MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Widzieliby tam blaszak

ALICJA BOGIEL
Oj, nie jest łatwo firmie Rank Progress zdobyć pozwolenie na budowę marketu Carrefour. Kolejne projekty budynku są odrzucane przez urzędników i komisję urbanistyczną.

Kiedy przy ul. Dąbrówki stanie market sieci Carrefour, trudno zgadnąć. Bo nabywca ziemi
- legnicka firma Rank Progress - ma kłopoty z uzyskaniem pozwolenia na budowę obiektu. W tym tygodniu do urzędu wpłynęła kolejna wersja projektu marketu. Która? Jedni mówią, że dziewiąta, inni - że jedenasta... - Ja ich tyle nie widziałem - odpowiada wiceprezydent Janusz Lewicki.

Widzieliby tam blaszak

Czyżby miasto uwzięło się na sieć handlową, której sprzedało ziemię? - Nie - twierdzi jeden z naszych rozmówców. - Carrefour chce postawić budynek z blachy. Niedostosowany do charakteru urbanistycznego centrum miasta. Taki obiekt mógłby stanąć na obrzeżach, ale nie w tym miejscu.
Informacje te potwierdza miejska komisja urbanistyczno-architektoniczna, która ocenia projekt marketu. Komisja ma wiele uwag do propozycji sieci Carrefour. - Nie chcemy, by w centrum miasta stanął budynek z blachy - mówi szef komisji Zbigniew Kmiecik. - Chodzi też o przestrzeń, zieleń i wygodę klientów.
Zdaniem specjalistów najlepsza w tym miejscu byłaby elewacja z cegły klinkierowej. Ale taki projekt nie wpłynął. Zamiast blachy członkowie komisji chcieliby więc zobaczyć na elewacji chociażby szkło. Może w formie wystaw sklepowych. Oprócz aspektu estetycznego, miałoby to również dodać przestrzenności budynkowi. Komisja chciałaby także, by budynek był mniejszy, co spowodowałoby, że będzie więcej miejsca dla pieszych klientów.
Ważna ma być również zieleń - wysoka, która ma odgradzać klientów od ruchu samochodowego, niska - dekoracyjna i... pnąca się po budynku. W tym ostatnim przypadku najlepsze byłyby winorośle.

Raczej nie odpuszczą

Jest też sporo uwag do rozwiązań komunikacyjnych. Przede wszystkim Carrefour ma zbudować kładkę dla pieszych przez ul. Dąbrówki. Miasto chciałoby, by kładka miała windę dla niepełnosprawnych. Są też uwagi do dojazdu do marketu od strony ul. Jedności.
Przedstawiciele firmy Rank Progress nie chcą rozmawiać z dziennikarzami o pomysłach na budynek marketu Carrefour. Z naszych informacji wynika jednak, że firma zmieniła ostatnio projektanta. Chociaż sieci zależy na czasie, nowego projektanta czeka jeszcze praca, bo ostatnia wizyta firmy w urzędzie nie zakończyła się wydaniem pozwolenia na budowę. - Wnieśliśmy kilka uwag do projektu - przyznaje J. Lewicki.
Komisja urbanistyczno-architektoniczna jeszcze nie wiedziała poprawionego projektu marketu. Szef komisji Z. Kmiecik zapowiada: - Jeśli nie uwzględnia charakteru miejsca, będziemy dalej naciskać. W komisji zasiadają zielonogórzanie i zależy nam na wyglądzie miasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska