Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

WINOBRANIE 2018 i bajkowa uczta dla dzieci z Teatrem 4 Kąty [PROGRAM]

Aleksandra Korn
Od lewej: Urszula Zdanowicz-Łabiak oraz Kinga Kaszewska-Brawer
Od lewej: Urszula Zdanowicz-Łabiak oraz Kinga Kaszewska-Brawer Anna Drupka
WINOBRANIE 2018: Podczas Winobrania czekać będzie mnóstwo wydarzeń artystycznych, koncertów i zabaw dla najmłodszych.

Z Urszulą Zdanowicz-Łabiak, aktorką, współzałożycielką Teatru 4 Kąty rozmawiamy o atrakcjach, jakie czekają na najmłodszych w czasie Winobrania.

Winobranie zbliża się wielkimi krokami. W czasie tego święta pełnego radości organizatorzy nie zapominają również o najmłodszych. W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego szykuje się prawdziwa, bajkowa uczta dla dzieci… Jakie atrakcje czekać będą na najmłodszych Lubuszan?
Teatr 4 Kąty przygotował dla dzieci pięciodniowy cykl bajkowy. Nie będą to jednak spektakle z naszego repertuaru, jedynie fragmenty i piosenki, a zabawy moderowane przez postaci bajkowe. Będziemy bawić się z dziećmi w teatr, ale też chcemy zachęcić do lepszego poznania Ogrodu Botanicznego. Będą zabawy terenowe, teatralne, ruchowe, plastyczne itp. Szykujemy się na dzieci w różnym wieku, więc scenariusze kolejnych dni będziemy dostosowywać do wieku i ilości dzieci.

Teatr 4 Kąty został powołany z myślą o dzieciach. Skąd pomysł na utworzenie teatru, który trafiać ma w gusta najmłodszych?
To nie do końca tak. Działamy w Zielonej Górze od wielu lat. W 2009 roku zrobiłam swój pierwszy spektakl muzyczny „Hopkele” na podwórku Galerii u Jadźki, rok później kolejny. Bajki zaczęły powstawać później, kiedy dzieci pojawiły się w życiu moim i Kingi Kaszewskiej-Brawer, z którą od lat współpracuję.
Dzieci nas inspirują, ale to nie znaczy, że odeszłyśmy od repertuaru dla dorosłych. Nadal śpiewamy również wieczorami, nie tylko w godzinach przedpołudniowych.

Do jakiej grupy wiekowej Teatr 4 kąty kieruje swoje przedstawienia?
Przedstawienia, które mamy w repertuarze dla dzieci są kierowane dla przedszkolaków i klas I-IV. Przygotowujemy bajkę dla młodszych dzieci, ale to jest bardzo trudne. Na razie wiemy, że będzie o ślimaku Józku Śluzku - to pomysł mojego syna.

Podczas tegorocznego Winobrania Teatr 4 Kąty przygotował dla dzieci ofertę gier i zabaw na świeżym powietrzu. Czy w dobie powszechnej komputeryzacji dzieci chętnie uczestniczą w tego typu rozrywkach?
To się okaże. My serdecznie zapraszamy. Myślę, że dzieci lepiej spędzą czas w Ogrodzie Botanicznym, niż w zatłoczonym, głośnym centrum miasta. A czy przed komputerem? Moim zdaniem, to zależy jednak przede wszystkim od rodziców.

Podczas Winobrania widzimy się w Ogrodzie Botanicznym UZ. A jakie plany na przyszłość ma teatr? Gdzie będzie można zobaczyć Wasze spektakle?
Plany są ogromne. Na razie jesteśmy Teatrem 4 Kąty, bez swoich własnych czterech kątów. Gramy w różnych miejscach. Współpracujemy na stałe z kilkoma przedszkolami, z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury, domami kultury w naszym regionie. Na bieżąco informujemy o naszych działaniach na Facebooku.

PROGRAM WINOBRANIA 2018

W ŚWIECIE BAJEK (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)

  • PONIEDZIAŁEK, 10 września

godz. 16.00 - 18.00 „Lecimy do nieba” gry i zabawy dla dzieci

  • WTOREK, 11 WRZEŚNIA

godz. 16.00 - 18.00 „Wilk pilnie poszukiwany” gry i zabawy dla dzieci

  • ŚRODA, 12 WRZEŚNIA

godz. 16.00 - 18.00 „Złota Rybka i Rybak” gry i zabawy dla dzieci

  • CZWARTEK, 13 WRZEŚNIA

godz. 16.00 - 18.00 „Cyrk zajechał” gry i zabawy dla dzieci

  • PIĄTEK, 14 WRZEŚNIA

godz. 16.00 - 18.00 „Lis i kot” gry i zabawy dla dzieci

WINOBRANIE 2018></a><br><br><hr/><center><h2>WINOBRANIE 2018 - zapowiedź wydarzenia </a><br><br><a href=![PROGRAM WINOBRANIA 2018]](https://gazetalubuska.pl/winobranie/)

WINOBRANIE 2018 - POLECAMY RÓWNIEŻ:







Winobranie 2018 to nie tylko koncerty i spotkania ze sztuką. To także sportowe emocje. W tym roku na pewno ich nie zabraknie! W programie Winobrania 2018 znalazło się mnóstwo wydarzeń m.in. Nocny Bieg Bachusa, IX LOTTO Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej czy Bieg Gladiatora. Sprawdźcie, jakie jeszcze imprezy sportowe odbędą się podczas Winobrania 2018. Program znajdziecie na kolejnych slajdach >>> WINOBRANIE 2018 - zapowiedź wydarzenia WINOBRANIE 2018 - POLECAMY RÓWNIEŻ: Winobranie 2018: Winobusem do lubuskich winnic na Festiwal Otwartych Winnic [ROZKŁAD JAZDY WINOBUSÓW, BILETY];nf[/b] Zobacz korowód winobraniowy na archiwalnych zdjęciach;nfPROGRAM WINOBRANIA 2018  ZNAJDZIECIE POD TYM LINKIEM

Winobranie 2018: IX LOTTO Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puch...

Na zdjęciu: Imię: Odpadek, ulica: KrawieckaJest ich już 45 i co chwilę pojawiają się kolejne.  Pierwsze zamieszkały w Zielonej Górze kilka lat temu. Nie ma się co dziwić, że na miejsce zamieszkania wybrały sobie właśnie Winny Gród, gdyż są to dzieci Bachusa, rzymskiego boga wina, który usadowił się na zielonogórskim deptaku. Każdy z nich ma swoją historię i innego sponsora. Spotkać je można w różnych zakątkach miasta. Szczególnie upodobały sobie deptak. Robią zdjęcia, częstują owocami, obserwują mieszkańców. Wszystkie figurki, dość oryginalne i charakterystyczne. Hamlet, Skarboniusz, Naftikus, Aldemedus, Brukus, na pewno nie można przejść obok nich obojętnie. - Z nimi spacer po mieście to prawdziwa przyjemność i świetna zabawa - zapewniają pracownicy centrum informacji turystycznej. Można się przy tym świetnie bawić, poznając uroki Zielonej Góry. Autorami zielonogórskich Bachusików są Artur Wochniak i Robert Tomak. Poznajcie wszystkie zielonogórskie Bachusiki, które już mieszkają w Winnym Grodzie.  Prezentujemy je na kolejnych zdjęciach w galerii. [b]Zobacz też: Odsłonięcie rzeźby Bachusika Polporka

Winobranie 2018: W mieście wina nie możesz ich przeoczyć. Po...

Jak dobrze znasz Bachusa? [QUIZ]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska