WARTO JEST POMAGAĆ: plebiscyt Anioł Roku 2020 oraz 1% dla Stowarzyszenia

Artykuł sponsorowany Warto Jest Pomagać
Grzegorz Hryniewicz Prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” dziękuję za ogromne wsparcie dla ponad 200 podopiecznych.
Grzegorz Hryniewicz Prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” dziękuję za ogromne wsparcie dla ponad 200 podopiecznych. Piotr Jędzura
Pomaganie jest dziecinnie proste i jest naszym obowiązkiem, dlatego należy podziękować tym, którzy robią to bezinteresownie. Zachęcam do zgłaszania swoich Aniołów mówi Grzegorz Hryniewicz, pomysłodawca „Anioła Roku”.

Współczesny świat pełen jest ludzi skupionych wyłącznie na swoim interesie. Tym bardziej w obecnej sytuacji pandemicznej. Jednakże cena egoizmu jest wysoka, bo to przecież poprzez wzajemną życzliwość i wspomaganie się można osiągnąć znacznie więcej i to w zdecydowanie lepszej atmosferze.

Warto podkreślić, że pomaganie innym ludziom jest nieodłączną potrzebą każdego człowieka. Pomaganie wprowadza w dobry humor, poprawia samopoczucie i wzmaga wiarę we własne możliwości. Wtórując ewolucjonistom, bycie pomocnym daje naturalne poczucie spełnienia. By pomoc była satysfakcjonująca warto zadbać o to, by trafiła we właściwe ręce. Skuteczne wsparcie to działanie mądre i odpowiedzialne, dlatego tak ważne staje się zweryfikowanie osoby, której zamierzamy powierzyć nasz datek, wsparcie rzeczowe czy zaangażować się w wolontariat.

POMAGANIE JEST BEZCENNE

W życiu każdego z nas przychodzą kryzysowe sytuacje, w których pomoc innej osoby jest bezcenna. Czasem zwykła możliwość szczerej rozmowy z drugim człowiekiem może przynieść niezwykle pozytywne skutki. Należy także pamiętać aby samemu wykazywać się empatią i wspierać innych w trudnych chwilach.

Pamiętać należy także, że bezinteresowne pomaganie innym jest często źródłem gigantycznej satysfakcji i sprawia, że stajemy się szczęśliwszymi ludźmi.

Pomagać można na wiele prostszych i bardziej złożonych sposobów. Czasem najprostsze środki takie jak właśnie zwykła rozmowa okazują się najważniejsze.

Wspieranie innych to pomoc materialna ale czasem ważniejsza jest pomoc "czynem". Jest wiele osób, firm, instytucji czy organizacji które pomagają np. prośba o pomoc w naprawie zepsutego sprzętu, podwiezieniu kogoś w jakieś miejsce, zrobieniu ciężkich zakupów itd.

ZGŁOŚ SWOJEGO ANIOŁA

Każdy człowiek ma swojego anioła, czyli kogoś na kogo mógł liczyć lub kogoś od kogo otrzymał pomoc. Dlatego powstał plebiscyt „Anioł Roku”.

Plebiscyt „Anioł Roku” powstał z potrzeby wyróżnienia tych osób, instytucji, organizacji i firm, które pomagają. Powstał po to, by pokazać innym, że warto jest pomagać, że są wokół nas Ci, którzy pomagają bezinteresownie i o nich zawsze należy pamiętać. Pomysł na wyróżnienie osób, firm i instytucji zrodził się dziesięć lat temu w 2010 roku. Już wtedy Grzegorz Hryniewicz prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” i pomysłodawca Anioła postanowił, że trzeba podziękować tym, którzy nie są obojętni na pomoc drugiej osobie.

Kandydatów do "Anioła Roku" można zgłaszać w trzech kategoriach: osoba, firma, instytucja /organizacja do 30 listopada 2020. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na www.wartojestpomagac.pl

Laureaci otrzymają prestiżową statuetkę Anioła oraz nagrody ufundowane przez Miasto Zielona Góra, Optyk Kierszniowski oraz Nobel-Shop.eu

Działanie w ramach Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 - 2030.

„Anioł Roku” to ogromne wyróżnienie w postaci prestiżowej statuetki oraz wspaniałych nagród ufundowanych przez cudownych partnerów.
„Anioł Roku” to ogromne wyróżnienie w postaci prestiżowej statuetki oraz wspaniałych nagród ufundowanych przez cudownych partnerów. TaJo Photography

Dziękujemy Wam za 1% podatku. To olbrzymia kwota, która realnie ratuje życie.

Wspólnie dzięki wszystkim którzy przekazali 1% podatku dla Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” pobiliśmy kolejny rekord, w 2020 roku z 1 procenta podatku udało się uzbierać ponad 1 mln zł (z rozliczeń za rok podatkowy 2019)– Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy pokazali, że mają gorące serca, bez was na pewno by nam się nie udało. W imieniu podopiecznych Stowarzyszenia wielkie ukłony i dzięki za zaufanie – mówi Grzegorz Hryniewicz, prezes stowarzyszenia „Warto jest pomagać”.

To nasz WIELKI SUKCES. Trudno nie odczuwać satysfakcji jak cieszy się tak dużym zaufaniem społecznym przede wszystkim mieszkańców województwa lubuskiego. Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” po raz kolejny dzięki Waszemu wsparciu znalazło się na pierwszym miejscu w województwie lubuskim wśród organizacji pożytku publicznego obdarowanych 1 proc. z podatku. – Zajęliśmy 103 miejsce w Polsce – cieszy się Grzegorz Hryniewicz. – Z roku na rok darczyńcy przekazują naszym podopiecznym więcej pieniędzy, stąd ten rekord, ponad milion złotych robi wrażenie. Zachęca nas to do jeszcze cięższej pracy – przekonuje. – Mamy ponad 200 podopiecznych, tylko w zeszłym roku na ich leczenie i rehabilitację przeznaczyliśmy ponad 1,5 mln zł. Jeszcze raz dziękujemy i zachęcamy do wsparcia naszych podopiecznych. O naszych działaniach możecie dowiedzieć się na stronie www.wartojestpomagac.pl oraz na naszym Fanpage https://www.facebook.com/WartoJestPomagac

Są nowe projekty

Stowarzyszenie i Centrum Pomocy „Warto jest pomagać” organizuje rożnego rodzaju warsztaty, szkolenia i konferencje dla wszystkich chętnych. Obecnie trwają warsztaty plastyczne dla najmłodszych pod nazwą „ARTYSTĄ BĄDŹ” to nowy cykl spotkań najmłodszych z różnymi formami plastycznymi. Zbiórki rożnych potrzebnych rzeczy dla rodzin potrzebujących, Akcje przekazywania maseczek czy preparatów antybakteryjnych i bezpłatne szkolenia dla rodziców z obszaru wsparcia

dzieci w dobie pandemii lub warsztat dla mam „jak znaleźć czas dla siebie”. Wszelkie informacje znajdują się na stronie Stowarzyszenia www.wartojestpomagac.pl

Grzegorz Hryniewicz Prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” dziękuję za ogromne wsparcie dla ponad 200 podopiecznych.
Grzegorz Hryniewicz Prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” dziękuję za ogromne wsparcie dla ponad 200 podopiecznych. Piotr Jędzura
Dodaj ogłoszenie