Weekend i Enej... Co się dzieje w Lubuskiem (15-17 lipca)

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
Weekend zagra na gali disco polo Cosuchovia Dance w Kożuchowie.
Weekend zagra na gali disco polo Cosuchovia Dance w Kożuchowie. Szymczak Krzysztof / Polska Press
Udostępnij:
Sprawdź, jakie wydarzenia kulturalne odbędą się w ten weekend, 15-17 lipca, w województwie lubuskim.

KOŻUCHÓW

Wielka gala disco polo z zespołem Weekend
Największa gala disco polo w zachodniej Polsce - tak określa się imprezę o nazwie Cosuchovia Dance, która odbędzie się w sobotę, 16 lipca, w parku im. Poniatowskiego w Kożuchowie. Koncertowanie zainauguruje występ nowosolskiego Bodzio Dance, który zagra o godz. 17.00. O 18.00 czeka nas występ Claudi, o 19.00 zagra After Party, o 20.00 Malibu, o 21.00 Bobi, o 22.00 Bayera, a o godz. 23.00 gwiazda wieczoru, czyli zespół Weekend.

Zespół Weekend zagrał w klubie Pomarańcza w Kielcach (źródło: echodnia.eu):

GORZÓW

Aktorka w amfiteatrze, koncert - Karolina Czarnecka
Aktorka teatralna, zdobyła popularność za sprawą występu na 35. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Czarnecka wyśpiewała sobie rozpoznawalność przez wykonanie coveru piosenki „Heroin And Cocain”. Koncert aktorki odbędzie się w piątek, 15 lipca, o 21.00 w gorzowskim amfiteatrze. Wstęp darmowy.

Niewinne okno nie istnieje - wystawa
Artysta Wojciech Wilczyk postanowił stworzyć nietuzinkowy projekt fotograficzny. Sfotografował budynki synagog i domów modlitw, a w wielu przypadkach tylko ich pozostałości. Wystawa jest dostępna od piątku, 15 lipca, od 18.00 w Miejskim Ośrodku Sztuki przy ul. Pomorskiej. Wstęp jest darmowy.

Karolina Czarnecka
Karolina Czarnecka Natalia Popczyk / Nowa Trybuna Opolska

Na spektakl do ogródka - teatr
Przez cały weekend będzie można zajrzeć do Teatru Osterwy na Scenę Letnią. W piątek, 15 lipca, o 12.00 do teatru wkroczą „Koty Trzy” dla najmłodszej publiczności. W sobotę o 20.30 Krzysztof Rogacewicz wcieli się w rolę „Kontrabasisty”w monodramie Patricka Süskinda. Z kolei w niedzielę, również o 20.30, wystąpi Czesław Jakubiec Comedy z „Muzyką żartem śpiewaną”. Wszystkie spektakle organizowane w ramach Sceny Letniej są darmowe.

To już kolejna edycja Kina po zmroku.
Tym razem filmowe spotkanie odbędzie się na plaży miejskiej (ul. Wał Okrężny) o 22.00 w piątek, 15 lipca. Na wielkim ekranie zagoszczą „Dziewczyny inne niż wszystkie” (dramat, Finlandia). Kino po zmroku jest darmowe i dla osób powyżej 15. roku życia.

Wakacyjna olimpiada dla dzieci i młodzieży.
Sobota, niedziela (16-17 lipca) w godz. 9.00-20.00, w Nova Park, udział darmowy.

Zobacz też: Wszystko o Przystanku Woodstock 2016

CIGACICE

Akcja "Aktywne Wakacje z Zumba Fitness".
Od 17 lipca, co niedziela, na terenie Przystań Tu w Cigacicach każdy chętny na odrobinę aktywności, będzie mógł potańczyć i poćwiczyć w doborowym towarzystwie. Lubicie zumbę? A może chcecie dowiedzieć się, na czym polega? Nie może więc Was tu zabraknąć. Jak zapowiadają organizatorzy, będą starali się co tydzień zaprosić innego wyjątkowego gościa na zajęcia. W niedzielę będzie to Marta Woźniatowska. Wstęp od godz. 18.00 na zajęcia jest bezpłatny. Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą wygodne obuwie, wodę i ręcznik.

W „Kolekcji sukienek” grają: Marzena Trybała, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Bujakiewicz, Ewa Szykulska, Dorota Stalińska, Marzena Wieczorek, Marzena
W „Kolekcji sukienek” grają: Marzena Trybała, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Bujakiewicz, Ewa Szykulska, Dorota Stalińska, Marzena Wieczorek, Marzena Więcek, Adrianna Biedrzyńska, Iwona K. Pawlak. Jarek Lipski

ZIELONA GÓRA

Quest Europe z gwiazdami
Pokaz „Kolekcji sukienek” Marzeny Więcek w kinie Newa otworzy w piątek, 15 lipca, 12. Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego - Quest Europe pod patronatem Jerzego Hoffmana (godz. 19.00, bilety: 10 i 15 zł na abilet.pl - inauguracja festiwalu).
Dorota Stalińska, Marzena Wieczorek, Iwona Katarzyna Pawlak będą gośćmi piątkowej inauguracji. Aktorki występują w nagradzanym na festiwalach filmie „Kolekcja sukienek” w reżyserii i z udziałem Marzeny Więcek. Po seansie - spotkanie z artystkami. Będzie też głosowanie widzów na najciekawszą kreację.

Koncert zespołu Tortilla
W piątek, 15 lipca, o godz. 20.00 w cyklu Bluesowe Noce na scenie w Piekarni Cichej Kobiety wystąpi zespół Tortilla, który -jako jedna z nielicznych grup w Polsce - gra autentycznego bluesa elektrycznego. Tortilla ma unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock'n'rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls. Grupa wykona program złożony z kompozycji własnych wykonanych w języku ojczystym oraz uznanych bluesowych hitów w ciekawie opracowanych wersjach oczywiście po angielsku. W skład zespołu wchodzą: Lady B. - wokal, Maurycy Męczekalski - gitara, Dawid Wydra - harmonijka, trąbka, Tomek Przymorski - gitara basowa, Jacek Wilczyński – perkusja.

Lato z Galerią U Jadźki
Milonga - parkiet na dziedzińcu Galerii Sztuki Jadwiga Bocho-Kokot, ul. Żeromskiego, otwarty dla miłośników tanga - dziś, 20.00, wstęp wolny.

Orkiestra Dęta „Zastal” da koncert promenadowy.
W repertuarze - tylko przeboje klasyki, muzyki rozrywkowej i filmowej - Stary Rynek, niedziela,17.00 (w razie niepogody - w Palmiarni).

WOLSZTYN

Parada Łodzi na jeziorze Wolsztyńskim
W sobotę, 16 lipca, o godz. 22.00 w ramach Dni Jezior i Ziemi Wolsztyńskiej na wolsztyńskim jeziorze odbędzie się - popularna niegdyś - Parada Łodzi. Jest to próba powrotu do tradycji, kiedy to osoby prywatne oraz zakłady pracy ozdabiały łodzie, prezentując je później szerokiej publiczności na Jeziorze Wolsztyńskim.

Zespół Enej
Zespół Enej Tomasz Bolt/Polskapresse

PSZCZEW

XXIII Jarmark Magdaleński z Enejem na scenie
Program:
- sobota, 16 lipca: 7.00, zawody wędkarskie; 10.00, otwarty turniej skata indywidualnego; 12.00, prezentacje wokalne podopiecznych GOK-u; 13.30, „Księga błazna – moraliet plebieński” – spektaklTeatru Trójkąt; 14.30. występ zespołu Trans; 15.00, VII Mistrzostwa Strong Man Ziemi Lubuskiej; 17.00, covery Anny Jantar; 18.30, kabaret Weźrzesz; 20.00-2.00, zabawa taneczna z kapelą Los Talentos.
- Niedziela, 17 lipca: 10.00, uroczyste otwarcie jarmarku – prezentacja stoisk rękodzielniczych, konkurs fryzjerski, występy Świebodzińskiej Orkiestry Dętej i Duszniczanki i Nowinanki; 12.00, msza św. Magdaleńska; 13.15, prezentacja dziecięcych i młodzieżowych zespołów; 14.00, koncert zespołu Terra&Balkan Folk; 15.15, koncert kwartetu Jorgi; 16.30, CygańskiTeatr Muzyczny Terno; 18.00, rozdanie nagród dla rękodzielników; 20.00, koncert zespołu Enej.
Rynek pszczewski, wstęp wolny.

WYSZANOWO/MIĘDZYRZECZ

Ochotnicza Straż Pożarna w Wyszanowie świętuje swoje 70-lecie: rodzinny piknik z atrakcjami, które zapewnią dzieci i młodzież z sekcji artystycznych MOK - plac, sobota, cały dzień, wstęp wolny.

ŁĘKNICA

Sylwestrowa Noc w Środku Lata
Plenerowa dyskoteka ruszy na terenie OKSiR - w sobotę, 16 lipca, o 21.00. Zagra DJ Becia. Wstęp wolny.

ŻARY

Kino Letnie na rynku
W piątek, 15 lipca o 20.00 film animowany „Ups, arka odpłynęła!”.
Plenerowy koncert z cyklu „Lato z Telemannem”.
Ensemble Viadrina wykona „Cztery Pory Roku” Vivaldiego i utwory Telemanna - niedziela, 17.00, park przy al. Jana Pawła II.

ŁAGÓW

X Festiwal Muzyka u Joannitów
Zagra kwartet smyczkowy Delos i klawesynista Maksymilian Święch wykonają utwory Vivaldiego, Telemanna, Corelliego - zamek, piątek, 15 lipca o 20.00, wstęp wolny!

BIERZWNIK/CHOSZCZNO

VII Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych - 3 Dni na Cysterskim Szlaku
Rozpoczną się w piątek, 15 lipca, o 15.00 tenisowym turniejem. O 21.00 w parku - nocne kino pod chmurką.
W sobotę, od 9.00: koncerty zespołów muzyki dawnej, zwiedzanie klasztoru i stanowisk archeologicznych, wystawy archeologiczne, obóz rycerski Komandorii Templariuszy z Chwarszan, koncert Lemko Tower (18.30), rekonstrukcje historyczne, zabawy dla dzieci, nocne zwiedzanie klasztoru i zabawa taneczna pod chmurką.
W niedzielę: zawody wędkarskie (od 7.00), turniej szachowy, wystawy, zwiedzanie klasztoru, rekonstrukcje historyczne, występy lokalnych artystów, koncert Bierzwniczanek (16.00-16.30). „Gazeta Lubuska” objęła patronatem medialnym to wydarzenie - dziś, sobota, niedziela, plac przy klasztorze, wstęp wolny.

SKWIERZYNA

Sobota, 16 lipca, o 6.00 - Park Jagiełły, 6.05 - stacja PKP, wyjazd do Pobierowa. Powrót: 20.00. Bilety: 35 zł.
Sobota, niedziela (16-17 lipca) cały dzień, boisko przy ul. Sportowej 1, turnieje piłki plażowej. Udział darmowy.

SŁAWA

Ethno Jazz zabrzmi w Tawernie Galery
W niedzielę, 17 lipca, w Tawernie Galery w ramach Sławskiego Lata Klasycznego o 15.00 wystąpi Maciej Fortuna International Quartet-Zośka. W programie Ethno Jazz. Dwie godziny później, o 17.00 czeka nas z kolei Project Fractalala - Ethno Folk - pieśni autorskie.

PRZYBYSZÓW

Będą zawody prądopiłki
W sobotę, 16 lipca, w Przybyszowie w gm. Sława odbędą się Międzygminne Zawody Prądopiłki. Oprócz OSP Przybyszów, Śmieszkowo oraz Sława wezmą udział także drużyny z innych, sąsiednich gmin: Szlichtyngowa, Konradowo, Kaszczor, Osowa Sień, Brenno oraz Potrzebowo. Początek o 10.00 na stawach.

GŁOGÓW

Wypożycz rower na Marinie!
Działa już wypożyczalnia rowerów miejskich przy Marinie. Jednoślady mają służyć głównie turystom, którzy przybędą do Głogowa drogą wodną, ale oczywiście mogą z nich korzystać także mieszkańcy miasta. Na początek zakupiono pięć rowerów. W miarę potrzeby, w mieście mają pojawiać się kolejne rowery i kolejne wypożyczalnie. Z pojazdów można korzystać od rana aż do wieczora. Wypożyczenie roweru na godzinę to 5 zł, za cztery godziny jazdy zapłacimy 15 zł, natomiast używanie roweru cały dzień, to koszt 30 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie