Wiedza i przygoda życia w jednym? Tak! Poznajcie uczestników programu JUMP organizowanego przez SWISS KRONO GROUP

Materiał informacyjny SWISS KRONO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Międzynarodowa grupa uczestników pierwszej edycji programu JUMP. Ze zdjęcia uśmiecha się do nas również Mariola Smarzyńska (w czerwonej bluzce)
Międzynarodowa grupa uczestników pierwszej edycji programu JUMP. Ze zdjęcia uśmiecha się do nas również Mariola Smarzyńska (w czerwonej bluzce) fot. Archiwum prywatne
Dziś opowiemy Wam o międzynarodowym programie JUMP, czyli inicjatywie SWISS KRONO GROUP integrującej młodych pracowników holdingu, którzy w przyszłości mieliby pełnić funkcje menadżerskie w zakładach Grupy. Swoimi historiami podzielą się uczestnicy programu: Mariola Smarzyńska, Michał Łosyk oraz Maciej Przyjemski, na co dzień pracujący w żarskiej firmie przy Serbskiej 56. Gotowi na kolejną przygodę ze SWISS KRONO? A więc... Zaczynamy!

Czy szkolenie może być fascynującą przygodą? Oczywiście! Międzynarodowy program JUMP realizowany przez SWISS KRONO GROUP jest znakomitym przykładem tego, jak menadżerski kurs może stać się niezapomnianym przeżyciem, którego osnową są wiedza, doświadczenie oraz zawiązane przyjaźnie.

Zacznijmy od początku...

Program szkoleniowy JUMP (Junior Management Program) wystartował w październiku 2015 roku. Jego celem było wyłonienie spośród pracowników SWISS KRONO GROUP tych kandydatów, którzy po serii kursów przygotowawczych mogliby w przyszłości objąć stanowiska menadżerskie w zakładach SWISS KRONO.

Przewodnią ideą projektu JUMP było – i wciąż jest – zapewnienie młodym pracownikom SWISS KRONO GROUP pakietu szkoleń pozwalających nabyć wiedzę i uniwersalne kompetencje menadżerskie. Wszystko po to, aby w przyszłości mogli być oni lepszymi pracownikami, specjalistami lub kierownikami zarządzającymi zespołem ludzi – tłumaczy Mariola Smarzyńska, specjalista ds. sprzedaży w żarskim SWISS KRONO i dodaje:

Często w dużych firmach jest bowiem tak, że poszukuje się specjalistów, menadżerów z zewnątrz i – co tu dużo mówić – nie zawsze są to trafne decyzje. Grupa SWISS KRONO postanowiła wyjść temu naprzeciw i stworzyć wewnętrzny program szkoleniowy, by młoda, przygotowana kadra mogła kiedyś objąć stanowiska kierownicze w zakładach naszej Grupy.

Spora dawka wiedzy i nowe, międzynarodowe przyjaźnie

Mariola Smarzyńska uczestniczyła w pierwszej edycji programu JUMP, który odbył się w roku 2015.

To było fascynujące przeżycie! Dzięki programowi wzięłam udział w cyklu szkoleń, podczas których miałam przyjemność poznać członków zarządu, prezesów oraz kierowników zakładów SWISS KRONO GROUP. Byli to ludzie z różnych zakątków świata, którzy dzielili się nie tylko wiedzą z zakresu zarządzania, ale również doświadczeniem i umiejętnościami menadżerskimi. Szkolenia odbywały się w Niemczech, choć dwukrotnie miały miejsce w żarskiej siedzibie SWISS KRONO – wspomina pani Mariola.

Koniec cyklu szkoleniowego, o którym wspomniała nasza rozmówczyni, wieńczyły zadania projektowe, do których przydzieleni byli kursanci.

Każdy z nas mierzył się z projektem, który należało wykonać w jednym z zakładów SWISS KRONO GROUP. Ja realizowałam projekt sprzedażowy w szwajcarskim oddziale SWISS KRONO – przeprowadzałam wywiady z pracownikami, proponowałam rozwiązania pewnych problemów. To było wspaniałe wyzwanie – mówi pani Mariola.

Czy po ukończonym programie nasza bohaterka odnajdzie się w roli firmowego menadżera? Przyszłość jest otwarta.

Muszę przyznać, że w naszej firmie kierownicy poszczególnych działów bardzo dobrze łączą interesy przedsiębiorstwa z potrzebami pracowników – patrzą nie tylko na tabelki i wykresy, ale przede wszystkim na ludzi – mówi z uśmiechem pani Mariola i przyznaje:

Mnie brakuje jeszcze doświadczenia. Zaraz po ukończeniu programu JUMP poszłam na 3 lata urlopu macierzyńsko-wychowawczego, więc w pracy sporo mnie ominęło. Nie znaczy to jednak, że nie wykorzystuję nabytej podczas szkoleń wiedzy! Naprawdę wiele pamiętam z programu JUMP, a uzyskane umiejętności procentują każdego dnia! Zresztą, nie tylko wiedza pozostała – zawiązane podczas kursów przyjaźnie utrzymuję cały czas. Mam np. wspaniały kontakt z koleżanką z Rosji czy kolegami z Ukrainy. Pozostaję również w stałym kontakcie ze znajomą z Francji. To naprawdę cudowne uczucie widzieć, jak jedni z nas awansują, innym powiększają się rodziny… – opowiada pani Mariola i dodaje:

Te znajomości dużo mnie nauczyły, przede wszystkim tego, że choć jesteśmy z różnych zakątków świata, to wszyscy mamy takie same marzenia: rodzina, stabilna praca, dobrzy ludzie wokół.

Z Żar do... Barnwell w Stanach Zjednoczonych

Michał Łosyk, specjalista do spraw inwestycji w SWISS KRONO, jest kolejnym pracownikiem, który uczestniczył w programie. Jego przygoda z JUMP rozpoczęła się w roku 2018 i trwała do roku 2019.

Całość programu oceniam na duży plus. Dzięki tej inicjatywie mogłem wziąć udział w wielu interesujących spotkaniach, poznać pracowników z innych zakładów naszego holdingu. Podczas trwania programu uczestniczyłem w cyklu szkoleń odbywających się w Poczdamie, dzięki którym poszerzyłem wiedzę z zakresu kompetencji miękkich, czyli komunikacji, umiejętnego rozwiązywania problemów, pracy w grupie czy zarządzania czasem – opowiada pan Michał i kontynuuje:

Co więcej, program JUMP dał mi możliwość wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam, w mieście Barnwell w Karolinie Południowej znajduje się jeden z zakładów holdingu, w którym realizowałem swoje zadanie projektowe – wspomina pan Michał i dodaje:

Radość z wyjazdu była ogromna, bo już wcześniej bardzo chciałem poznać Stany Zjednoczone. Podczas swojego 4-tygodniowego pobytu miałem do dyspozycji auto, więc poza realizacją projektu zadaniowego, mogłem nieco zwiedzić południe USA, między innymi Georgię i stolicę stanu – Atlantę. To była naprawdę fascynująca przygoda, którą – gdybym tylko mógł – chciałbym przeżyć jeszcze raz – mówi Michał Łosyk.

Dzięki programowi JUMP mogłem nie tylko poznać pracowników holdingu z innych części świata, ale również nawiązać nowe znajomości, które utrzymuję do dziś – dodaje.

I wtedy przyszła pandemia...

Maciej Przyjemski, specjalista do spraw planowania produkcji w żarskiej spółce SWISS KRONO, swoją przygodę z programem JUMP rozpoczął w roku 2019.

Czy było warto? Oczywiście! Dzięki programowi uczestniczyłem w szeregu szkoleń odbywających się w Poczdamie, podczas których mogłem nie tylko poszerzyć wiedzę z zakresu zarządzania, ale również poznać pracowników z zakładów należących do SWISS KRONO GROUP. To było naprawdę cenne doświadczenie – wspomina pan Maciej i dodaje z uśmiechem:

Na pewno chce mnie pani zapytać o wyjazd w ramach programu. Niestety! Moja podróż nie odbyła się. Program JUMP, w którym brałem udział, trwał bowiem na przełomie roku 2019 i 2020, a więc w czasie, gdy świat zaczął borykać się z pandemią. Tym samym mój wyjazd, jak również wyjazdy innych uczestników, nie doszedł do skutku. Owszem, udało mi się przedstawić zadanie projektowe, które dedykowane było wszystkim zakładom naszego holdingu, ale w podróż wieńczącą program nie wyruszyłem. Wciąż jednak mam nadzieję, że w ramach inicjatywy JUMP uda mi się wyjechać i poznać inne zakłady należące do SWISS KRONO GROUP. Na razie jednak trzeba przeczekać ten niespokojny, pandemiczny czas.

Dodaj ogłoszenie