Gazeta Lubuska

Wielki sukces siatkarzy zielonogórskiego Startu w Chinach

W chińskim Pingtan odbył się światowy turniej niepełnosprawnych w siatkówce plażowej. Zielonogórzanie zajęli trzecie miejsce.Uczestniczyło dziewięć zespołów,

Archiwum

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/43] Następne

Uczestniczyło dziewięć zespołów, po dwa z Indii i Polski oraz Niemiec, Australii, Chin, Słowacji oraz z USA. W składzie zespołu Polska II wystąpili członkowie kadry narodowej, zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start Zielona Góra Jacek Moliński, Bartłomiej Synowiec, Michał Wypych i spisali się znakomicie.

Nasza ekipa zdobyła brązowy medal. Pokonała kolejno: Chiny 2:0 (21:15, 21:14), Aystralię2:0 (21:18, 23:21), Indie I 2:1 (21:13, 9:21, 15:10), Indie II 2:0 (21:10, 21:14), Słowację 2:0 (21:16, 21:15). Ulegli jedynie zespołowi z Niemiec 0:2 (10:21, 17:21) oraz kolegom z kadry Polsce I 1:2 (16:21, 15:21). Polska I zdobyła srebrny medal. Zwycięzcą została reprezentacja Stanów Zjednoczonych