Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielka akcja sadzenia drzew w Szczańcu. Każdy mieszkaniec mógł zasadzić swoje drzewo, a także je nazwać [zdjęcia]

Alicja Kucharska
Kilkudziesięciu uczestników, kilkanaście szpadli i 50 miododajnych lip. Dzięki temu, że mieszkańcy wzięli udział w wielkim sadzeniu drzew, przy cmentarzu powstanie teren zielony, który jednocześnie zapewni pszczołom pokarm. Bo ta gmina jest przyjazna pszczołom!A wszystko dlatego, że szczaniecki samorząd przystąpił do akcji  „Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom”. Właśnie dlatego będą podejmowane działania, które mają na celu ochronę pszczół. Wielkie sadzenie miododajnych lip jest jednym z nich.  - Dzisiejsze spotkanie jest jednym z kolejnych działań w ramach tych, które podjęliśmy podpisując manifest gmin przyjaznych pszczołom – komentuje wójt Krzysztof Neryng. – Jesteśmy trzecią gminą w naszym województwie, która taki  manifest podpisała, ale nie ograniczamy się do podpisu, a do konkretnych działań. Uratowaliśmy już przed wycinką historyczną aleję lipową, teraz kolejne działanie: nasadzenie 50 sadzonek lipy miododajnej. Lipy, która przynosi pszczołom pożytek, a i przynosi pożytek przede wszystkim nam.- Podoba nam się tak akcja – mówią Ania i Julia ze szczanieckiej szkoły. Drzewo przyszli zasadzić także Justyna i Tomasz Garbowscy. – Bardzo pozytywnie oceniamy tę inicjatywę – zaznaczają. Swojej sadzonce nadali imię Zosia, a to dlatego, że w maju na świat ma przyjść ich córka. – To drzewo będzie symbolem jej dorastania. Drzewa zostały zasadzone na terenie obok cmentarza. W akcji wzięli udział m. in. przedstawiciele urzędów, przedszkolaki, uczniowie oraz mieszkańcy Szczańca. Przeczytaj także:Wielkie sadzenie drzew w Gorzowie na pierwszy dzień wiosnyJuż jutro w Szczańcu zasadzą 50 miododajnych drzew! Każdy może przyjść, zasadzić drzewo i nazwać je wybranym imieniem!POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Kilkudziesięciu uczestników, kilkanaście szpadli i 50 miododajnych lip. Dzięki temu, że mieszkańcy wzięli udział w wielkim sadzeniu drzew, przy cmentarzu powstanie teren zielony, który jednocześnie zapewni pszczołom pokarm. Bo ta gmina jest przyjazna pszczołom!A wszystko dlatego, że szczaniecki samorząd przystąpił do akcji „Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom”. Właśnie dlatego będą podejmowane działania, które mają na celu ochronę pszczół. Wielkie sadzenie miododajnych lip jest jednym z nich. - Dzisiejsze spotkanie jest jednym z kolejnych działań w ramach tych, które podjęliśmy podpisując manifest gmin przyjaznych pszczołom – komentuje wójt Krzysztof Neryng. – Jesteśmy trzecią gminą w naszym województwie, która taki manifest podpisała, ale nie ograniczamy się do podpisu, a do konkretnych działań. Uratowaliśmy już przed wycinką historyczną aleję lipową, teraz kolejne działanie: nasadzenie 50 sadzonek lipy miododajnej. Lipy, która przynosi pszczołom pożytek, a i przynosi pożytek przede wszystkim nam.- Podoba nam się tak akcja – mówią Ania i Julia ze szczanieckiej szkoły. Drzewo przyszli zasadzić także Justyna i Tomasz Garbowscy. – Bardzo pozytywnie oceniamy tę inicjatywę – zaznaczają. Swojej sadzonce nadali imię Zosia, a to dlatego, że w maju na świat ma przyjść ich córka. – To drzewo będzie symbolem jej dorastania. Drzewa zostały zasadzone na terenie obok cmentarza. W akcji wzięli udział m. in. przedstawiciele urzędów, przedszkolaki, uczniowie oraz mieszkańcy Szczańca. Przeczytaj także:Wielkie sadzenie drzew w Gorzowie na pierwszy dzień wiosnyJuż jutro w Szczańcu zasadzą 50 miododajnych drzew! Każdy może przyjść, zasadzić drzewo i nazwać je wybranym imieniem!POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: Alicja Kucharska
Kilkudziesięciu uczestników, kilkanaście szpadli i 50 miododajnych lip. Dzięki temu, że mieszkańcy wzięli udział w wielkim sadzeniu drzew, przy cmentarzu powstanie teren zielony, który jednocześnie zapewni pszczołom pokarm. Bo ta gmina jest przyjazna pszczołom!

Kilkudziesięciu uczestników, kilkanaście szpadli i 50 miododajnych lip. Dzięki temu, że mieszkańcy wzięli udział w wielkim sadzeniu drzew, przy cmentarzu powstanie teren zielony, który jednocześnie zapewni pszczołom pokarm. Bo ta gmina jest przyjazna pszczołom!

A wszystko dlatego, że szczaniecki samorząd przystąpił do akcji „Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom”. Właśnie dlatego będą podejmowane działania, które mają na celu ochronę pszczół. Wielkie sadzenie miododajnych lip jest jednym z nich.

- Dzisiejsze spotkanie jest jednym z kolejnych działań w ramach tych, które podjęliśmy podpisując manifest gmin przyjaznych pszczołom – komentuje wójt Krzysztof Neryng. – Jesteśmy trzecią gminą w naszym województwie, która taki manifest podpisała, ale nie ograniczamy się do podpisu, a do konkretnych działań. Uratowaliśmy już przed wycinką historyczną aleję lipową, teraz kolejne działanie: nasadzenie 50 sadzonek lipy miododajnej. Lipy, która przynosi pszczołom pożytek, a i przynosi pożytek przede wszystkim nam.

- Podoba nam się tak akcja – mówią Ania i Julia ze szczanieckiej szkoły. Drzewo przyszli zasadzić także Justyna i Tomasz Garbowscy. – Bardzo pozytywnie oceniamy tę inicjatywę – zaznaczają. Swojej sadzonce nadali imię Zosia, a to dlatego, że w maju na świat ma przyjść ich córka. – To drzewo będzie symbolem jej dorastania.

Drzewa zostały zasadzone na terenie obok cmentarza. W akcji wzięli udział m. in. przedstawiciele urzędów, przedszkolaki, uczniowie oraz mieszkańcy Szczańca.

Przeczytaj także:
Wielkie sadzenie drzew w Gorzowie na pierwszy dzień wiosny
Już jutro w Szczańcu zasadzą 50 miododajnych drzew! Każdy może przyjść, zasadzić drzewo i nazwać je wybranym imieniem!

Zobacz również: Magazyn Informacyjny Gazety Lubuskiej. Najważniejsze informacje tygodnia:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska