Zamknij

Gazeta Lubuska

Winobranie 2018: W mieście wina nie możesz ich przeoczyć. Poznaj wszystkie zielonogórskie Bachusiki [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Imię: Odpadek, ulica: KrawieckaJest ich już 45 i co chwilę pojawiają się kolejne.  Pierwsze zamieszkały w Zielonej Górze kilka lat temu.

Mariusz Kapała / GL

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/46] Następne

Poznaj wszystkie zielonogórskie Bachusiki [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Imię: Odpadek, ulica: Krawiecka
Jest ich już 45 i co chwilę pojawiają się kolejne. Pierwsze zamieszkały w Zielonej Górze kilka lat temu. Nie ma się co dziwić, że na miejsce zamieszkania wybrały sobie właśnie Winny Gród, gdyż są to dzieci Bachusa, rzymskiego boga wina, który usadowił się na zielonogórskim deptaku. Każdy z nich ma swoją historię i innego sponsora. Spotkać je można w różnych zakątkach miasta. Szczególnie upodobały sobie deptak. Robią zdjęcia, częstują owocami, obserwują mieszkańców. Wszystkie figurki, dość oryginalne i charakterystyczne. Hamlet, Skarboniusz, Naftikus, Aldemedus, Brukus, na pewno nie można przejść obok nich obojętnie. - Z nimi spacer po mieście to prawdziwa przyjemność i świetna zabawa - zapewniają pracownicy centrum informacji turystycznej. Można się przy tym świetnie bawić, poznając uroki Zielonej Góry. Autorami zielonogórskich Bachusików są Artur Wochniak i Robert Tomak.
Poznajcie wszystkie zielonogórskie Bachusiki, które już mieszkają w Winnym Grodzie. Prezentujemy je na kolejnych zdjęciach w galerii.

[b]Zobacz też: Odsłonięcie rzeźby Bachusika Polporka


Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy