Wielki turniej małych piłkarzy

Dariusz Brożek
W turnieju wystartowało 12 zespołów.
W turnieju wystartowało 12 zespołów. Dariusz Brożek
Seniorzy Orła nie muszą się martwić o następców. Najmłodsi zawodnicy tego klubu wygrali turniej żaków, który rozegrany został w niedzielę, 6 listopada, w hali Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku.

W piłkarskie szranki stanęło 12 zespołów z całego regionu. Nasz powiat reprezentowały cztery zespoły - trzy drużyny Orła Międzyrzecz (trener Dawid Śliwiński) i jedna Zjednoczonych Przytoczna (trener Witold Podkowiński). Mecze trwały po osiem minut i były prawdziwą ucztą dla miłośników futbolu. Zawodnicy walczyli z ogromnym poświęceniem, wielu z nich pokazało też mistrzowska klasę. W finale zabłysnęli gospodarze z Orła I - Patryk Sawicki, Franciszek Szeremet, Emil Szmagalski, Artur Marczak, Marek Sobczak, Gracjan Sulimenko, Marcel Konik, Paweł Chomicz i Cyprian Łunkiewicz, Ich rywale z Polonii Słubice zdobyli gola już w drugiej minucie, ale chwile potem Artur Marczak wyrównał do 1:1, a trzy minuty przed końcem Emil Szmagalski ustalił wynik na 2:1.

Zawodnicy z Przytocznej - Nikodem Stepień, Dawid Fedorczuk, Mateusz Stacik, Kacper Meise, Konrad Pastuszek, Oskar Majrzak i Miłosz Majrzak - przegrali finałowy pojedynek z drużyna Chemika i zajęli czwarte miejsce.

To był pierwszy turniej w ramach cyklu Orzeł Cup. Kolejny odbędzie się już 20 listopada. Prezes Orła Robert Gołębiewski zaprasza do udziału drużyny orlików.

- W grudniu rozegramy turniej młodzików, a już w przyszłym roku planujemy spotkania trampkarzy i juniorów - dodaje.