Winobranie 2014: Zakończył się 29. Bieg Bachusa (zdjęcia)

Adam Draczyński z Nowej soli wygrał 29 edycję Nocnego Biegu Bachusa, który dziś odbył się w Zielonej Górze. Draczyński to były mistrz świata wojskowych w biegach. Na winobraniowy start zdecydował się w ostatniej chwili. - Trenuję codziennie, nie może być inaczej. Dziś pobiegłem swoje i... wygrałem - mówił tuż za metą uradowany triumfator. Za nim uplasował się Dariusz Szrama z Dąbrówki Leśnej. - Od początku wiedziałem, że będzie ciężko. Zwycięzca pokazał znakomitą formę. Myślę jednak, że mój bieg też należał do udanych - podsumował swój występ Szrama. Wśród kobiet pierwsza do mety przybiegła Dominika Pils - Jędrzejczyk z Zielonej Góry. Zawodnicy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę. Na starcie stanęło aż 791 biegaczy. Wszystkie informacje o Winobraniu 2014: Winobranie 2014 - program, koncerty, zdjęcia, wideo