Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wciąż lubimy bałaganić, a przecież można inaczej pozbyć się śmieci

Redakcja
Niektórym takie widoki pod blokiem najwyraźniej nie przeszkadzają. A jest za to mandat i to spory, bo w wysokości 500 zł.
Niektórym takie widoki pod blokiem najwyraźniej nie przeszkadzają. A jest za to mandat i to spory, bo w wysokości 500 zł. Straż Miejska Nowa Sól
Niestety, są tacy mieszkańcy, którzy za nic mają terminy wywózki odpadów i kary grożące za niedostosowanie się do przepisów

- Ręce opadają – nie kryje poirytowania Ewa Batko, rzecznik prasowy nowosolskiego magistratu. - Niedawno w całym mieście była wiosenna wywózka odpadów wielkogabarytowych. Niestety niektórzy mieszkańcy jak co roku z uporem nie stosują się do ustanowionych terminów i wystawiają odpady w dogodnym dla siebie czasie. Tak było i tym razem – mówi. Ot np. mieszkanka ul. Okrężnej, wyrzuciła przed swój blok starą kanapę. Strażnicy pouczyli mieszkankę, że tego typu odpady musi zawozić do PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Miasto dwa razy do roku organizuje bezpłatną wywózkę z miasta, poza tymi terminami należy samodzielnie oddać odpady wielkogabarytowe właśnie do PSZOK przy ul. Polnej (w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków, tel. 693 000 334). Mieszkanka otrzymała mandat karny i musi uporządkować teren.

Od 1 marca PSZOK otwarty jest: od poniedziałku do czwartku od 13.00 do 18.00, w piątki od 11.00 do 20.00, a w soboty od 9.00 do 20.00.

Więc jeśli chcesz pozbyć się odpadów wielkogabarytowych, możesz zrobić to za darmo. Wystarczy, że zawieziesz je do PSZOK. Odpady przyjmowane są od mieszkańców tylko i wyłącznie po okazaniu dowodu osobistego oraz potwierdzenia opłaty za wywóz odpadów komunalnych z miejsca zamieszkania.

Rodzaje odpadów, które są gromadzone w punkcie to : makulatura; plastikowe butelki po napojach; pojemniki i butelki po kosmetykach, chemii gospodarczej, środkach czystości, folia; opakowania wielomateriałowe (kartony po napojach); opakowania piankowe, styropianowe; zużyte baterie i akumulatory; przepracowane oleje i smary; opakowania po olejach, smarach, płynach chłodniczych, środkach ochrony roślin; tonery i tusze; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; odpady drzewne i zielone; meble nietapicerowane; butelki i słoiki; szkło płaskie i szyby; szkło gospodarcze i ceramika; odpady wielkogabarytowe, tapicerowane, wykładziny, dywany; metale żelazne i kolorowe; tekstylia i odzież; popiół i żużel; leki i chemikaliów (do 10 kg na mieszkańca rocznie); odpady budowlane i rozbiórkowe (do 250 kg na mieszkańca rocznie); opony (do 4 sztuk rocznie od jednego mieszkańca).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska