Małgorzata Trzcionkowska 68 377 02 20 mtrzcionkowska@gazetalubuska.pl

Gazeta Lubuska

Aktualizacja:

Blisko 700 osób stanęło na starcie Biegu Niepodległości.

Blisko 700 osób stanęło na starcie Biegu Niepodległości. ©Małgorzata Trzcionkowska

W tym roku kilkaset osób, podczas Biegu Niepodległości pobiegło dla Adasia. Żeby chłopiec mógł otrzymać nowy, lżejszy wózek i pieniądze na leczenie, dzięki fundacji banku PKO BP.

Siedmioletni Adaś z Żagania od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Jest uczniem SP 5. Rodzina gromadzi pieniądze na zakup specjalistycznego wózka niezbędnego przy nauce w szkole oraz na rehabilitację. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. - Warunkiem przekazania rodzinie 10 tysięcy złotych przez fundację PKO BP był start 20 biegaczy, którzy pobiegną na rzecz chłopca - tłumaczy Tomasz Hucał, współorganizator Biegu Niepodległości. - Jednak zgłosiło się aż kilkaset osób. Dzięki czemu chłopiec dostanie wsparcie.

- Bardzo się cieszymy, że nasz apel spotkał się z tak wielkim odzewem ze strony biegaczy - stwierdza Grzegorz Dziańdziara, dyrektor żagańskiego oddziału banku. - Na bieg dla Adasia zapisało się aż 519 zawodników. To oznacza, że warunek został spełniony. Teraz nasza fundacja przekaże pieniądze rodzinie na potrzeby chłopca.

- Jeśli możemy pomóc, to bardzo chcemy to zrobić - zaznaczali biegacze, przed pobraniem kartki startowej z informacją o akcji.

Pobiegli dla zdrowia

- Dwa lata temu zaczęłam mieć problemy z kręgosłupem - wspomina Ewa Śmieszek. - To było związane z moim siedzącym trybem pracy. Lekarz poradził mi ruch. Zaczęłam chodzić na siłownię i biegać. Dzięki temu czuję się o wiele lepiej. Mogę polecić wszystkim taką formę aktywności.

Nasi górą!

W biegu głównym na 10 km i biegu hobby na trzy km wzięło udział blisko 700 biegaczy. Każdy był wyposażony w elektroniczny czip, pozwalający Wśród pań z Żar i Żagania, dystans 10 km pokonały najszybciej: Anna Dziopa-Kan (BiegamboLubię), Sylwia Sikora - parkrun Żary, Ewa Poźniak, Dominika Krysiak - obie z Żagania. Wśród panów: Karol Cząstka Runners Żagań, Marcin Masternak (BBL) i Szczepan Kogut z Żagania. Z czwartym czasem za podium uplasował się Jarosław Wrona (BBL Żagań). W biegu hobby wśród pań najlepsze były: Natalia Bielak MKLS Agros Żary, Katarzyna Dużyńska z Sulechowa i Małgorzata Dziopa z Lubska.

Wśród panów: Miłosz Bielak MKLS Agros Żary, Jerzy Warszawski z Żagania i Michał Błoński, również z Żagania.

Wybory samorządowe 2014 w kraju i w Lubuskiem Wybory samorządowe 2014 - informacje, kandydaci, termin, jak głosować