Weekend pełen imprez w Lubuskiem! Koncerty, teatr, wystawy, humor, poezja [ROZKŁAD JAZDY]

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Wschowa otwiera wystawę poświęconą Sybirakom, w Ośnie będzie królować muzyka sakralna, w Filharmonii Zielonogórskiej posłuchacie włoskich przebojów, a w Gorzowie będą grać przy murach. Lech Dybik już dziś odwiedzi Art Cafe w Gorzowie i pokaże swoje muzyczne oblicze. W niedzielę w Zielonej Górze odbędzie się spotkanie z Anną Radwan, a Graby zagrają do wierszy Leśmiana!

Gorzów Wlkp.

Znany aktor Lech Dyblik odwiedzi artystyczną kawiarnię Art Cafe, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne i odkryć przed publicznością... rosyjską duszę. Tytuł piątkowego koncertu Dyblika to „Odessa, Odessa... rosyjski szanson, błatnyje pieśni”. W repertuarze - błatnyje pieśni, napisane żargonem odeskim. Aktor Lech Dyblik będzie śpiewał o tęsknocie, życiu które przemija, o kobietach i ich „nieprzeniknionej zmienności serca”... To będzie wieczór z utworami, które poruszą każdego słuchacza.
Art Cafe, Teatr Osterwy, piątek, 29 września, 20.00. Bilety: 40 zł. Rezerwacje: 601 733 079.

Filharmonia zaprasza na koncert kameralny Brahms & Schönberg. Wieczór wypełnią dwa sekstety, zaliczane do najważniejszych w historii muzyki kameralnej -I Sekstet B-dur Johannesa Brahmsa oraz Arnolda Schönberga sekstet smyczkowy Verklärte Nacht. Powstanie pierwszego ma związek z tym, że Brahms, uwielbiając tradycję i klasyków wiedeńskich, dość długo zwlekał z napisaniem własnych symfonii i kwartetów. Drugi sekstet pochodzi z wczesnego okresu twórczości austriackiego kompozytora.
Filharmonia Gorzowska, piątek, 29 września, 19.00. Bilety: 15 zł.

Cleo i Jankes z okazji 10. urodzin Askany
W sobotę od 13.00 do 16.00 odbędą się eliminacje w ramach projektu Askana Łowi Talenty, o 17.00 rozpocznie się wielki finał talent-show. Dodatkowe atrakcje to Multi Fun Box, występy akrobatyczne Delfiny i Bartka i konkurs z nagrodami. Gościem specjalnym będzie Krzysztof Jankes Jankowski. Główną atrakcją na niedzielę będzie koncert Cleo (start o 17.00).
Askana, sobota i niedziela, 30 września - 1 października, cały dzień, wstęp wolny.

Forbidden Souls zaprasza na koncert
Znana gorzowska kapela wydała kolejny krążek „Stygmaty”. Muzycy zapraszają na koncert promujący ich drugi krążek. Forbidden Souls gwarantują świetną zabawę!
Mury obronne, dziś, 19.00, wstęp wolny.

Międzyrzecz

Premiera spektaklu „Spółka”
Viola Blache i Concerto Grosso Berlin zagrają m.in. utwory Bacha i Vivaldiego.
MOK, sobota, 30 września, 15.00, wstęp wolny.

Sulęcin

Hej, hej! Wpadnijcie na święto latawca!
Sulęciński Ośrodek Kultury już kolejny raz organizują dla mieszkańców nietypową imprezę, bo... Święto Latawca! Zaplanowano też konkurs na najładniejszy latawiec (płaski i skrzynkowy). Wpadnij i daj porwać się zabawie!
Stadion miejski, niedziela, 1 października, od 13.00, wstęp wolny.

Bogdaniec/Sulęcin

W zdrowym ciele, zdrowy duch
W niedzielę w Sulęcinie odbędzie się VIII Polsko - Niemiecki Sulęciński Rajd Nordic Walking. W Bogdańcu odbędzie się VII Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi.
ZS w Bogdańcu, 1 października, od 10.30, udział darmowy.
Os. Kopernika, sobota, 30 września, os. Kopernika,od 9.30, udział darmowy.

Rozłogi

Przyjdź na piknik i „Wylataj zdrowie”
Pomóż sfinansować leczenie Marka, chorego na nowotwór. Charytatywny piknik rodzinny „Wylatajmy zdrowie” już w niedzielę. Będą pokazy BMX, FMX, wyścigi wrak race - motocykle, samochody terenowe 4X4, quady, symulator dachowania, dmuchańce dla dzieci, loteria fantowa i licytacje wartościowych nagród. W dziale gastronomia: grill, grochówka i słodki poczęstunek.
Rozłogi, niedziela, 1 października, od 12.00, wstęp wolny.

Ośno Lubuskie

Koncert muzyki sakralnej
Viola Blache (sopran) i Concerto Grosso Berlin zagrają m.in. utwory Bacha, Stardella i Vivaldiego.
Kościół św. Jakuba, niedziela, 1 października, 16.00, wstęp wolny.

Zielona Góra

Gościem Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze będzie aktorka Starego Teatru Anna Radwan. Artystka podczas spotkania przeczyta m.in. wiersze Anny Piwkowskiej. Później rozmowę z aktorką poprowadzi krytyk filmowy oraz teatralny Łukasz Maciejewski, autor znanych książek „Aktorki. Portrety”. Po spotkaniu zaplanowano projekcję filmu „Dama Kameliowa” w reż. Jerzego Antczaka z kreacją A. Radwan.
Film będzie można zobaczyć w Mediatece Góra Mediów.
Biblioteka Norwida, niedziela, 1 października, 17.00, wstęp wolny.

Z okazji inauguracji roku akademickiego odbędzie się koncert „Tribute to Ella Fitzgerald”. Wykonawca: Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją dra hab. Jerzego Szymaniuka. W repertuarze światowej gwiazdy usłyszymy absolwentki oraz studentki Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego: Paulinę Gołębiowską, Emilię Lech, Barbarę Krzykwę, Magdalenę Janicką i Marcelinę Benkiewicz. Wydarzenie poprowadzi Andrzej Winiszewski.
Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna, 3 października, wtorek, 19.00, wstęp wolny.

Czas na ostry wieczór stand up
Alex Niebrzegowski, gospodarz cyklu „Stand up czyli Atelier na ostro” zaprasza na odsłonę nowego sezonu. Gościem będzie Cezary Ponttefski. Jak będzie? Dużo mocnych słów, zaskakujących skojarzeń i wniosków z obserwacji. Uwaga! To wieczór tylko dla dorosłych.
Atelier DrinkBar u Poliego, ul. Sobieskiego, niedziela, 1 października, 19.00, 10/15 zł.

Przeboje włoskiej muzyki operowej
Filharmonia zaprasza na koncert z cyklu „Bel Canto”. Tym razem zabrzmi włoska muzyka operowa. Dzieła m.in. G.Verdiego, G. Pucciniego, G. Rossiniego wykonają soliści: Hanna Zajączkiewicz (sopran) i Szymon Mechliński (baryton). Orkiestrą Symfoniczną FZ będzie dyrygował gościnnie Ruben Silva.
Filharmonia Zielonogórska, dziś, piątek, 19.00, bilety: 40/45 zł..

Nowa Sól

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Muzyki odbędzie się koncert kameralny muzyki XX wieku na flet i fortepian. Wystąpią muzycy, którzy poznali się na Akademii Muzycznej we Wrocławiu: absolwenci – Jowita Opyd (flet), Paweł Albiński (fortepian) i studentka trzeciego roku – Renata Wojtkowiak (flet). Artyści wystąpią solo, z towarzyszeniem akompaniamentu oraz w trio. Program koncertu ma na celu przybliżyć literaturę muzyki XX wieku z różnych zakątków świata Wstęp 10 zł.
Nowosolski Dom Kultury, sobota, 30 września, 18.00. Bilety: 10 zł.

Dzieci zaproszone do czytania
W piątek przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W oddziale dziecięcym biblioteki miejskiej o godz. 12.00 uczniowie VII klasy z SP nr 8 zaprezentują przedszkolakom w strojach przez siebie wykonanych „Baśń o świętym spokoju” Zofii Staneckiej. W imprezie mogą wziąć udział zorganizowane grupy - kontakt 68 355 34 28, wew. 40 lub 41.

Żagań

Spotkanie z żoną himalaisty
To będzie spotkanie z Celiną Kukuczką, wdową po słynnym himalaiście Jerzym Kukuczce, zdobywcy wszystkich najwyższych szczytów Ziemi. W programie też pokaz filmu „Rozgrywka pokerowa”.
Centrum Kultury, Pałac, Sala Inter, dziś, piątek, 18.30, wstęp wolny.

Organy zabrzmią festiwalowo
Lucas Chorosiński z Kanady (organy) i Anna Janis z Włoch (sopran) wystąpią w pierwszym koncercie IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Franciszka Liszta.
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, niedziela, 1 października, 19.00, wstęp wolny.

Wschowa

Wernisaż Zesłańcy-Sybiracy-Deportowani
W piątek, 29 września, o godzinie 17.00 w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Farnym 3 zostanie otwarta wystawa pt. „Zesłańcy-Sybiracy-Deportowani”, której ekspozycje planszowe przygotowane zostały przez IPN Rzeszów. Tematem wystawy jest historia Polaków zesłanych w latach 1768 – 1956 w głąb Rosji i Związku Sowieckiego, na której zaprezentowane zostaną liczne materiały źródłowe odnoszące się do tych zesłań. Ponadto przygotowano planszę poświęconą działalności Związku Sybiraków i innym działaniom mającym na celu zachowanie pamięci o „Golgocie Wschodu”. Otwarcie wystawy zostanie uświetnione występem wschowskiego chóru „Lutnia”.
Wstęp jest wolny. Wystawa będzie czynna 30 października.

Okazja poznania zabytków miasta
Czas A.R.T. zaprasza na kolejny wspólny spacer ulicami Wschowy. Tym razem odkrywanie starego miasta rozpocznie się w sobotę, o godz. 15.30 spod Rezydencji Jezuickiej na pl. Farnym. Uczestnicy spotkania odkryją m.in. historię Placu Farnego, kościoła parafialnego p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika i Najświętszej Marii Panny, Rezydencji Jezuickiej, miejskiego Ratusza, Zamku Królewskiego. Organizatorzy opowiedzą o nieistniejącym hotelu „Der schwarzer Adler” („Czarny Orzeł”), o rzemieślnikach, którzy mieszkali i pracowali przy ulicy Schuhmacherstrasse (ul. Kilinskiego). Będzie można też poznać historię ulicy Henkergasse, przy której mieścił się dom wschowskiego kata.
Punktem kulminacyjnym sobotniego spaceru będzie uroczyste odsłonięcie tablicy informacyjnej, do której zaprowadzi uczestników spotkania mapa „Wschowa na Drodze św. Jakuba”.

Spotkanie z podróżnikiem
W sobotę, 30 września, o godzinie 18.00 Tomek Michniewicz będzie gościem cyklu „Spotkania z podróżnikami”. T. Michniewicz to dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor czterech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych. Miejsce spotkania: sala widowiskowa Centrum Kultury i Wypoczynku we Wschowie. Wstęp 10 zł, młodzież bezpłatnie.

Bytom Odrzański

Święty Hieronim przejmuje miasto
Odpust i festyn parafialny ku czci św. Hieronima szykuje się w parafii pod wezwaniem tego świętego. Najpierw, od środy do piątku, 27-29 września odbędą się rekolekcje odpustowe. Suma odpustowa odbędzie się w sobotę, 30 września, o godzinie 13.00. O 14.30 zacznie się przekazanie kluczy od miasta Hieronimowi. Ok. 14.45 wystąpi Fermata Band. Przewidziano też występy szkoły tańca Rytm i dzieci z przedszkola w Bytomiu Odrzańskim. O 17.00 nastąpi finał loterii, a o godzinie 17.30 wystąpi Arkadio.

SPORT

Żużel
W niedzielę, 1 października, przy W69 w Zielonej Górze odbędzie się zaległy mecz rewanżowy o brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Cash Broker Stal Gorzów.

Piłka Nożna

 • III liga: Falubaz Zielona - BKS Stal Bielsko Biała, sobota godz. 16.00
 • IV liga, grupa lubuska, sobota: Arka Nowa Sól - ZAP Syrena Zbąszynek, Dąb Balcerzak i spółka Slawa Przybyszów - Steinpol Ilanka Rzepin, Korona Kożuchów – Spójnia Ośno Lub., MTS Pogoń Świebodzin – Czarni Browar Witnica, Odra Bytom Odrz. – Lubuszanin Drezdenko, Sprotavia Szprotawa – Piast Karnin Gorzów, TS Masterchem Przylep –Tęcza Krosno Odrz. - wszystkie o 15.00; Warta Gorzów - Budowlani Lubsko - 16.00. Grupa wielkopolska sobota: Warta Międzychód – Sparta Oborniki.
 • Klasa okręgowa, Zielona Góra, sobota: Zorza Ochla - Piast Czerwieńsk - 14.00; Amator Bobrowniki – Korona Wschowa, Carina Gubin – Unia Kunice Żary – oba o 15.00; Promień Żary – Mieszko Konotop – 15.30; Delta Sieniawa Żarska - Schnug Chociule, Odra Nietków – Zryw Rzeczyca, Piast Iłowa - UKS Czarni Żagań – wszystkie o 16.00; niedziela: Stal Jasień- Błękitni Ołobok – 16.00.
 • Klasa okręgowa, Gorzów, sobota: Spartak Deszczno – Radowiak Drezdenko, Toroma Torzym – Orzeł Międzyrzecz – oba o 14.00; Polonia Lipki Wielkie – Kosmos 78` Rudnica – 15.00; Zjednoczeni Przytoczna – GKS Bledzew, Odra Górzyca – Stal Sulęcin, Łucznik Strzelce Kraj. – Polonia Słubice, LZS Lip-Trans Bobrów¬ko – Zieloni Lubiechnia Wielka – wszystkie o 16.00. Niedziela: Warta Słońsk – GKS Meprozet Stare Kurowo – 14.00.
 • Centralna liga juniorów starszych, grupa zachodnia, niedziela: Warta Gorzów – Podbeskidzie Bielsko Biała - 16.00.
 • Centralna liga juniorów młodszych U-17, sobota: Stilon Gorzów - Falubaz Zielona Góra – 11.00, stadion przy ul. Olimpijskiej.
 • II liga kobiet, gr. kuj.-pom., niedziela: Maks-Lubuszanin Drezdenko – Biało-Zielone Gdańsk – 14.00.
 • W niedzielę na boisku przy ul. Chopina 18 A w Zielonej Górze odbędzie się dodatkowy nabór do Akademii Młodych Orłów. Godz. 10.00 - 11.00 skrzaty (2011-2012), 11.00 - 12.00 żaki (2009-2010), 12.00 - 13.00 orliki (2007-2008). Więcej informacji można uzyskać u trenera Bartosza Siemińskiego (600 389 283) i mailowo: amo.zielona.gora@pzpn.pl

Koszykówka

 • Pierwsza liga, grupa B, AZS AJP II Gorzów – ŁKS SMS Łódź: hala przy ul. Chopina w Gorzowie; niedziela – 13.00.

Duathlon

 • I Gorzowski Duathlon: start i meta przy hali CSR Słowianka przy ul. Słowiańskiej
 • w Gorzowie; niedziela – od 9.00.
 • II Promet Cargo Cross Duathlon: start i meta w Kunowicach; sobota – od 12.00.

Lekka atletyka

 • XX Eko-Bieg o Puchar Dyrektora ZSTiO w Gorzowie: start i meta przy ZSTiO przy ul. Czereśniowej w Gorzowie; sobota – 11.00 (bieg główny), 12.00 (bieg dzieci i młodzieży).
 • Uroczyste przekazanie sprzęt dla szkół pracujących w programie upowszechniania lekkiej atletyki na Ziemi Lubuskiej: stadion przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze; sobota - 10.30.
 • Zawody „Jesienne Wieloboje”: stadion przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze; sobota i niedziela - 11.00.

Badminton

 • Lubuska Liga Młodzieży Szkolnej – Babolat 2017/2018: hala przy ul. Os. Słowiańskie w Lubniewicach; sobota – od 9.00.

Dart

 • Turniej w soft darta: lokal Sport House przy ul. Londyńskiej w Gorzowie; sobota – od 18.00.

Piłka Ręczna

 • I liga, Stal Gorzów - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna: hala przy ul. Szarych Szeregów; sobota - 18.30.
 • II liga, Zew Świebodzin - Forza Wrocław: hala przy ul. Świerczewskiego; sobota - 18.00.

Siatkówka

 • II liga, Astra Nowa Sól - Juvenia Głuchołazy: hala przy ul. Botanicznej; sobota - 17.00.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3