Weekend pełen imprez w Lubuskiem! Zagrają: Tymon Tymański, Cadillac, Bethel… Do tego Festiwal Serce Ulicy, premiera w Teatrze Osterwy

hak, sndr, olis
Zdzisław Haczek/Wojciech Wojtkielewicz/Paweł Relikowski
W weekend – od piątku do niedzieli, od 4 do 6 października 2019 r. – będzie się działo na wielu lubuskich scenach.

Kostrzyn nad Odrą
Razem dla Natalii
W niedzielę w Kostrzynie odbędzie się festyn charytatywny dla Natalii. Podczas tego wydarzenia mieszkańcy będą zbierać pieniądze na protezy dla Natalii Bogdan, która dwa miesiące temu straciła obie ręce. Podczas festynu odbędzie się też wiele atrakcji.
Stadion, niedziela, 6 października 2019 r., 12.00-18.00, udział darmowy.

Zielona Góra
Wystawa goni wystawę
W piątek, 4 października 2019 r.:
- o 12.00 w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ przy ul. Wiśniowej otwarcie Wystawy Końcoworocznej Instytutu Sztuk Wizualnych UZ.
- o 18.00 Galerii PWW inauguruje sezon otwarciem wystawy Kacpra Będkowskiego, absolwenta ISzW – „Przepraszam, proszę mnie przeprosić”.
- o 19.00 w Fundacji Salony przy ul. Fabrycznej – otwarcie wystawy „Rysunki” Gosi Bartosik i Basi Bańdy. To druga odsłona wystawy artystek. Pierwsza miała miejsce w Galerii 9/10 w Poznaniu w październiku 2018 r., w ramach projektu „Duety”.
Na zdjęciu: Basia Bańda, Gosia Bartosik i w środku Ola Kubiak.

Przytoczna
A czy Ty wiesz „Jaka to melodia”?
Mariusz Ambrożuk oraz Robert Osam zapraszają na koncert „Jaka to melodia?”. Przyjdź i posłuchaj największych światowych przebojów w wykonaniu znanych muzyków. Ten koncert to wyjątkowa, muzyczna podróż. Podczas koncertu nie zabraknie też niespodzianek dla publiczności! Koncert odbędzie się w ramach XXI Tygodnia Seniora.
Sala widowiskowa GOK, niedziela, 6 października 2019, 16.00, wstęp wolny.

Sulęcin
Bethel na Reggae Festiwalu
Przed nami kolejna - już IX - edycja Reggae Festiwalu w Sulęcinie. Jak zawsze, nie zabraknie mocnych i dobrych, muzycznych wrażeń. Ale nie tylko muzycznych! Program na piątek:
Dziś w Kluie u Bulka, 20.30, Draggy; 21.30, Bethel. Sobota: 13.00, kort tenisowy, Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Boba Marleya, wystawa zdjęć, warsztaty bębniarskie i projekcje filmowe; 18.00, SOK, spotkanie z Makanem „Moja Jamajka”; od 20.00, koncerty w Klubie u Bulka: 20.00-21.30, I-Rey; 22.00, 23.30, Shasha¬mane; 23.30-1.30, DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I.
Klub u Bulka, kort tenisowy, SOK, piątek i sobota, 4-5 października 2019, bilety: 20-30 zł.

Zielona Góra
Kapela koźlarska Kotkowiacy zagra dla całych rodzin
To będzie niecodzienny „Niedzielny koncert rodzinny” w Filharmonii Zielonogórskiej, bowiem wystąpi kapela koźlarska Kotkowiacy, która kontynuuje tradycję rodzinnego muzykowania w Regionie Kozła.
Filharmonia Zielonogórska, niedziela, 6 października 2019 r., 15.00, bilety: 20 i 15 zł.

Sulęcin
Zabawa z latawcami
Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną edycję Święta Latawca. W programie latawcowe zawody w konkurencjach: latawce płaskie i latawce skrzynkowe. Ale też Zabawa Balonowa (koszt: 10 zł). Impreza organizowana jest przez ośrodek kultury i fundację Balonowe Endorfinki. Wypuść w niebo swój balon, a jeśli trafi on w ręce drugiego szczęśliwca, to obydwoje otrzymacie atrakcyjne nagrody!
Stadion miejski, niedziela, 6 października 2019, od 13.00, udział darmowy.

Dobiegniew
Charytatywnie dla Jasia
Mały Jaś ze Starego Kurowa walczy z okropnym nowotworem. Wszyscy robią, co mogą, by mu pomóc. Ale potrzebne do tego są też pieniądze... Lokalna społeczność, mieszkańcy Gorzowa (i nie tylko) oraz fundacja Cancer Fighters robią co mogą, by uzbierać, jak największą sumę na leczenie Małego Wojownika. By wspomóc akcję w Dobiegniewie odbędzie się koncert charytatywny na ten cel. W programie: występy lokalnych zespołów, aukcje i zbiórka charytatywna.
Gminny Zespół Szkół, niedziela, 6 października 2019, 17.00, udział darmowy.

Krosno Odrzańskie
Czas na XIII Festiwal Jadwigensis
W piątek, 4 października 2019, o 19.00 w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w koncercie „Ukraińska dusza” wystąpi Lvivianki - kwartet bandurzystek z Filharmonii Lwowskiej.
W sobotę, 5 października 2019, o 19.00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. – koncert „Fletissimo” – muzyczna podróż z fletami przez wieki.
W niedzielę 6 października 2019, o 19.00 w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej – koncert „Anima Sacra Et Profana”: utwory z czasów Vivaldiego i Mozarta wykona kontratenor Viktor Priebe (Szwecja) z zespołem instrumentalnym.

Zielona Góra
Podwórkowi Chuligani i Grunberg zapraszają na pogo
Podwórkowi Chuligani zaznaczyli się na mapie polskiego punka i ska wieloma przebojami. Podczas tego wieczoru z pląsami pogo zagra też zielonogórska grupa Grunberg.
JazzKino, ul. Sobieskiego, sobota, 5 października 2019, 20.00, bilety: 20/30 zł.

Zielona Góra Ochla
Winobranie w skansenie z korowodem i koncertami
W niedzielę, 6 października 2019 r. Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze Ochli zaprasza na doroczne „Winobranie w skansenie”. W bogatym programie m.in. korowód, zbiór i tłoczenie winogron, degustacja soku, wystawa, konkursy, kiermasz, warsztaty rzeźbiarskie, animacje z Akademią Tradycji. Wystąpią ludowe zespoły śpiewacze Rezonans, Gamma, Melodia, Pod wiatrakiem, Sportowy Klub Taneczny Mega Dance”, zespół cygański Vanessa i Sorba.
Skansen w Ochli, niedziela, 6 października 2019, 11.00 - 16.00, wstęp: 8 zł, dzieci do lat 7 – wstęp wolny.

Zielona Góra
Roztańczone Serce Ulicy już w niedzielę!
Trener Andrzej Gliwa i grupa Bugs Squad (laureaci Lubuskiej Gali Tanecznej 2019) zapraszają w niedzielę, 6 października do klubu muzycznego Heaven na doroczny Dziecięcy Festiwal Serce Ulicy. W dorocznej imprezie Zielonogórskiego Klubu Tańca Sportowego „Bugs” wystąpi armia tancerzy z zachodniej Polski. Można podziwiać i kibicować!
Klub Heaven, ul. Sowińskiego, niedziela, 6 października 2019, od 12.00.

Zielona Góra
Nocne odkrywanie Biblioteki Norwida
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida włącza się w organizację V edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek – „Znajdźmy wspólny język”. W programie m.in. wspólne tworzenie historii komiksowej, budowanie „baśniowej biblioteki” z materiałów przeznaczonych do recyklingu, „nocne odkrywanie biblioteki”.
Biblioteka Norwida, sobota, 5 października 2019, 19.30-21.30, wstęp wolny.

Zielona Góra/Sulechów
Piotr Baron zagra z kwartetem i gośćmi
W ramach kończącego się Jazz Crossing Festival Canada & Polska koncerty da Daniel Varga East European Quartet Piotr Baron. W sobotę w zielonogórskiej Piekarni zespołowi towarzyszyć będzie formacja Yes&Jazz. Będzie też jam session. W niedzielę zespół znakomitego saksofonisty Piotra Barona wystąpi w Sulechowie z Big Bandem Nowosolskim.
Zielona Góra, Piekarnia Cichej Kobiety, sobota, 5 października 2019, 20.00, bilety: 35 zł.
Sulechowski Dom Kultury, niedziela, 6 października 2019, 18.00, bilety: 30 zł.

Gorzów Wlkp.
Tymański zaśpiewa Ciechowskiego
W MagnetOffOnie pojawi się Tymon Tymański z koncertem pod hasłem Tymański/Cie¬chow¬ski. Ten koncert to powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Cie¬chowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po własne.
Klub MagnetOffon, ul. Jagiełły, sobota, 5 października 201920.0, bilety: 50 zł.

Gorzów Wlkp.
Zumba dla wszystkich
W sobotę w Gorzowie - święto miłośników zumby. O 13.00 zumba kids i zabawy taneczne dla dzieci. 13.45 Strong by Zumba, czyli zajęcia dla tych, co nie boją się zmęczenia. O 14.15 na scenie pojawi się instruktorka zumby ze Słowacji i poprowadzi zajęcia dla osób początkujących, seniorów, kobiet w ciąży. Na koniec, na 15.00, zaplanowano taneczny maraton.
Hala sportowa Alfa, ul. Słowiańska, sobota, 5 października 2019, 13.00-18.00. Udział darmowy.

Zielona Góra
Zabrzmią piękne melodie gregoriańskie
W sobotę, w drugim koncercie Festiwalu Muzyki i Słowa, wystąpi nagradzany Męski Zespół Chorałowy, który tworzą absolwenci bydgoskiej Akademii Muzycznej oraz ich przyjaciele – pasjonaci chorału gregoriańskiego.
Kościół pw. Ducha Świętego, sobota, 5 października 2019, 19.15.

Gmina Nowa Sól
Zespół Sedno ze Wschowy zagra w Lubięcinie
Działający przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zespół Sedno wystąpi z koncertem promocyjnym w Lubięcinie. Będzie to podwójny występ.
Zagra Sedno ale też zespół Stacja Poezja w nowym składzie.
Kościół pw. św. Katarzyny, niedziela, 6 października 2019, 18.00, wstęp wolny.

Zielona Góra
Yellow Funny Games zagra dziś w Fabryce
Muzyka Yellow Funny Games to soczysta mieszanka folku, reggae, brzmienia klarnetu. Teksty opowiadają o śmierci, miłości, rozstaniu, zdradach i ślubach.
Klub Fabryka, ul. Moniuszki, piątek, 4 października 2019, 20.00, bilety: 10 zł.

Zielona Góra
Sekret himalaisty
W Piwnicy Kawon – pokaz filmu „Grun de Berg. Wyzwanie” Michała Malinowskiego i Marcina Olechnowskiego. W historii o tajemniczym zielonogórskim himalaiście wystąpili m.in. artyści z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego.
Kawon, piątek, 4 października 2019, 19.00, bilety: 10 zł.

Zielona Góra
Doceń sztukę słowa
Dziś w mediatece Góra Mediów - wieczór autorski promujący debiutancki tomik poetycki – „Naiwna sztuka słowa”. Jego autorka Ala Rabiko Woźniak urodziła się w Żarach, dorastała w Zielonej Górze, dziś mieszka w Toruniu.
Biblioteka Norwida, piątek, 4 października 2019, 17.00, wstęp wolny.

Zielona Góra
Koncert w filharmonii wyprzedany, ale Kuba Seguin gra w Piekarni
Nie ma już biletów na piątkowy koncert symfoniczny w ramach Jazz Crossing Festival Canada & Polska o 19.00 w Filharmonii Zielonogórskiej, gdzie m.in. Jacques Kuba Seguin zaprezentuje swój najnowszy album „Migrations”. Natomiast w piątek można posłuchać tego artysty o 21.00 w Piekarni, gdzie po koncercie - jam session.
Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna, piątek, 4 października 2019, 21.00, bilety: 30 zł.

Wschowa
IV Wschowski Festiwal Biegowy w niedzielę
Tegoroczna edycja Festiwalu Biegowego będzie wyjątkowa ze względu na połączenie sił z finałem odLOTTOwej jazdy organizowanej przez Wschowski Inkubator Potencjału. W programie: biegi przedszkolaków na dystansie 200 m, biegi uczniów szkół podstawowych - rocznik 2012-2011 na dystansie 500 m, rocznik 2010-2009 na dystansie 650 m, rocznik 2008-2005 na dystansie 1000 m, biegi młodzieżowe na dystansie 1500 m, Nordic Walking 1500 m, bieg rodzinny 500 m, bieg OPEN 5000 m. Będą sportowe emocje, nagrody i wiele atrakcji. Trasa biegów będzie przebiegała przez Rynek. Wszystko w niedzielę, 6 października 2019, od godz. 13.30.

Wschowa
Noc Bibliotek dla dzieci
Tegoroczne hasło imprezy (skierowana jest do dzieci w wieku 9-12 lat) w Bibliotece Publicznej - „Znajdźmy wspólny język”. W programie: warsztaty, nocne łamigłówki i seans filmowy.
Biblioteka Publiczna, sobota, 5 października 2019, w godz. 17-21.

Gorzów Wlkp.
Powrót z emigracji
Teatr Osterwy zaczyna sezon artystyczny z „Nadbagażem”. Będzie go dźwigała Karolina Miłkowska - Prorok. W sztuce zielonogórzanki Iwony Kusiak gorzowska aktorka gra Polkę wracająca z emigracji. - Moja bohaterka wraca - jak sama mówi - z lepszego świata, do którego porwała ją matka. Okazuje się, że wbrew jej woli, bez pytania, odrywając od ojca... - mówi Karolina Mił¬kowska - Prorok.
Teatr Osterwy, sobota, 5 października 2019, 19.00, bilety: 25 zł.

Nowa Sól
Mój ulubiony Młynarski – zaśpiewa znany aktor Piotr Machalica
Z recitalem „Mój ulubiony Młynarski” wystąpi Piotr Machalica. Koncert przeplatany będzie opowieścią i poezją i będzie składał się wyłącznie z utworów Wojciecha Młynarskiego. Będą to piosenki autorskie i przekłady, m.in. „Jeszcze w zielone gramy”, „Tango desperado”, „Nie ma jak u mamy”, „Bynajmniej”, „Moje ulubione drzewo”, „Najpiękniejszy list miłosny”, „Idź swoją drogą”, czy „Blue Tango”. Wystąpi zespół w składzie: Michał Walczak – gitara, tamburyn, aranżacje, Krzysztof Niedźwiecki – gitara, walizka vel stopa i Paweł Surman – trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne. Koncert w
Nowosolski Dom Kultury, niedziela, 6 października 2019, 18.00, bilety: 20 zł.

Nowa Sól
Cepeliada zagra niepełnosprawnym
Fundacja Twórczości Ludowej „Cepeliada” zaprasza na występ zespołu „Czarny Miś”. W trakcie koncertu odbędzie się licytacja na rzecz Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Pomóż Nie Będę Sam”.
Magazyn Solny, ul. Wróblewskiego, piątek, 4 października 2019, 18.00.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3