Wicelider pierwszej ligi za silny. Siatkarze Olimpii Sulęcin zdemolowani serwisami MKS Będzin

W Będzinie sensacji nie było. Siatkarze Olimpii Sulęcin przegrali do zera z tamtejszym MKS. Robert Gorbat
Nie było niespodzianki w sobotnim (19 marca) meczu Tauron I ligi. Drugi w tabeli MKS Będzin po zaledwie 75 minutach gry do zera pokonał na swoim boisku zajmującą trzecią lokatę od końca Olimpię Sulęcin.

MKS BĘDZIN – OLIMPIA SULĘCIN 3:0 (25:17, 28:26, 25:15)

• MKS: Stankov, Gawryszewski, Swodczyk, Kańczok, Koppers, Rohnka, Marek (libero) oraz Musiał i Gonciarz.
  • Olimpia: Zrajkowski, Wójcik, Lipiński, Godlewski, Polczyk, Cichosz-Dzyga, Sawerwain (libero) oraz Błażej, Turek, Krysiak, Nawrot i Szymański.

Doświadczenie wzięło górę

Jeśli ktoś oczekiwał powtórki z listopadowego spotkania Olimpii z MKS (sulęcinianie sensacyjnie zwyciężyli wówczas na swoim boisku 3:2), to srodze się zawiódł. Posiadający ekstraklasowe ambicje – i doświadczenie! – zespół ze Śląska okazał się bezwzględny dla ekipy z Lubuskiego, rozbijając ją do zera po zaledwie 75 minutach gry.

Atomowe serwisy będzinian

O zdecydowanej przewadze będzinian w setach numer jeden i trzy zadecydowały głównie ich atomowe, bite z wyskoku serwisy. Nie umiejąc dokładnie dograć piłki do swych rozgrywających - Bartosza Zrajkowskiego i wchodzącego na krótkie zmiany w trzeciej partii Artura Błażeja – goście rzadko punktowali w pierwszym tempie. Skrzydłowi Olimpii musieli się zmagać z podwójnym lub potrójnym blokiem rywali, zaś środkowi prawie w ogóle nie byli zatrudniani. Odsłony te trwały - odpowiednio - zaledwie 23 i 21 minut, co na tym poziomie rywalizacji zdarza się niezmiernie rzadko.

Była szansa na małą sensację

Zacięty był tylko drugi set, w którym sulęcinianie mieli najwyższy procent dokładnych przyjęć. A jeśli już potrafili spokojnie dostarczyć piłkę pod siatkę, to w ofensywnych akcjach radzili sobie co najmniej przyzwoicie. Efekt był taki, że w rozgrywanej na przewagi końcówce mieli dwa setbole, zaś w decydujących akcjach nawet dwukrotnie piłkę w górze po swojej stronie siatki! Do małej sensacji w postaci wygrania przez gości przynajmniej jednej partii jednak nie doszło, bo w obydwu kontrach podopiecznych trenera Łukasza Chajca… po prostu zjadły nerwy.

Z BBTS w Lubniewicach

Zapadła już decyzja odnośnie ostatniego w tym sezonie domowego meczu Olimpii z liderującym w rozgrywkach BBTS Bielsko-Biała. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie dojdzie do niego w Gorzowie Wlkp., lecz w hali SP w Lubniewicach na os. Słowiańskim. Początek 26 marca o godz. 17.00.