0 1 połowa

Śląsk Wrocław

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Widzew po dwóch golach końcówce pokonał Śląsk Wrocław 2:0 i awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski!

• GOOOOOOOOL! MARCIN ROBAK Z KARNEGO!

• Rzut karny dla Widzewa! Diego Żivulić faulował Marcina Robaka!

• Druga połowa potrwa dłużej o co najmniej trzy minuty.

• Mariusz Pawelec nieczystym wślizgiem przerwał akcję Widzewa. Druga żółtą i czerwona kartka dla obrońcy Śląska!

• Ofensywna zmiana w Śląsku Daniel Szczepan zastąpił Kamila Dankowskiego.

• Sytuacja bramkowa sprawdzana była jeszcze przez VAR. Gol został uznany.

• Przemysław Kita przejął futbolówkę i zagrał do Marcina Robaka. Napastnik łodzian uderzył, ale piłka odbita od obrońcy trafiła do Konrada Gutowskiego. Zawodnik Widzewa strzelił celnie i zaskoczył Kajzera. Piłka odbiła się jeszcze od biodra Marcina Robaka.

• GOOOOOOOOOOL! MARCIN ROBAK! 1:0 DLA WIDZEWA!

• Sebastian Rudol pojawił się na boisku w miejsce Kornela Kordasa.

• Kapitalna sytuacja Śląska! Robert Pich wyszedł do długiego podania i uderzył po ziemi. Instynktowna obrona nogami Wojciecha Pawłowskiego.

• Christopher Mandiangu wszedł na boisko w miejsce Daniela Mąki.

• Robert Pich zameldował się na boisku w miejsce Damiana Gąski.

• Interweniujący Daniel Kajzer odbił piłkę na siódmym metrze. Futbolówka trafiła pod nogi Bartłomieja Poczobuta, ale ten uderzył wyraźnie ponad poprzeczką!

• Roszada w Widzewie. Mateusz Możdżeń opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Adam Radwański.

• Mateusz Mozdzeń w polu karnym próbował dogrywać do czyhającego już na piłkę Marcina Robaka. Obrońca Śląska wybił na rzut rożny.

• Długa piłka na lewe skrzydło. Filip Marković ścigał się z Bartłomiejem Poczobutem. Ofensywne przewinienie widzewiaka. Z rzutu wolnego ostro dośrodkował Damian Gąska, ale żaden z piłkarzy Śląska nie zamknął akcji.

• Dośrodkowanie Daniela Mąki z prawego skrzydła w pole karne. Zabrakło tam jednak Marcina Robaka.

• Zmiana w drużynie Śląska. Michał Chrapek zastąpił Jakuba Łabojkę.

• Po dośrodkowaniu Damiana Gąski z bliskiej odległości uderzał głową Erik Exposito. Skutecznie interweniował jednak Wojciech Pawłowski.

• Składna akcja Śląska przeprowadzona w dużym tempie. Strzelał na bramkę Erik Exposito, ale ponad poprzeczką.

• Bardzo źle wybił piłkę Wojciech Pawłowski. Wślizg Daniela Tanżyny ratuje sytuację.

• Przerwa w grze. Leży we własnym polu karnym Piotr Celeban. Obrońca Śląska sygnalizuje problem z kostką.

• Wojciech Myć sięgnął do kieszonki. Żółtą kartkę obejrzał Diego Żivulić. Piłkarz Śląska przerwał szybką akcję Bartłomieja Poczobuta.

• Arbiter rozpoczął drugą połowę. Od środka boiska zaczęli piłkarze Widzewa.

• Kilka minut wystarczyło kibicom Śląska do rozpętania zadymy na stadionie Widzewa. Chwilę po rozpoczęciu spotkania odpalili oni race i petardy. Część z nich chciała przedostać się na sektor gospodarzy. Szybko interweniowała policja, która użyła armatki wodnej i gazu. Samo spotkanie rozczarowało. Widzew toczy całkiem wyrównany bój z wiceliderem Ekstraklasy.

• Sędzia zakończył pierwszą połowę! W Łodzi do przerwy bez bramek.

• Goście wymienili kilka podań przed polem karnym Widzewa. Akcja zakończona dość anemicznym strzałem Jakuba Łabojki.

• Otrzymał piłkę Mateusz Możdzeń i natychmiast zdecydował się na uderzenie po dalszym rogu. Futbolówka wyraźnie minęła bramkę Kajzera.

• Arbiter doliczył dziewięć minut do pierwszej części spotkania.

• Sędzia Myć obejrzał zdarzenie na powtórce i anulował rzut karny.

• Rzut karny dla Widzewa! Po dośrodkowaniu Daniela Mąki ręką zdaniem arbitra zagrywał jeden z piłkarzy Śląska.

• Diego Żivulić z pierwszej piłki zagrywał do Erika Exposito. Hiszpan trafił w słupek, ale znajdował się na pozycji spalonej.

• Kamil Dankowski dokładnie wrzucił piłkę z prawej strony w pole karne w kierunku Damiana Gąski. Pomocnik Śląska celnie uderzył głową, ale Wojciech Pawłowski zdołał odbić piłkę!

• Marcin Robak przerzucił piłkę na prawą stronę do Daniela Mąki. Pomocnika Widzewa uderzył z półwoleja, ale ponad poprzeczką.

• Prosty błąd Piotra Celebana. Piłkę przejął Marcin Robak, ale jego dogranie w pole karne przejął obrońca gości.

• Mariusz Pawelec otrzymał żółtą kartkę za zagranie ręką.

• Niewiele brakowało! Damian Gąska uderzył z rzutu wolnego ponad murem. Piłka minęła słupek o jakieś 30 cm.

• Żółta kartka dla Sebastiana Zielenieckiego, który nieprzepisowym zagraniem zatrzymał Filipa Markovicia.

• Daniel Mąka próbował prostopadłego podania do Przemysława Kity. Zagranie rozczytał obrońca Śląska.

• Zablokowane uderzenie Diego Żivulicia. Po rzucie rożnym bez zagrożenia pod bramką Widzewa.

• Mecz został wznowiony. Gramy!

• W sektorze przyjezdnych trwają działania policji i służb porządkowych. Tymczasem zawodnicy rozgrzewają się z piłkami.

• Cały czas trwa przerwa. W sektorze zajmowanym przez kibiców Śląska pojawiła się policja.

• Arbiter Myć przerwał spotkanie. Na trybunach co chwila odpalane są race.

• Dośrodkowanie Mateusza Hołowni z rzutu wolnego w pole karne. Widzewiacy radzą sobie w defensywie.

• Pierwszy gwizdek Wojciecha Mycia. Zaczynamy spotkanie!

• - Chcemy się postawić drużynie z ekstraklasy - mówił przed wtorkowym starciem trener Widzewa Marcin Kaczmarek. - Po raz pierwszy nie jesteśmy faworytem meczu - przyznał szkoleniowiec.

• Przed Widzewem szalenie trudne wyzwanie. Śląsk jest w ścisłej czołówce PKO Ekstraklasy i w ostatnim czasie prezentuje świetną dyspozycję. Wrocławska drużyna może się szczycić tym, że zachowała miano jedynej niepokonanej w tym sezonie drużyny w piłkarskiej ekstraklasie. Wrocławianie mają na koncie cztery wygrane i pięć remisów.

• Rezerwowi Śląsk: Putnocky, Broź, Puerto, Stiglec, Chrapek, Boruń, Musonda, Pich, Szczepan.

• Rezerwowi Widzew: Wolański, Rudol, Pięczek, Gąsior, Ameyaw, Radwański, Zejdler, Wolsztyński, Mandiangu.

• Drugoligowiec kontra wicelider Ekstraklasy. W jednej z najciekawszych par 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski ekipa Widzewa zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Początek spotkania o godzinie 20:30. Witamy w relacji LIVE!