Wiecko Zastal idzie jak burza

Paweł Szcześniak poprowadził Wiecko Zastal do kolejnego zwycięstwa
Paweł Szcześniak poprowadził Wiecko Zastal do kolejnego zwycięstwa fot. Bartłomiej Kudowicz
Wiecko Zastal przeszedł do historii pierwszoligowych rozgrywek. W sobotę zwyciężył 12. raz z rzędu i pobił rekord Turowa Zgorzelec z sezonu 2002/03.

Można powiedzieć, że wygrana przyszła łatwo, bo do przerwy nasz zespół zmiażdżył rywali. Z drugiej strony - okazało się, że dublerom jeszcze wiele brakuje, bo kiedy na ich barkach zaczęła spoczywać odpowiedzialność za wynik, Wózki szybko zniwelowały ogromną stratę i zaczęły niebezpiecznie się zbliżać. Na szczęście, na parkiet wrócili rutyniarze i spokojnie wygraliśmy.

Początek był wyrównany. W 3 min Wiecko Zastal prowadził tylko 10:9. Ale nastąpiło mocne uderzenie. Akcję za trzy wykonał Tomasz Briegmann, zza linii 6,25 m trafili kolejno: Grzegorz Kukiełka, Jarosław Kalinowski i Paweł Szcześniak. W 6 min goście wygrywali 22:9. Tę kanonadę przerwał trójką Artur Bajer, ale goście szybko odpowiedzieli dwiema. W drugiej kwarcie gospodarze nie istnieli. Zielonogórzanie trafiali, bronili, słowem - robili, co chcieli. W 19 min Wiecko Zastal prowadził aż 60:27. Rywal był na kolanach.

W trzeciej kwarcie trener Tadeusz Aleksandrowicz desygnował na parkiet zmienników i zaczęły się schody. W ekipie gospodarzy obudził się Michał Wołoszyn, zaczął trafiać Michał Świętoński. Przewaga malała. Podobnie było w ostatniej kwarcie. Doszło do tego, że w 38 min zielonogórzanie wygrywali już tylko 80:71. na boisko musieli wrócić rutyniarze. Wrócili i wszystko szybko wróciło do normy.

.

BT WÓZKI PRUSZKÓW - WIECKO ZASTAL ZIELONA GÓRA 73:86 (19:36, 13:24, 19:9, 22:17)
BT WÓZKI: Wołoszyn 17, Kwiatkowski 16, Dłoniak 9, Bajer 7, Czubek 1 oraz Świętoński 13, Matuszewski 8, Suliński 2, Aleksandrowicz, Majewski i Bogdanowicz po 0.
WIECKO ZASTAL: J. Kalinowski 14, Kowalczuk 12, Morkowski 9, Chodkiewicz 8, Kukiełka 4 oraz Briegmann i Szcześniak po 12, Olszewski 6, Taberski 5, Wilczek i D. Kalinowski po 2, Rajewicz 0.
Sędziowali: Marek Żmuda (Dąbrowa Tarnowska), Andrzej Bartocha (Kielce) i Krzysztof Tuński (Kwidzyn).