Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wiceminister Grzegorz Piechowiak w Kostrzynie. Wręczył ważne odznaczenie

Redakcja
Wiceminister Grzegorz Piechowiak w Kostrzynie. Wręczył ważne odznaczenie
Wiceminister Grzegorz Piechowiak w Kostrzynie. Wręczył ważne odznaczenie Radio Zachód
Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju nadzorujący strefy ekonomiczne, odwiedził Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Ważną częścią spotkania było wręczenie Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski byłemu wiceprezesowi Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Celem wizyty było między innymi podsumowanie wyniku inwestycyjnego z ubiegłego roku, który jak się okazuje, jest dla naszej regionalnej strefy rekordowy, a także dla Polskiej Strefy Inwestycyjnej.

- To jest rekordowy rok dla polskiej gospodarki. W 2020 roku polska strefa inwestycji miała 372 decyzje o wsparciu wydane, natomiast rok 2021 to jest 713, czyli 92 procent więcej, więc to jest rzeczywiście rekord. No i przede wszystkim nakłady finansowe, które są na poziomie 37 miliardów złotych przy prawie 17 tysiącach nowych miejsc pracy. To robi wrażenie. Ważne jest również to, że ponad 70 procent wszystkich decyzji dotyczy firm z kapitałem polskim, a 60 procent to są małe i średnie przedsiębiorstwa. Mit, który mówi, że w strefach ekonomicznych są tylko duzi i zagraniczni inwestorzy, właśnie zostaje obalany - mówi Grzegorz Piechowiak.

Były wiceprezes KSSSE Stanisław Iwan w obecności wiceministra podsumował swoją sześcioletnią pracę w zarządzie Strefy.

- Dane mi było na zakończenie mojej kariery zawodowej pracować z bardzo kompetentnymi ludźmi, w dobrze zorganizowanej firmie, która pracuje nie tylko dla siebie i dla tego zespołu, ale pracuje na rzecz gospodarki i to nie tylko wojewódzkiej, ale gospodarki krajowej. Sprawy gospodarcze zawsze mi były bliskie. W życiu robiłem dużo rzeczy - tworzyłem firmy, restrukturyzowałem firmy, zarządzałem nimi. Jest to końcowy etap w moim życiu. Musiało to kiedyś nastąpić – podsumował Stanisław Iwan.

Sukces inwestycyjny strefy cieszy również Prezesa Zarządu Strefy w Kostrzynie.

- Miniony rok to było pasmo osiągnięć, ciężkiej pracy. Teraz możemy już podsumować wymierne efekty tego, co udało się osiągnąć. Mieliśmy rekordowe nakłady inwestycyjne. Przekroczyliśmy poziom 5 miliardów złotych w ciągu roku. Jest to wynik historyczny, niespotykany. Zarazem ciągle mamy przygotowaną bardzo dobrą ofertę dla potencjalnych inwestorów, czyli nie wyczerpaliśmy naszych aktywów. Ciągle mamy możliwości, które poszerzamy i liczymy, że ta dynamika zostanie utrzymana lub nawet zwiększona i na koniec kolejnego roku będziemy mogli również pochwalić się rekordami – podkreśla Krzysztof Kielec.

Członek Zarządu KSSSE Andrzej Kail realizuje w strefie nowe zadania powierzone mu przez Zarząd w minionym roku.

Spotkanie z wiceministrem Grzegorzem Piechowiakiem zakończyło się wręczeniem byłemu wiceprezesowi Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Stanisławowi Iwanowi, Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski nadanego przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sztuczna inteligencja - czy świat stanie się lepszy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska