Odkrywamy Lubuskie Koleją
  Winobranie 2018. Poznaj harmonogram winobraniowych atrakcji...

  Winobranie 2018. Poznaj harmonogram winobraniowych atrakcji POLREGIO

  Aleksandra Korn

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Winobranie 2018. Poznaj harmonogram winobraniowych atrakcji POLREGIO

  ©Pixabay

  Od 8 do 16 września codziennie podczas Winobrania POLREGIO kusić Was będzie fantastycznymi wydarzeniami. Dobrze zaplanujcie sobie czas na Dniach Zielonej Góry, bowiem atrakcji będzie naprawdę sporo - od symulatora pociągu po interesujące warsztaty i wykłady, na wspólnym oglądaniu filmu kończąc!
  Winobranie 2018. Poznaj harmonogram winobraniowych atrakcji POLREGIO

  ©Pixabay

  Z końcem lata, gdy promienie słońca nie są już tak intensywne, a drzewa powoli zaczynają nabierać jesiennych barw, w Zielonej Górze rozpoczyna się Winobranie. Czas to niezwykły - regionalni winiarze lawirują wśród malowniczych kramów, gdzie kupić można wszystko, czego dusza zapragnie, a w tle sączy się muzyka, którą wygrywają najlepsze, polskie zespoły prezentujące swój kunszt na scenach. Tak wspaniałej atmosfery nie można przegapić! Na czas Winobrania trzeba być w Zielonej Górze i zobaczyć jak najwięcej. Także POLREGIO przygotowało ciekawe atrakcje dla wszystkich odwiedzających w dniach 8-16 września gród Bachusa.

  Zobacz też: POLREGIO. KOSTRZYN NAD ODRĄ. 1 WRZEŚNIA WYRUSZYLIŚMY NA PODBÓJ TWIERDZY KOSTRZYN


  Zacznijmy od tego, że na czas winobraniowego święta na zielonogórskim deptaku w godz. od 12 do 19 czekać będzie na wszystkich zainteresowanych stoisko marketingowo-informacyjne POLREGIO. Jeśli np. ktoś z Was będzie chciał poznać podróżniczą ofertę POLREGIO, to na tym stoisku odkryją przed Wami arkana kolejowych połączeń. Dodatkowo w godzinach od 12 do 18 na stoisku będą odbywały się kompleksowe animacje dla wszystkich grup wiekowych. Na stoisku będzie można również kupić lub wygrać bilety na winobraniowe pociągi specjalne POLREGIO oraz zdobyć zaproszenia na bezpłatne atrakcje organizowane przez przewoźnika (warunkiem udziału w wycieczce „Śladami kolei w ZG”, wykładzie, warsztatach, seansie filmowym - jest posiadanie zaproszenia, które będzie można dostać na winobraniowym stoisku POLREGIO).

  Co więcej, przez pierwsze dwa dni Winobrania w godz. 12-19 na stoisku będzie udostępniony symulator pociągu. Kto chce zobaczyć, jak to jest być maszynistą, będzie miał ku temu świetną okazję. Z pewnością ta atrakcja przypadnie do gustu najmłodszym Lubuszanom.

  10 września w godz. 11-13 czeka na Was wycieczka „Śladami kolei w Zielonej Górze”, podczas której odkryjemy historię kolejnictwach na terenach grodu Bachusa, a także zwiedzimy starą lokomotywownię. Wycieczkę rozpoczniemy oczywiście w sercu kolei, czyli na zielonogórskim dworcu.

  11 września w godz. 9-13 POLREGIO zaprasza na wspaniałe warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które również odbędą się na dworcu. Kto to jest sokista? Co trzeba zrobić, aby zostać maszynistą? Eksperci odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania z dziedziny kolejnictwa.

  12 września o godz. 16:40 POLREGIO zaprasza na wykład o historii kolei szprotawskiej. Prelekcja odbędzie się w holu dworca. Z pewnością ten wykład zaciekawi wszystkich miłośników naszego regionu.

  Kolejnego dnia, 13 września, znów widzimy się w dworcowym holu. Tym razem odpoczywając na wygodnych leżakach zobaczymy film z 10 edycji Solanina, który zostanie wyświetlony o godz. 20. Wcześniej, bo o godz. 15:48 wybierzemy się pociągiem POLREGIO do winnicy Julia, by poznać arkana produkcji szlachetnego, gronowego trunku
  (stała cena biletu kolejowego: 25 zł). Bilety dostępne w kasie biletowej ZG oraz na stoisku winobraniowym POLREGIO.

  15 września ruszymy specjalnym pociągiem parowym retro, który o godz. 14 zawiezie nas z Zielonej Góry do Nowogrodu Bobrzańskiego (powrót o godz. 16), a o godz. 16:50 do grodu Henryka Brodatego, czyli malowniczego Krosna Odrzańskiego (powrót o godz. 18:30). Cena: 50 zł (obowiązuje ulga ustawowa). Bilety dostępne w kasie biletowej ZG oraz na stoisku winobraniowym POLREGIO.

  16 września POLREGIO ponownie zaprasza na podróż do winnicy Julia (stała cena biletu kolejowego: 25 zł). Bilety dostępne w kasie biletowej ZG oraz na stoisku winobraniowym POLREGIO.

  POLREGIO przygotowało również znakomitą ofertę pociągów dodatkowych “Kolej na Winobranie”, które kursować będą w okresie od 8 do 16 września.

  Godz. 22:01: Zielona Góra - Żagań (przez Nowogród Bobrzański, Żary). Cena biletu „tam i z powrotem” ( T/P): Nowogród Bobrzański: 16,40 zł, Żary: 27,00 zł, Żagań: 31,20 zł.

  Godz. 22:30 Zielona Góra - Sulechów (przez Przylep). Cena biletu T/P: Sulechów - 15 zł.

  Godz. 22:44: Zielona Góra - Rzepin (przez Czerwieńsk, Budachów). Cena biletu T/P: Czerwieńsk: 10,60 zł, Budachów: 23,40 zł, Rzepin: 34,20zł.

  Godz. 23:50: Zielona Góra - Głogów (przez Nową Sól, Bytom Odrzański). Cena biletu T/P: do Nowej Soli - 15 zł, Bytom Odrzański - 20,00 zł, cena do Głogowa - 30,00 zł.

  Do powyższych cen obowiązują ulgi ustawowe.

  Bilety w taryfie “Kolej na Winobranie” do nabycia w kasach biletowych, na winobraniowym stoisku POLREGIO oraz w pociągach u kierowników pociągu.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia