MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Weekendowy starty lubuskich sportowców. Były radości, ale nie zabrakło i smutków

Robert Gorbat
Filip Łyczewski z Automobilklubu Gorzowskiego ma już profesjonalną licencję wyścigową na starty w kartingowej Formule 4. Robert Gorbat/Piotr Łyczewski
W przedostatni weekend czerwca (22 i 23 czerwca) nie zabrakło interesujących wydarzeń sportowych z udziałem Lubuszan. Jedni byli zadowoleni ze swych startów, inni wprost przeciwnie.

BIEGI

Poznaliśmy triumfatorów Niesulickiej Dziesiątki oraz Piątki
Jacek Stadnik z Zielonej Góry wygrał bieg Niesulicka Dziesiątka. Męskie podium uzupełnili Jakub Wawrzykowski (Astra Nowa Sól) oraz Paweł Szatkowski (Harpagan Zielona Góra). Wśród pań najszybsza była Sandra Nowak (Zielona Góra). Drugie miejsce zajęła Agata Stachowiak (Świebodzin), a trzecie Ewelina Michnowicz (Krosno Odrzańskie). Rywalizowano także na krótszym dystansie 5 km. Wśród panów zwyciężył Adam Marysiak (Astra Nowa Sól), a wśród kobiet Liliana Młynarczyk (oboje z Nowej Soli). W marszu nordic walking na 3 km triumfowali Jacek Guzek (Nowy Tomyśl) i Agnieszka Berger (Gubin).

PIŁKA NOŻNA

Warciarze przegrali baraż o awans do CLJ-19
AstroEnergy Warta Gorzów przegrała u siebie z Poznańską 13 Poznań 0:9 w rewanżowym, barażowym meczu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. W pierwszym spotkaniu Poznańska 13 triumfowała 2:1 i to ona zagra na centralnym szczeblu.

KARTINGI

Gorzowianin z licencją i pierwszymi punktami w MP
Gorzowianin Filip Łyczewski zdał w Bydgoszczy egzamin na kartingową licencję, umożliwiającą mu starty w Formule 4. Zawodnik Automobilklubu Gorzowskiego od razu wziął też udział w III rundzie mistrzostw Polski i zdobył pierwsze punkty do klasyfikacji.