Zamknij

Gazeta Lubuska

Wielkanoc z ogniem na stadionie żużlowym. Płonął szalik Stali Gorzów

Żużlowcy PGE Ekstraligi w Wielkanoc 2021 rozpoczną nowy sezon w PGE Ekstralidze. Nie pierwszy raz mecze najwyższej klasy rozgrywane będą w świąteczną

Mariusz Kapała

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/81] Następne

Wielkanoc 2014 (Stal Gorzów - Unia Leszno)

Żużlowcy PGE Ekstraligi w Wielkanoc 2021 rozpoczną nowy sezon w PGE Ekstralidze. Nie pierwszy raz mecze najwyższej klasy rozgrywane będą w świąteczną niedzielę.

Zapraszamy Was w podróż do sezonu 2014, kiedy wielkanocna niedziela była szczęśliwa dla gorzowian. Stal rozgromiła wtedy na własnym torze Unię Leszno 57:33. Kapitalnie ścigał się Niels Kristian Iversen, który nie dał się wyprzedzić żadnemu z rywali. Znakomite święta mieli też Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik i Matej Zagar. Mimo wielkanocnej niedzieli na stadion przyszło aż 14 tysięcy kibiców. Z Leszna też przyjechała spora grupa sympatyków Unii. Nie wszyscy jednak potrafili pogodzić się z dominacją gospodarzy. Po 11. wyścigu goście przegrywali różnicą 14 punktów, to wtedy z sektora zajmowanego przez leszczynian na tor leciały materiały pirotechniczne, spłonął też szalik Stali Gorzów. Sędzia zarządził przerwę w meczu. Nie wytrąciła ona z rytmu stalowców, którzy podwójnie wygrali jeszcze trzy gonitwy.

Obejrzyjcie w naszej GALERII zdjęcia z tamtego meczu >>>>

POLECAMY: Pamiętacie wielkanocną wpadkę Falubazu? Na stadionie latały kamienie

ZOBACZ TEŻ: Żużel retro. Huszcza, Jancarz, Plech podczas treningu w 1984 roku

POLECAMY: Busy żużlowców. Zobaczcie, czym jeżdżą na zawody

WIDEO: Niels Kristian Iversen nie będzie jeździł w PGE Ekstralidze

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy