Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Winobranie 2018: Montmartre w Zielonej Górze? Dlaczego nie! [ZDJĘCIA]

Aleksandra Korn
Podczas Winobrania 2017 można było spotkać Andrzeja Bembenka.  W tym roku również weźmie udział w WINOBRANIOWY MONTMARTRE
Podczas Winobrania 2017 można było spotkać Andrzeja Bembenka. W tym roku również weźmie udział w WINOBRANIOWY MONTMARTRE Zdzisław Haczek
Winobranie 2018. W programie nie mogło zabraknąć artystycznych spotkań. Ciekawą propozycją jest Montmartre.

Artystka Małgorzata Bukowicz odkrywa przed nami arkana inicjatywy, w której wezmą udział wybitni, zielonogórscy malarze.

Jak zrodziła się inicjatywa „Zielonogórskiego Montmartre’u” i jaki jest jej podstawowy przekaz?
Inicjatywa zrodziła się w zeszłym roku, chodziło nam głównie o przybliżenie społeczeństwu jak pracuje artysta. Pokazujemy w tym czasie jak powstają obrazy od strony warsztatowej. Artyści pracować będą w rożnych technikach plastycznych: rysunku, akwareli, malarstwie olejnym i akrylowym. Pragniemy zachęcić przechodniów i gości do odwiedzania naszej Galerii Pro Arte. Plener ma ogromne znaczenie edukacyjne, oglądając sztukę widz ma niepowtarzalną okazję „podpatrzenia” jak powstają obrazy.
Dodam jeszcze, że w roku 2018 tematem „Zielonogórskiego Montmartre” są tradycje winiarskie, także tworzymy w duchu naszego pięknego, winnego regionu.

Kto weźmie udział w tym artystycznym wydarzeniu?
W wydarzeniu udział biorą artyści profesjonalni z Zielonej Góry. Członkowie naszego Okręgu Zielonogórskiego ZPAP: Małgorzata Bukowicz, Anna Bembenek, Jerzy Fedro, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Halina Maszkiewicz, Anna Wojewoda, Anna Zawadzka-Dziuda oraz zaproszeni artyści jak i młodzi adepci sztuki z Liceum Plastycznego.

Czy trudno było zachęcić lubuskich artystów do wzięcia udziału w tej inicjatywie?
Artyści bardzo chętnie przystali na zaproszenia, jest to bowiem doskonała okazja zaprezentowania swoich umiejętności tak licznej grupie osób, która w tym czasie odwiedza Zielona Górę.

Świetnie! Czyli wszyscy, jak jeden mąż, potwierdzili swoją obecność w wydarzeniu?
Tak, jak najbardziej!

Czy będzie można nabyć obrazy, szkice zielonogórskich artystów?
Prace będą do nabycia w Galerii sztuki Pro Arte w Zielonej Górze od 8-16 września. Sukcesywnie jak tylko jakaś praca powstanie, będzie można ją zobaczyć i zakupić w galerii.

WINOBRANIE 2018 PROGRAM
WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)

  • Niedziela,9 września

godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…

  • Piątek, 14 września

godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…

  • Sobota, 15 września

godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…

WINOBRANIE 2018></a><br><br><hr/><center><h2>WINOBRANIE 2018 - zapowiedź wydarzenia </a><br><br><a href=![PROGRAM WINOBRANIA 2018]](https://gazetalubuska.pl/winobranie/)

WINOBRANIE 2018 - POLECAMY RÓWNIEŻ:







Winobranie 2018 to nie tylko koncerty i spotkania ze sztuką. To także sportowe emocje. W tym roku na pewno ich nie zabraknie! W programie Winobrania 2018 znalazło się mnóstwo wydarzeń m.in. Nocny Bieg Bachusa, IX LOTTO Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej czy Bieg Gladiatora. Sprawdźcie, jakie jeszcze imprezy sportowe odbędą się podczas Winobrania 2018. Program znajdziecie na kolejnych slajdach >>> WINOBRANIE 2018 - zapowiedź wydarzenia WINOBRANIE 2018 - POLECAMY RÓWNIEŻ: Winobranie 2018: Winobusem do lubuskich winnic na Festiwal Otwartych Winnic [ROZKŁAD JAZDY WINOBUSÓW, BILETY];nf[/b] Zobacz korowód winobraniowy na archiwalnych zdjęciach;nfPROGRAM WINOBRANIA 2018  ZNAJDZIECIE POD TYM LINKIEM

Winobranie 2018: IX LOTTO Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puch...

Na zdjęciu: Imię: Odpadek, ulica: KrawieckaJest ich już 45 i co chwilę pojawiają się kolejne.  Pierwsze zamieszkały w Zielonej Górze kilka lat temu. Nie ma się co dziwić, że na miejsce zamieszkania wybrały sobie właśnie Winny Gród, gdyż są to dzieci Bachusa, rzymskiego boga wina, który usadowił się na zielonogórskim deptaku. Każdy z nich ma swoją historię i innego sponsora. Spotkać je można w różnych zakątkach miasta. Szczególnie upodobały sobie deptak. Robią zdjęcia, częstują owocami, obserwują mieszkańców. Wszystkie figurki, dość oryginalne i charakterystyczne. Hamlet, Skarboniusz, Naftikus, Aldemedus, Brukus, na pewno nie można przejść obok nich obojętnie. - Z nimi spacer po mieście to prawdziwa przyjemność i świetna zabawa - zapewniają pracownicy centrum informacji turystycznej. Można się przy tym świetnie bawić, poznając uroki Zielonej Góry. Autorami zielonogórskich Bachusików są Artur Wochniak i Robert Tomak. Poznajcie wszystkie zielonogórskie Bachusiki, które już mieszkają w Winnym Grodzie.  Prezentujemy je na kolejnych zdjęciach w galerii. [b]Zobacz też: Odsłonięcie rzeźby Bachusika Polporka

Winobranie 2018: W mieście wina nie możesz ich przeoczyć. Po...

Jak dobrze znasz Bachusa? [QUIZ]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska