Wiktoria Mulka z Konotopu wygrywa Puchar Świata w Atenach!

maw
Wiktoria Mulka wraca do Polski z medalami!
Wiktoria Mulka wraca do Polski z medalami! Beata Mulka
Wiktoria Mulka ma dopiero 16-lat, a już na swoim koncie mnóstwo medali i pucharów. Teraz wróciła z jednym z ważniejszych w jej karierze - Pucharem Świata, wywalczonym w Atenach.

16-letnia Wiktoria Mulka od 2002 roku ćwiczy judo i ju jitsu. Z sukcesami uczestniczyła w wielu zawodach i turniejach. Może pochwalić się m.in. medalem z turnieju judo rankingowego w Belgii, medalami z turniejów judo w Polsce i w Niemczech. Ma na swoim koncie m.in. dwa tytuły najlepszej zawodniczki klubu, czy nagrodę sportową Miasta Zielona Góra.

Wiktoria Mulka mieszka we wsi Konotop (w powiecie nowosolskim). Tutaj od lat trenuje w klubie Washi Konotop. Ostatnio została powołana do kadry Polski Ju Jitsu na Puchar Świata w Atenach, który odbył się 21-23 września. Zawodniczka startowała w dwóch kategoriach ne-waza i fighting. W ne-waza wywalczyła srebrny medal, w finale dała się pokonać zawodniczce tylko na 7 punktów.

W niedzielę Wiktoria startowała w kategorii fighting. W walce finałowej do ostatniej sekundy był remis i w ostatniej chwili zdobyła zwycięskie punkty. Z Grecji do Polski wraca z dwoma medalami srebrnym i złotym.