Wawrowianie mocni w parach

Robert Gorbat 95 722 69 37 [email protected]
Alan Szczotka z GUKS Speedway Wawrów przyzwoicie spisał się w Bydgoszczy zarówno w IMP, jak też w PPPK. W obydwu zawodach zdobył po dziewięć punktów. Łukasz Tadeusz
Złoto IMP dla Kacpra Woryny z Rybnika, triumf jego Rybek w kolejnej rundzie Pucharu Polski Par Klubowych i... złamany nadgarstek gdańszczanina Dawida Dawidowskiego. Tak wyglądała inauguracja minispeedway'a w Bydgoszczy.

Bydgoski stadion przy ul. Sportowej był znany do tej pory głównie z wielkich, międzynarodowych imprez żużlowych oraz ligowych występów miejscowej Polonii. Od ostatniej soboty jest kojarzony także z miniżużlem. To właśnie tam, na nowym minitorze odbyły się podczas minionego weekendu dwie mistrzowskie imprezy: ostatni, piąty turniej Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz piąta eliminacja Pucharu Polski Par Klubowych. Obydwie oglądało po blisko 300 widzów.

Zgodnie z oczekiwaniami, sobotnie, indywidualne zmagania wygrał z 14 punktami Kacper Woryna z Rybek Rybnik, wnuk polskiego medalisty IMŚ Antoniego. Wyprzedził swoich klubowych kolegów: Kamila Wieczorka - 11 i Mike'a Trzensioka - 10. Również 10 oczek wywalczył czwarty w stawce Rafał Karczmarz z GUKS Speedway Wawrów (1, 3, 3, 1, 2). Miejsca pozostałych wawrowian: 5. Alan Szczotka - 9 (d, 0, 3, 3, 3), 7. Kamil Nowacki - 9 (3, 1, w, 2, 3), 13. Marcel Studziński - 5 (1, 1, 1, 1, 1). Złoty medal za triumf w generalnej klasyfikacji IMP odebrał Woryna - 62, srebrny Trzensiok - 56, a brązowy Wieczorek - 52. Pobytu w mieście nad Brdą nie będzie miło wspominał Dawid Dawidowski z Lotosu Gdańsk. W XVIII biegu nie opanował motocykla, z całym impetem uderzył w bandę i przeleciał ponad ogrodzeniem. Do domu wrócił ze złamanym nadgarstkiem.

W niedzielnym turnieju par bezkonkurencyjne były dwie ekipy z Rybnika. Po 25 oczek zdobyły zarówno Rybki I (Wojaczek 16, Trzensiok 9), jak też Rybki II (Wieczorek 10, Chmiel 6, Woryna 9). Na trzecim miejscu uplasował się GUKS Speedway II - 22 (Studziński 7 - 1, 0, 2, 2, 2, 0; Karczmarz 15 - 2, 1, 3, 3, 3, 3), na czwartym GUKS Speedway I - 12 (Szczotka 9 - 3, w, 3, 0, w, 3; Nowacki 3 - 2, d, w, 1, w, w), na piątym UŚKS Speedway Częstochowa II - 12 (Gruchalski 12), a na szóstym UŚKS Speedway I - 11 (Pych 11). Rywalizacja par zakończy się 17 bm. zawodami w Wałbrzychu. Tydzień później, 24 bm., na minitorze w podgorzowskim Wawrowie zostanie rozegrany finałowy turniej Drużynowych Mistrzostw Polski.