WINOBRANIE 2019. Cadillac zagra przeboje Pink Floyd na...

  WINOBRANIE 2019. Cadillac zagra przeboje Pink Floyd na głównej scenie święta Zielonej Góry. Będzie show z laserami i pirotechniką

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Haczek

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Winobranie 2019. Znamy pierwszy zespół, która wystąpi na głównej scenie wrześniowego Winobrania. To zielonogórski Cadillac, który gra hity gigantów rocka Pink Floyd jak chyba nikt inny w Polsce.
  Cadillac 6 i 7 kwietnia 2019 r. zagrał przeboje Pink Floyd w Piwnicy Kawon w Zielonej Górze. Zespół wystąpi w tym projektem we wrześniu na głównej scenie
  1/48
  przejdź do galerii

  Cadillac 6 i 7 kwietnia 2019 r. zagrał przeboje Pink Floyd w Piwnicy Kawon w Zielonej Górze. Zespół wystąpi w tym projektem we wrześniu na głównej scenie Winobrania 2019. ©Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska

  Dwa razy - w sobotę i niedzielę, 6 i 7 kwietnia 2019 r. - zapełniła się sala Piwnicy Artystycznej Kawon w Zielonej Górze. To tu zielonogórski cover band Cadillac zagrał przeboje gigantów rocka – grupy Pink Floyd. W sobotę tłum oklaskiwał zielonogórski zespół na stojąco. W niedzielę (na prośbę widzów) na sali ustawiono krzesła, z których na finał fani zerwali się, by na stojąco oklaskiwać świętujący 30-lecie działalności Cadillac.  Wokalista i basista zespołu Cadillac Jarosław Gil może żartować ze sceny, że ich grupa to największa chałtura w mieście. Cadillac gra przecież zawodowo, a w Kawonie dał prawdziwe rockowe show, przywołując m.in. takie hity Pink Floyd jak: „Shine On You Crazy Diamond”, „Breathe”, „Time”, „Money”, „Us And Them”, „Wish You Were Here”, „Another Brick In The Wall”…

  Cadillac, który na co dzień tworzą: Jarosław Gil (wokal, gitara basowa), Zenek Chodorowski (gitary, wokal), Zenek Czernicki (instr. klawiszowe, wokal), Marek Kieloch (instr. perkusyjne), utwory Pink Floyd wykonał w Kawonie w poszerzonym składzie. Z zespołem wystąpili: Jaga Macewicz (chórki), Kasia Pusowska (chórki), Przemek Puchalski (instrumenty klawiszowe), Paweł Krawczonek (saksofon), Stanisław Zimniewicz (perkusjonalia).

  Zobacz galerię
  Podczas „High Hopes”, który zamyka płytę „The Division Bell”, perkusista Cadillaca Marek „Kielu” Kieloch uderzał w ponad 40-kilogramowy dzwon, zawieszony na samochodowym podnośniku. Zabrzmiało to pięknie!

  Zespół wypożyczył dzwon od rodzinnej firmy z Krotoszyna, która od 50 lat zajmuje się instalowaniem i elektryfikacją dzwonów nie tylko w całej Europie, ale i na świecie. – Pan Marek przyjechał do mnie, do firmy i spośród 25 dzwonów wybrał ten jedyny, który był idealny do tego utworu, o tonacji c. I teraz mieliśmy ogromną przyjemność posłuchać tego dzwonu w tym utworze. Wspaniały koncert! – mówił właściciel firmy mgr inż. Paweł Szydlak, który w niedzielę słuchał Cadillaca w Kawonie ze swoją rodziną.

  Cadillac zaskoczył nie tylko wykorzystaniem dzwonu. Zespół zagrał hity Pink Floyd w olśniewającej laserowo-świetlnej oprawie. Jak się okazało, oba koncerty w Kawonie to tylko przygrywka do tego, co zobaczymy podczas koncertu Cadillaca na głównej scenie Winobrania 2019. Tam będą jeszcze efekty pirotechniczne, animacje na wielkich telebimach.


  – Będzie giga! To dopiero będzie masakra! – nie kryje entuzjazmu Igor Skrzyczewski, odpowiedzialny za koncerty w ramach rockowych projektów Cadillaca.


  Winobranie 2019 - kto zagra?


  Wiemy już, że zespół Cadillac pojawi się na winobraniowej scenie. A kto jeszcze zagra na Winobraniu 2019? Tego dowiemy się niebawem. Organizatorzy zakończyli niedawno przyjmowanie propozycji od mieszkańców. Kogo chcieliby zobaczyć i usłyszeć na Winobraniu? Mieszkańcy wskazywali m.in. Edytę Górniak, Marylę Rodowicz czy Michała Szpaka. To oczywiście są tylko propozycje. Teraz czas na rozmowy z różnymi artystami i ustalanie szczegółów. Szczegółowy program Winobrania 2019 poznamy na pewno chwilę przed wydarzeniem.

  Cadillac 6 i 7 kwietnia 2019 r. zagrał przeboje Pink Floyd w Piwnicy Kawon w Zielonej Górze. Zespół wystąpi w tym projektem we wrześniu na głównej scenie
  Cadillac 6 i 7 kwietnia 2019 r. zagrał przeboje Pink Floyd w Piwnicy Kawon w Zielonej Górze. Zespół wystąpi w tym projektem we wrześniu na głównej scenie Winobrania 2019. Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska


  Zielonogórski zespół wykonuje też m.in. przeboje Led Zeppelin (z tym projektem Cadillac wystąpi 26 kwietnia 2019 r. na scenie klubu C-60 w Gorzowie).

  Winobranie 2019 - trwają przygotowania do wielkiego święta Zielonej Góry


  Zielonogórzanie zaczną świętować w sobotę, 7 września. Wtedy to oficjalnie rozpocznie się Winobranie 2019 . Zabawa potrwa cały tydzień i zakończy się 15 września 2019. Przez ten czas miastem rządzić będzie Bachus – Bóg Wina, a miasto stanie się jedną wielką sceną. - Jak co roku na mieszkańców i turystów czekają liczne atrakcje m.in.: koncerty, zabawy plenerowe, zawody sportowe, targi kolekcjonerskie, barwny korowód uliczny i wiele innych - informują organizatorzy.


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  partnerzy plebiscytu pokażcie klasę

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Atrakcyjne wycieczki po lubuskiem i nie tylko!

  Atrakcyjne wycieczki po lubuskiem i nie tylko!

  Informator medyczny. Gdzie się leczyć w 2020 roku?

  Informator medyczny. Gdzie się leczyć w 2020 roku?

  Ruszył konkurs na najlepsze lubuskie gminy - czekamy na Wasze zgłoszenia!

  Ruszył konkurs na najlepsze lubuskie gminy - czekamy na Wasze zgłoszenia!

  winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie