MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Weekend w Zielonej Górze

Redakcja
W sobotę o 19.00 w Lubuskim Teatrze premiera sztuki ,,Stworzenia sceniczne’’ Aprili de Angelis w reżyserii Roberta Czechowskiego
W sobotę o 19.00 w Lubuskim Teatrze premiera sztuki ,,Stworzenia sceniczne’’ Aprili de Angelis w reżyserii Roberta Czechowskiego
Zamiast narzekać na jesienną pogodę, wyjdź z domu i skorzystaj z kulturalnej i rekreacyjnej oferty. A jest w czym wybierać.

PREMIERA W TEATRZE

W sobotę o 19.00 w Lubuskim Teatrze premiera: ,,Stworzenia sceniczne'' Aprili de Angelis w reżyserii Roberta Czechowskiego. Sztuka jest historią o czterech aktorkach okresu Restauracji Angielskiej, która staje się okazją do pokazania teatru jako miejsca odwiecznej walki o pozycję i godność. W spektaklu R. Czechowskiego ze scenografią i kostiumami Elżbiety Terlikowskiej, występują: Elżbieta Lisowska-Kopeć, Elżbieta Donimirska, Anna Zdanowicz, Marta Artymiak, Karolina Honchera.

WYSTAWA W MUZEUM

W Galerii Nowy Wiek w Muzeum Ziemi Lubuskiej otwarto w piątek wystawę Marcina Berdyszaka pt. ,,Konstytucje". Poznański twórca prezentuje swoje najnowsze instalacje podejmujące temat naszej obecności w Unii Europejskiej. Jedna z nich dotyczy m.in. problemu uzgodnień i innego rozumienia tych samych wartości. Jest także praca odnosząca się do anonimowej śmierci żołnierzy ginących w różnych konfliktach zbrojnych, która przeciwstawiona jest śmierci jako ofierze, świadomej i pojedynczej. Artysta od lat w swojej twórczości zajmuje się zjawiskiem unifikacji, konsumpcji, nowych sentymentów i sztucznie prowokowanych emocji. Interesuje się stereotypami wypracowanymi przez kulturę i ich funkcjonowaniem w różnych kontekstach. Jego rozważania dotyczą także tresury kulturowej, mechanicznego wartościowania rzeczywistości, standaryzacji odczuć i opinii dotyczących moralności.

NIEBO W KINIE

W kinie Nysa francuski komediodramat "Niebo nad Paryżem". Bohater nagle na nowo odkrywa smak życia, odkrywa paryskie zaułki i kawiarenki, dzieli się swoimi radościami i kłopotami z przypadkowo poznanymi ludźmi. Jedną z tych osób gra Juliette Binoche.

KONCERT AKURAT

W niedzielę o 19.00 w Piwnicy Kawon utwory z nowej płyty "Optymistyka" zagra Akurat. Grupa, która swoją radosną, energetyczną muzyką od lat czaruje fanów mieszanki reggae i jazzu, a znana jest z płyt "Pomarańcza", "Prowincja" czy "Fantasmagorie" tydzień temu wydała swoją czwartą płytę - "Optymistyka". Materiał powstał w studiach DR w Wiśle i Izabelin Studio, a miksem zajął się Tomek Bonarowski (znany z płyt takich artystów jak Lech Janerka, Anita Lipnicka, John Porter czy Myslovitz). Natomiast ostateczny mastering powstał w legendarnym Sterling Sound, skąd pochodzą ostatnie albumy Madonny i Metalliki.

NIE SIEDŹ W DOMU

Oddział PTTK zaprasza w niedzielę na pieszą wycieczkę leśnymi i polnymi ścieżkami z Zielonej Góry przez Stary Kisielin, Jany do Przytoku (12 km). Zbiórka uczestników koło Domu Studenta "Piast" ul. Podgórna 50 B o godz. 10.30. Na zakończenie wędrówki przewidziany gorący posiłek w kawiarni "Stodoła". Powrót do Zielonej Góry autobusem PKS około godz. 16.20. Wycieczkę poprowadzi Józef Stański..

SPACER Z KIJKAMI

W sobotę warto wybrać się na kolejny spacer nordic walking, na który zaprasza MOSiR. Tym razem trasa marszu wiedzie z Ochli do Drzonkowa. Zbiórka o 10.00 na dzikiej Ochli. Spacer zakończy się ok. 12.30. Uwaga! W razie złych warunków atmosferycznych (deszczu, śniegu) - spacer zostanie odwołany. Kontakt z instruktorką

TURNIEJ SZACHOWY

W niedzielę o 11.00 w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się Otwarty Turniej Szachowy. Zapisy od godz. 10.45.

NA RYBY

Koło Wędkarskie PZW nr 1 organizuje ostatnie zawody w tym roku (metoda: na drapieżnika). Odbędą się one w niedzielę w miejscowości Turów koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Zbiórka i wyjazd spod dawnego ,,Sportowca" o godz. 7.30. Zapisy nad wodą.

PO SĄSIEDZKU

W sobotę o 16.30 w kawiarni Delicjusz w Sulechowie, w zborze (al. Wielkopolska 3a) odbędzie się spotkanie promocyjne związane z wydaniem debiutanckiego zbioru wierszy pt. "Nadzieja odeszła z rana" przez gimnazjalistkę Anię Michurę. Wprowadzenie wygłosi Eugeniusz Kurzawa, obecność zapowiedział wydawca, Janusz Ciechanowski z zielonogórskiego wydawnictwa Majus

AUTUNALIA 2008

Poniedziałek

 • 12.30, prezentacje taneczne ,,Dance Show Revolution", Zespół Szkół Plastycznych,
 • 12.40, pokaz mody ,,Papierowe Haute Couture", Zespół Szkół Plastycznych,
 • 13.40, popis instrumentalny zespołu Hybris, Zespół Szkół Ekologicznych,
 • 13.45, taniec plus kabaret: prezentacje, VII LO,
 • 15.00, ,,Jesiennie

  WKRÓTCE

 • W poniedziałek o 18.00 w klubie 4 Róże dla Lucienne przy Starym Rynku 17 odbędzie się akcja Szort, cykl pokazów filmów krótkometrażowych (kino niezależne, etiudy studenckie, filmy profesjonalne).

 • W poniedziałek o 18.00 w Lubuskim Teatrze rozpocznie się spektakl przygotowany przez uczniów i absolwentów Katolickiego Liceum Ogólnokształcacego pt. ,,Zdążysz" w reżyserii Mariusza Urbanka.

 • We wtorek w godz. 10.00 - 13.00 w budynku A-16 (kampus B) odbędą się obchody Europejskich Dni Języków (miasteczko językowe, gry i zabawy, techniki uczenia się).

 • We wtorek o 11.30 w Ekologicznej SP - 22 przy ul. Francuskiej 25a rozpocznie się II Szkolny Przegląd Spektakli Profilaktycznych.

 • We wtorek o 19.00 w salce parafii pw. Ducha Świętego przy ul. Bułgarskiej 30 rozpocznie się wykład ks. Zbigniewa Cieszkowskiego - ,,Słowo Boże propozycją Kościoła dla świata - refleksje posynodalne"; organizator: Klub Inteligencji Katolickiej.

 • W środę o 13.00 w Muezum Ziemi Lubuskiej odbędzie się otwarcie wystawy ,,Metrologia elektryczna. 55 lat Lumelu", natomiast o 17.00 - wystawy malarstwa Stefana Chabrowskiego z udziałem autora
 • Dołącz do nas na Facebooku!

  Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

  Polub nas na Facebooku!

  Kontakt z redakcją

  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

  Napisz do nas!
  Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska