkał się z aprobatą prezydenta miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego, który przychylnie podchodzi do tego typu akcji i wspiera nas w działaniu – podkreśla Hryniewicz.

Grzegorz Hryniewicz prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” wspólnie z wolontariuszami rozdał niespodzianki dla dzieci.
Grzegorz Hryniewicz prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” wspólnie z wolontariuszami rozdał niespodzianki dla dzieci.
Dodaj ogłoszenie