WINOBRANIE 2021 [SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WINOBRANIA]. Rodowicz, Nosowska, Sokół, Mrozu. Kto jeszcze wystąpi? Jakie atrakcje przygotowano?

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Wideo

Maryla Rodowicz, Kasia Nosowska, Mrozu, Mery Spolsky, raper Sokół, Sławek Uniatowski, Michał Szczygieł i oczywiście Filharmonia Zielonogórska to gwiazdy tegorocznego Winobrania 2021. W ramach święta otwarte zostaną historyczne piwnice winiarskie. Tradycyjnie nie zabraknie wyjazdów na winnice, jarmarku, imprez sportowych i rekreacyjnych. Niestety ponownie nie będzie korowodu...

Tegoroczne święto Zielonej Góry odbędzie się od 4 do 12 września. W jego ramach odbędzie się wiele koncertów i imprez kulturalnych, sportowych.

Maryla Rodowicz i inne gwiazdy na Winobraniu 2021

- Pamiętam Winobrania, gdzie królowało piwo, a nie wino - a teraz mamy rekordową liczbę winnic, które u nas zagoszczą - mówi prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, zapraszając wszystkich na wspólne świętowanie. - Tradycyjnie już Winobranie 2021 rozpocznie się koncertem Filharmonii Zielonogórskiej, a na scenie pojawi się Krzesimir Dębski.
W niedzielę wystąpi Kasia Nosowska, w poniedziałek - Mery Spolsky , we wtorek Mrozu, w środę raper Sokół, w czwartek - Sławek Uniatowski, w piątek - Michał Szczygieł, a w sobotę - Maryla Rodowicz.

Prezydent podkreśla, że Maryla Rodowicz na Winobraniu wystąpi już kolejny raz. Bo to wielka gwiazda, królowa polskiej piosenki, na dodatek przecież urodziła się i mieszkała w Zielonej Górze przy ulicy Bankowej.

Winiarskie spacery nie tylko po piwnicach

Podobnie jak w zeszłym roku Bachus, który przejmie klucze od bram miasta, gościć będzie w dzielnicy Nowe Miasto
- W tym roku będę związany z muzyką bardziej niż w poprzednich latach, więc już zapraszam na spotkania. Muzycy z Akademii Tradycji będą mi towarzyszyć - mówił Bachus. - Palmiarnia też będzie miała scenę, od 18.00 zapraszamy na muzyczne uczyty. Będę też na innych koncertach. Pogodę już zamówiłem. Jestem spokojny.

Dyrektor Zielonogórskiego Domu Kultury Agata Miedzińska dodaje, że scena winobraniowa wraca na parking przy Filharmonii Zielonoórskiej. Od godziny 16.00 będą się dziać na niej różne projekty artystyczne.
- Coraz więcej też w naszych działaniach jest pokazywania tradycji winiarskich. Bardzo nam na tym zależy - podkreśla A. Miedzińska.

Bartłomiej Gruszka z Fundacji Tłocznia zachęca do udziału w winiarskich imprezach, nie tylko do odwiedzin winnic.
- Proponujemy 11 spacerów winiarskich np. z latarniami po dawnym rewirze winiarskim, po piwnicach winiarskich (otworzymy kilka w czasie Winobrania przy ul. Wodnej, Kupieckiej, Grottgera, Jedności) - zachęca Bartłomiej Gruszka. - Będą spotkania w ramach cyklu "Wino i literatura". Będzie ogólnopolski konkurs win, ogłoszenie wyników będzie 4 września.

Rekordowa liczba winnic w miasteczku winiarskim

Zdzisław Strach z zarządu Centrum Biznesu dodaje, że w tym roku miasteczko winiarskie będzie gościć rekordową liczbę winnic, bo aż 35, w tym sześć, które zaprezentują się na Winobraniu po raz pierwszy.

- Winnice, które nie znajdą się w miasteczku winiarskim będą się prezentować w piwnicach winiarskich - dodaje Z. Strach.
Nie zabraknie tradycyjnego jarmarku. W tym roku w związku z pandemią koronawirusa - stoisk będzie o 40 procent mniej niż w poprzednich latach. Nie będzie też stoisk mobilnych i kolportażu ulotek. Do dyspozycji mieszkańców i ich gości pozostanie lokalnych 30 ogródków gastronomicznych plus cztery dodatkowe (przyjezdne).

Tradycyjnie też na placu Bohaterów i przed Centrum Biznesu rozłoży się lunapark, będzie też miejsce do prezentacji produktów regionalnych (przy Filharmonii Zielonogórskiej), rękodzieła (przy BWA), myślistwa (Pod Filarami).
Z powodu pandemii nie będzie w tym roku (podobnie jak w poprzednim) korowodu winobraniowego.

ZOBACZ PROGRAM WINOBRANIA 2021

S O B O T A 4 w r z e ś n i a

KOŚCIÓŁ PATRONALNY P.W. ŚW. URBANA I (ul. Braniborska 17)
godz. 20.00 - Uroczysta Msza Święta w intencji władz i mieszkańców Miasta

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
Dzień pierwszy
godz. 20.00 - Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry - przekazanie przez Prezydenta kluczy do bram miasta Bachusowi
Winobraniowy koncert symfoniczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent Krzesimir
Dębski, w programie: muzyka filmowa Krzesimira Dębskiego

WYJAZDOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM

  • godz. 15.00 - 1530 Sucha (plac przy remizie OSP)
  • godz. 16.30 - 1700 Ochla (park)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
od godz. 10.00 Prezentacje winnic: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, 2 Winnogóra – Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia

NIEWINNY OGRÓDEK W WINNYM OGRODZIE (Winne Wzgórza przy Palmiarni)

  • godz. 18.00 - 2200 „Rozkoszuj się Winobraniem” strefa chillout’u z DJ MNSL
  • godz. 18.00 - 2200 Piwniczka Gremplera zaprasza (regionalne lubuskie wina)
  • godz. 21.30 - 2200 Karmazyn Fireshow - pokaz w stylu Steampunk

O WINIE PRZY STOLIKU I SPACERZE
(organizator: Fundacja Tłocznia)

  • godz. 11.00 - 1230 - Spacer z przewodnikiem po winiarskich zabytkach Zielonej Góry
  • (zbiórka Planetarium Wenus, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spacerem)
  • godz. 12.00 - 21.00 - Piwnica winiarska przy Wodnej 32 zaprasza
  • godz. 1800 - 1930 - Spacer z przewodnikiem do piwnicy przy ulicy Wodnej
  • (zbiórka Plac Praw Kobiet, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spacerem)
  • godz. 20.00 - „Z cyklu wino i literatura” „Podróż w Zaświaty do Pragi Śląskiej” spotkanie z Krzysztofem Fedorowiczem prowadzi Magda Piekarska (Piwnica winiarska, ul. Wodna 32, wstęp wolny)

XII FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)
bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 4 do 12 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8 w
godzinach 10.00-17.00; w dniu wyjazdu w cenie 55 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w 3
godzinach 10.00 - 17.00: Rozkład:

  • Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 1: odjazd godz. 10.00, powrót ok. godz. 13.00
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 10.00, powrót ok. godz. 13.00
  • Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz - WinoBus nr 3: odjazd godz. 930, powrót ok. godz. 13.00
  • Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 13.30, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Pod Wieżą” Trzebule - WinoBus nr 5: odjazd godz. 13.30, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Saganum Trakt Winny” w Żaganiu - WinoBus nr 6: odjazd godz. 13.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Miłosz” w Zaborze - WinoBus nr 7: odjazd godz. 13.45, powrót ok. godz. 16.45
  • Winnica „Mozów” w Mozowie - WinoBus nr 8: odjazd godz. 16.30, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Eguus” w Zaborze - WinoBus nr 9: odjazd godz. 16.30, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 10: odjazd godz. 16.30, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Cantina” w Mozowie - WinoBus nr 11: odjazd godz. 16.30, powrót ok. godz. 19.30

WinoBusy w rygorze sanitarnym *

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 10.00 - 18.00 Produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny,warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze, warsztaty rękodzieła, fotościanka, Miś LCPR… i wile innych smaków i przysmaków.
(organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (plac Teatralny)
godz. 12.00 - 19.00 - Program PIONA: strefa animacji dla dzieci, zabawy, gry edukacyjne i eksperymenty
(organizator: Radosław „Rademenez” Blonkowski, FBrademenez)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 19.00 - „Gwałtu, co się dzieje!” reż. Jacek Głomb, Teatr im. Juliusza Osterwy z Gorzowa Wlkp.

LUNAPARK
od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY
od godz. 10.00 (Deptak)

REJSY BARKĄ PO ODRZE I OBRZYCY („Przystań Tu” w Cigacicach, FBwycieczkipoodrzecigacice, rezerwacja 531 559 930, impreza biletowana)
godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18. 00 - Winobraniowe rejsy barkami wzdłuż winnic w Górzykowie

HOLI - ŚWIĘTO KOLORÓW (Parking przy Centrum Przyrodniczym, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego 14)
godz. 15.00 - 18.00 Holi - Święto Kolorów - baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJów

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 14.00 - Międzypokoleniowy rajd rowerowy śladami świdnickich zabytków
start rajdu Pałac Kitlittzów - siedziba Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza (organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza)
godz. 12.00 - 18.00 - Strefa Dzieciaka z dmuchańcami oraz ścieżką i planszą pneumatyczną
Park Tysiąclecia, ul. Wazów 3 (organizator: Centrum Pomocy „Warto jest pomagać", Park Trampolin Zajawka www.wartojestpomagac.pl )
13.00 - 18.00 - „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze
w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w
Zielonej Górze ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)
godz. 13.30 - Otwarcie wystawy: „Z historii konkursu na plakat winobraniowy”
Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3 (organizator: Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, www.zpap.zgora.pl)
godz. 20.00 Koncert Winobraniowy „Barokowe Quodlibet”
wykonanie: Cappella Viridimontana pod dyrekcją Jerzego Markiewicza, Joanna Klisowska (sopran), Maciej Gocman (tenor), Dawid Biwo (bas), Marcin Suszycki (skrzypce), Tomasz Lisiecki (wiolonczela), Henryk Kasperczak (teorba), Michał Kocot (pozytyw)
w programie: dzieła Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Haendla, Claudio Monteverdiego, Henry Purcella, Georga Philippa Telemanna
Konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej (organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores", www.ztscantores.pl)

IMPREZY SPORTOWE
Wojskowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20
godz. 9. 00 - Narodowy Dzień Tenisa Stołowego
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20
godz. 9. 00 - Turniej Winobraniowy w strzelectwie sportowym
Strzelnica, ul. Strzelecka 22 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)
godz. 10. 00 - III Edycja Tenisowego Turnieju „Babskie Granie 2021”
Bajkowe Korty, ul. Kąpielowa 19
godz. 10. 00 - IV Turniej Winobraniowy o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra w mini piłce siatkowej
Zespół Edukacyjny nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt” Drzonków)
godz. 17.00 - Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej (dystans 2,5 i 5 km)
ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Polska Press Sp. z o. o. oraz Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)
godz. 17. 00 - Mecz piłki nożnej IV liga KS Lechia Zielona Góra vs. Meprozet Stare Kurowo
Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)
godz. 19. 00 - 36. Nocny Bieg Bachusa (dystans 10 km) ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Polska Press Sp. z o. o. oraz Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

WYSTAWY
godz. 10.00 - 17.30 - Wystawy stałe: „ZOOM” wystawa interaktywna, „Zwierzęta naszych lasów”
Wystawy czasowe: „Tradycje bartne”, „Moje Himalaje”
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Dąbrowskiego 14 (www.centrumprzyrodnicze.pl)
godz. 10.00 - 16.00 - Wystawy czasowe: „Czterej pancerni i pies - pamiątki Klubu Pancernych z Żagania”, „Srebrne monety pamiątkowe NBP ze zbiorów
Lubuskiego Muzeum Wojskowego”
Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, „Kobiety żołnierze”, „Plenerowa
ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)
godz. 10.30 - 18.30 - Wystawa stała: „Zobacz meteoryty”
Projekcje 2D w technologii FullDome pod kopułą Planetarium: „Mała Gwiazdka”, „Komórki”, „Jesteśmy Gwiazdami!”, „Aurora”,
„Powrót na Księżyc”, „Życie drzew”, „Błękitna Polaris”, „Tajemnice Ciemnej Materii”, „Voyager” - bilety
Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10 (www.planetariumwenus.pl)
godz. 11.00 - 20.00 - Wystawa czasowa: „Z historii konkursu na plakat winobraniowy”
Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3 (www.zpap.zgora.pl)
godz. 11. 00 - 17. 00 Wystawy czasowe: „Helena Zadrejko. Malarstwo. 50-lecie pracy twórczej”, „Od winiarni Briegera do cerkwi grekokatolickiej”, „Ślady 1962-2021- wystawa Tomka Kawiaka”, „Sztuka chińska ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie”, „Chiny – tradycja i kultura.
Fotografie Edwarda Grzegorza Funke”
Ekspozycja stała: do dyspozycji zwiedzających dostępne będą także Ekspozycje historyczne, poświęcone tradycjom winiarskim
naszego miasta i regionu, a także prezentacje sztuki współczesnej, Muzeum Wina, Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra - region lubuski, Galeria Złotego Grona. Kolekcja Sztuki Polskiej XX wieku, Galeria witraży Marii Powalisz-Bardońskiej, Sala Zegarowa, Galeria
Mariana Kruczka, Muzeum Dawnych Tortur, Galeria piastowskich książąt śląskich, Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej, Galeria Tadeusza Kuntze, Winiarnia mieszczańska
Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (www.mzl.zgora.pl)
godz. 12.00 - 19. 00 Wystawy czasowe: „Woda” fotografie członków Klubu Fotograficznego "FOTOOKO" działającego przy ZUTW Zielona Góra; Michael
Mayevsky „Rysunek satyryczny”. Wystawa jest nagrodą w XXIII Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny ph.„Maska” organizowanym przez WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze
Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19 (www.bwazg.pl)

N I E D Z I E L A 5 w r z e ś n i a

KONKATEDRA P.W. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ (ul. Mickiewicza 14)
godz.12. 00 - Uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych, celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego
SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ulicy Kasprowicza)
Dzień drugi
godz. 15.00 Bolero, Nietkowianki, Raculanki, Nasza Łężyca
godz. 18. 00
„Jak wędrowne ptaki” koncert Studentów i Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego
godz. 20. 00 Nosowska
WYJAZDOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM
godz. 16.30 - 17.00 Kiełpin (park)
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
od godz. 10.00 Prezentacje winnic: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, Winnogóra – Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia
NIEWINNY OGRÓDEK W WINNYM OGRODZIE (Winne Wzgórza przy Palmiarni)
godz. 18.00 - 22.00 „Rozkoszuj się Winobraniem” strefa chillout’u z DJ Verlake
godz. 18.00 - 22.00 Piwniczka Gremplera zaprasza (regionalne lubuskie wina)
godz. 21.30 - 22.00 Karmazyn Fireshow - pokaz w stylu Electroswing

O WINIE PRZY STOLIKU I SPACERZE

godz. 11.00 - 12.30 Spacer z przewodnikiem po winiarskich zabytkach Zielonej Góry
(zbiórka Planetarium Wenus, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spacerem)
godz. 12.00 - 21.00 - Piwnica winiarska przy Wodnej 32 zaprasza
godz. 16.00 - „Szlakiem Fryderyka Seydela i jego stu winiarek” spacer z degustacją win
(zbiórka Wzgórze Augustyna, ul. Kilińskiego, bilety w cenie 45 zł do nabycia www.winnicamilosz.pl)

XII FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)

bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 4 do 12 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8 w
godzinach 10.00-17.00;
w dniu wyjazdu w cenie 55 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w
godzinach 10.00 - 17.00
Rozkład:

  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 12: odjazd godz. 10.00, powrót ok. godz. 13.00
  • Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 13: odjazd godz. 10.00, powrót ok. godz. 13.00
  • Winnica „Miłosz” w Zaborze - WinoBus nr 14: odjazd godz. 10.30, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 15: odjazd godz. 10.30, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Pod Wieżą” Trzebule - WinoBus nr 16: odjazd godz. 13.30, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Saganum Trakt Winny” w Żaganiu - WinoBus nr 17: odjazd godz. 13.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Marcinowice” w Marcinowicach k. Krosna Odrzańskiego - WinoBus nr 18: odjazd godz. 13.30, powrót ok. godz. 17.00
  • Winnica „Mozów” w Mozowie - WinoBus nr 19: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 17.00
  • Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 20: odjazd godz. 16.30, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Eguus” w Zaborze - WinoBus nr 21: odjazd godz. 16.30, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Cantina” w Mozowie - WinoBus nr 22: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 20.00
  • Winnica „Żelazny” w Łazie - WinoBus nr 23: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 20.00

WinoBusy w rygorze sanitarnym *

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 10.00 - 18.00 Produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny,
warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze, warsztaty rękodzieła, fotościanka, Miś LCPR… i wile
innych smaków i przysmaków.
(organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (plac Teatralny)
godz. 1200 - 1900 Program PIONA: strefa animacji dla dzieci, zabawy, gry edukacyjne i eksperymenty
(organizator: Radosław „Rademenez” Blonkowski, FBrademenez)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 1600 i 1900
„Najsłodszy owoc” reż. Dariusz Taraszkiewicz, Teatr Skene z Warszawy

LUNAPARK od godz. 1000 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 1000 (Deptak)

REJSY BARKĄ PO ODRZE I OBRZYCY („Przystań Tu” w Cigacicach, FBwycieczkipoodrzecigacice, rezerwacja 531 559 930, impreza biletowana)

godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18,00 - Winobraniowe rejsy barkami wzdłuż winnic w Górzykowie
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
od godz. 10.00 - „Insect day” spotkaniami ze specjalistami, wystawa, warsztaty
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (organizator: CNK Centrum Przyrodnicze, www.centrumprzyrodnicze.pl)
godz. 12.00 - Pokaz pracy bartnika, wystawa, warsztaty
PARKING Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (organizator: CNK Centrum Przyrodnicze, www.centrumprzyrodnicze.pl)
godz. 12.00 - 18.00 - Strefa Dzieciaka z dmuchańcami oraz ścieżką i planszą pneumatyczną
Park Tysiąclecia, ul. Wazów 3 (organizator: Centrum Pomocy „Warto jest pomagać", Park Trampolin Zajawka www.wartojestpomagac.pl )
godz. 12.00 - 18.00 - „Zostań żołnierzem RP” piknik wojskowy, w programie m.in. pokaz sprzętu wojskowego
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20
od godz. 13.00 - „Voyager” pokaz premierowy - bilety
Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10 (organizator: CNK Planetarium Wenus, www.planetariumwenus.pl)
13.00 - 18.00 - „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze
w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; wystawa
malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)
IMPREZY SPORTOWE
Wojskowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20
godz. 1000 III Edycja Tenisowego Turnieju „Babskie Granie 2021”
Bajkowe Korty, ul. Kąpielowa 19

WYSTAWY

godz. 10.00 - 17.30 - Wystawy stałe: „ZOOM” wystawa interaktywna, „Zwierzęta naszych lasów”
Wystawy czasowe: „Tradycje bartne”, „Moje Himalaje”
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Dąbrowskiego 14 (www.centrumprzyrodnicze.pl)
godz. 10.00 - 16.00 - Wystawy czasowe: „Czterej pancerni i pies - pamiątki Klubu Pancernych z Żagania”, „Srebrne monety pamiątkowe NBP ze zbiorów Lubuskiego Muzeum Wojskowego”
Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, „Kobiety żołnierze”, „Plenerowa
ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)
godz. 10.30 - 17.30 Wystawa stała: „Zobacz meteoryty”
Projekcje 2D w technologii FullDome pod kopułą Planetarium: „Mała Gwiazdka”, „Komórki”, „Jesteśmy Gwiazdami!”, „Aurora”,
„Powrót na Księżyc”, „Życie drzew”, „Błękitna Polaris”, „Tajemnice Ciemnej Materii”, „Voyager” - bilety
Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10 (www.planetariumwenus.pl)
godz. 11.00 - 17.00 - Wystawy czasowe: „Woda” fotografie członków Klubu Fotograficznego "FOTOOKO" działającego przy ZUTW Zielona Góra; Michael
Mayevsky „Rysunek satyryczny”. Wystawa jest nagrodą w XXIII Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny ph.
„Maska” organizowanym przez WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze
Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19 (www.bwazg.pl)
godz. 11.00 - 20.00 - Wystawa czasowa: „Z historii konkursu na plakat winobraniowy”
Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3 (www.zpap.zgora.pl)
godz. 11.00 - 17.00 - Wystawy czasowe: „Helena Zadrejko. Malarstwo. 50-lecie pracy twórczej”, „Od winiarni Briegera do cerkwi grekokatolickiej”, „Ślady
1962-2021- wystawa Tomka Kawiaka”, „Sztuka chińska ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie”, „Chiny – tradycja i kultura.
Fotografie Edwarda Grzegorza Funke”
Ekspozycja stała: do dyspozycji zwiedzających dostępne będą także Ekspozycje historyczne, poświęcone tradycjom winiarskim
naszego miasta i regionu, a także prezentacje sztuki współczesnej, Muzeum Wina, Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra – region lubuski, Galeria Złotego Grona. Kolekcja Sztuki Polskiej XX wieku, Galeria witraży Marii Powalisz-Bardońskiej, Sala Zegarowa, Galeria mMariana Kruczka, Muzeum Dawnych Tortur, Galeria piastowskich książąt śląskich, Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej, Galeria Tadeusza Kuntze, Winiarnia mieszczańska
Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (www.mzl.zgora.pl)

P O N I E D Z I A Ł E K 6 w r z e ś n i a

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ulicy Kasprowicza)
Dzień trzeci
godz. 16.00 - Studio Tańca Street Dance
godz. 17.00 - Andriej Kotin & Załoga
godz. 18.30 - Rano
godz. 20.00- Mery Spolsky
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
od godz. 1000 Prezentacje winnic: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, Winnogóra - Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia
NIEWINNY OGRÓDEK W WINNYM OGRODZIE (Winne Wzgórza przy Palmiarni)
godz. 18.00 - 22.00 - „Rozkoszuj się Winobraniem” strefa chillout’u z DJ Gleba
godz. 18.00 - 22.00 - Piwniczka Gremplera zaprasza (regionalne lubuskie wina)

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 12.00 - 18.00 - Produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze, warsztaty rękodzieła, fotościanka, Miś LCPR… i wile innych smaków i przysmaków.
(organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)
WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (plac Teatralny)
godz. 16.00 - 22.00 - PIONA strefa animacji dla dzieci - zabawy teatralne (godz. 1600 - 1900), Show z elementami Breaking'u (Break Dance), Beat Box
i Freestyle w wykonaniu Rademenez (godz. 19.00 - 21.00), Taneczna Walka Wieczoru (godz. 21.00 - 22.00)
(organizator: Radosław „Rademenez” Blonkowski, FBrademenez)
TEATR ROZRYWKI TRÓJKĄT W WIGWAMIE (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)
godz. 1600 - 1800
„Z bajką ku przygodzie: Piraci na start”
(organizator: Teatr Rozrywki Trójkąt)
LUNAPARK od godz. 1000 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 1000 (Deptak)
REJSY BARKĄ PO ODRZE I OBRZYCY („Przystań Tu” w Cigacicach, FBwycieczkipoodrzecigacice, rezerwacja 531 559 930, impreza biletowana)
godz. 1200, 1400, 1600, 1800 Winobraniowe rejsy barkami wzdłuż winnic w Górzykowie

Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3 (www.zpap.zgora.pl)
W T O R E K 7 w r z e ś n i a
SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ulicy Kasprowicza)
Dzień czwarty
godz. 1600
Studio Tańca Let's Dance
godz. 1700 „Z miłości do filmu” spektakl z muzyką filmową, wykonanie: Justyna Szafran, Emose Katarzyna Uhunmwangho, Artur Caturian,
Tomasz Leszczyński, Rafał Karasiewicz, Jakub Olejnik, Jarosław Perduta
godz. 1830 Yanika
godz. 2000 Mrozu
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
od godz. 1000 Prezentacje winnic: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza,
Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod
Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan,
Winnogóra – Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia
NIEWINNY OGRÓDEK W WINNYM OGRODZIE (Winne Wzgórza przy Palmiarni)
godz. 1800 - 2200 „Rozkoszuj się Winobraniem” strefa chillout’u z DJ Lepiey
godz. 1800 - 2200 Piwniczka Gremplera zaprasza (regionalne lubuskie wina)
XII FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)
bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 4 do 12 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8 w
godzinach 10.00-17.00;
w dniu wyjazdu w cenie 55 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w
godzinach 10.00 - 17.00
Rozkład:
Winnica „Saganum Trakt Winny” w Żaganiu - WinoBus nr 24: odjazd godz. 1300, powrót ok. godz. 1630
Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 25: odjazd godz. 1630, powrót ok. godz. 1930
WinoBusy w rygorze sanitarnym *

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 12.00 - 18.00 - Produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze, warsztaty rękodzieła, fotościanka, Miś LCPR… i wile innych smaków i przysmaków.
(organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (plac Teatralny)

godz. 16.00 - 21.30 - PIONA strefa animacji dla dzieci - zabawy teatralne (godz. 1600 - 1900), Show z elementami Breaking'u (Break Dance), Beat Box i Freestyle w wykonaniu Rademenez (godz. 1900 - 2100), Taneczna Walka Wieczoru (godz. 2100 - 2130)
(organizator: Radosław „Rademenez” Blonkowski, FBrademenez)

TEATR ROZRYWKI TRÓJKĄT W WIGWAMIE (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)

godz. 16.00 - 18.00 - „Z bajką ku przygodzie: Zmiana klimatu”
(organizator: Teatr Rozrywki Trójkąt)

LUNAPARK od godz. 1000 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 1000 (Deptak)
REJSY BARKĄ PO ODRZE I OBRZYCY („Przystań Tu” w Cigacicach, FBwycieczkipoodrzecigacice, rezerwacja 531 559 930, impreza biletowana)
godz. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 - Winobraniowe rejsy barkami wzdłuż winnic w Górzykowie

Ś R O D A 8 w r z e ś n i a

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ulicy Kasprowicza)
Dzień piąty
godz. 16.00 - Studio Tańca Break Hill
godz. 16.30 - Laser ft. DJ Mekso/ŁysolMan/Gruku
godz. 17.30 - Poete x GRB & DJ Strugi
godz. 18.30 - Charyzma
godz. 20.00 - Sokół

WINOBRANIOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM

godz. 17.30 - 18. 00 - Jeleniów (świetlica, ul. Jeleniów 26A)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10.00 - Prezentacje winnic: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, Winnogóra – Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia

NIEWINNY OGRÓDEK W WINNYM OGRODZIE (Winne Wzgórza przy Palmiarni)

godz. 18.00 - 22.00 - „Rozkoszuj się Winobraniem” strefa chillout’u z DJ Old Spice
godz. 18.00 - 22.00 - Piwniczka Gremplera zaprasza (regionalne lubuskie wina)

O WINIE PRZY STOLIKU I SPACERZE

godz. 20.00 - 22.00 - Nocny spacer z przewodnikiem i latarniami naftowymi do piwnicy przy ul. Wodnej
(zbiórka Plac Praw Kobiet, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spacerem)

XII FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)

bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 4 do 12 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8 w
godzinach 10.00-17.00;
w dniu wyjazdu w cenie 55 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w
godzinach 10.00 - 17.00
Rozkład:
Winnica „Żelazny” w Łazie - WinoBus nr 26: odjazd godz. 1330, powrót ok. godz. 1630
Winnica „Marcinowice” w Marcinowice k. Krosna Odrzańskiego - WinoBus nr 27: odjazd godz. 1330, powrót ok. godz. 1630
Winnica „Łukasz” w Wityniu k. Świebodzina - WinoBus nr 28: odjazd godz. 1645, powrót ok. godz. 1945
Winnica „Kinga” w Starej Wsi k. Nowej Soli - WinoBus nr 29: odjazd godz. 1645, powrót ok. godz. 1945
STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 1200 - 1800 Produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze, warsztaty rękodzieła, fotościanka, Miś LCPR… i wile innych smaków i przysmaków.
(organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (plac Teatralny)

godz. 16.00 - 19.00 - Program PIONA: strefa animacji dla dzieci, zabawy, gry edukacyjne i eksperymenty
(organizator: Radosław „Rademenez” Blonkowski, FBrademenez)

TEATR ROZRYWKI TRÓJKĄT W WIGWAMIE (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)

godz. 16.00 - 18, 00 - „Z bajką ku przygodzie: Groszek czy fasola”
(organizator: Teatr Rozrywki Trójkąt)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19.00 - Tadeusz Kuta „Pralnia” reż. Jadwiga i Tadeusz Kuta, Lubuski Teatr z Zielonej Góry

LUNAPARK od godz. 1000 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

REJSY BARKĄ PO ODRZE I OBRZYCY („Przystań Tu” w Cigacicach, FBwycieczkipoodrzecigacice, rezerwacja 531 559 930, impreza biletowana)

godz. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 Winobraniowe rejsy barkami wzdłuż winnic w Górzykowie

C Z W A R T E K 9 w r z e ś n i a

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ulicy Kasprowicza)

Dzień szósty
godz. 15.30 - Spoko Family
godz. 17.00 - Finaliści The Voice of Senior
godz. 18.30 - NAN Project
godz. 20. 00 - Michał Szczygieł

WYJAZDOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM

godz. 13.00 - 13. 30 - Racula (plac festynowy)
godz. 15.00 - 15.30 - Park pałacu w Starym Kisielinie (ul. Pionierów Lubuskich 53)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10.00 - Prezentacje winnic: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, Winnogóra – Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia

NIEWINNY OGRÓDEK W WINNYM OGRODZIE (Winne Wzgórza przy Palmiarni)

godz. 18.00 - 22,00 - „Rozkoszuj się Winobraniem” strefa chillout’u z DJ Two Gun Billy
godz. 18. 00 - 22.00 - Piwniczka Gremplera zaprasza (regionalne lubuskie wina)

O WINIE PRZY STOLIKU I SPACERZE

godz. 15.00 - 21.00 - Piwnica winiarska przy Wodnej 32 zaprasza
godz. 16.00 - 18.00 - „Porozmawiajmy o winie” komentuje Tomasz Prange-Barczyński („Ferment”/ „Winicjatywa”) i jego goście
(Miasteczko Winiarskie, Stary Rynek)
godz. 20.00 - „Gala lubuskie wina” degustację trzydziestu lubuskich win komentują Kinga Kowalewska-Koziarska i Tomasz PrangeBarczyński („Ferment”/ „Winicjatywa”)
(Zielonogórska Palmiarnia, bilety: abilet.pl)

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 12.00 - 18.00 Produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny,warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze, warsztaty rękodzieła, fotościanka, Miś LCPR… i wile innych smaków i przysmaków.
(organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (plac Teatralny)

godz. 16.00 – 21.30 - PIONA strefa animacji dla dzieci - zabawy teatralne (godz. 1600 - 1900), Show z elementami Breaking'u (Break Dance), Beat Box i Freestyle w wykonaniu Rademenez (godz. 1900 - 2100), Taneczna Walka Wieczoru (godz. 2100 - 2130)
(organizator: Radosław „Rademenez” Blonkowski, FBrademenez)

TEATR ROZRYWKI TRÓJKĄT W WIGWAMIE (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny

)
godz. 16. 00 - 18. 00 - „Z bajką ku przygodzie: dawno, dawno temu…”
(organizator: Teatr Rozrywki Trójkąt)

LUNAPARK od godz. 1000 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 1000 (Deptak)

REJSY BARKĄ PO ODRZE I OBRZYCY („Przystań Tu” w Cigacicach, FBwycieczkipoodrzecigacice, rezerwacja 531 559 930, impreza biletowana)

godz. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 - Winobraniowe rejsy barkami wzdłuż winnic w Górzykowie

P I Ą T E K 1 0 w r z e ś n i a

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ulicy Kasprowicza)

Dzień siódmy
godz. 16.00 - Studio Tańca KeepOn! Dancing
godz. 17. 00 - Opresja
godz. 18. 30 - Meteroids
godz. 20.00 - Sławek Uniatowski

WYJAZDOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM

godz. 11.00 - 11.30 - Zawada (boisko przy ul. Szkolnej 24)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10.00 - Prezentacje winnic: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, Winnogóra - Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia

NIEWINNY OGRÓDEK W WINNYM OGRODZIE (Winne Wzgórza przy Palmiarni)

godz. 18.00 - 22.00 - „Rozkoszuj się Winobraniem” strefa chillout’u z DJ Bleackbeard
godz. 18.00 - 22.00 - Piwniczka Gremplera zaprasza (regionalne lubuskie wina)
godz. 21.30 - 21.50 - Karmazyn Fireshow - pokaz w stylu Electroswing
godz. 21.50 - 22.00 - Pokaz pirotechniczny

O WINIE PRZY STOLIKU I SPACERZE

godz. 11.00 - 12.30 - Spacer z przewodnikiem po winiarskich zabytkach Zielonej Góry
(zbiórka Planetarium Wenus, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spacerem)
godz. 15.00 - 21.00 - Piwnica winiarska przy Wodnej 32 zaprasza
godz. 16.00 - 18.00 - „Porozmawiajmy o winie” komentuje Maciej Nowicki („Ferment”/ „Winicjatywa”) i jego goście
(Miasteczko Winiarskie, Stary Rynek)
godz. 18.00 - 19.30 - Spacer z przewodnikiem do piwnicy przy ulicy Wodnej
(zbiórka Plac Praw Kobiet, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spacerem)
godz. 20.00 - „Z cyklu wino i literatura”
„Świat na winnych szlakach” spotkanie z Tomaszem Prange-Barczyńskim („Ferment”/ „Winicjatywa”) i jego książkami, połączone
z degustacją wina poprowadzi Krzysztof Fesorowicz
(Piwnica winiarska, ul. Wodna 32, bilety w cenie 60 zł do nabycia www.winnicamilosz.pl)

XII FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)

bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 4 do 12 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8 w
godzinach 10.00-17. 00; w dniu wyjazdu w cenie 55 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w
godzinach 10.00 - 17. 00
Rozkład:
Winnica „Pod Wieżą” Trzebule - WinoBus nr 30: odjazd godz. 1330, powrót ok. godz. 1630
Winnica „Marcinowice” w Marcinowicach k. Krosna Odrzańskiego - WinoBus nr 31: odjazd godz. 1330, powrót ok. godz. 1630
Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 32: odjazd godz. 1345, powrót ok. godz. 1630
Winnica „Mozów” w Mozowie - WinoBus nr 33: odjazd godz. 1345, powrót ok. godz. 1630
Winnica „Miłosz” w Zaborze - WinoBus nr 34: odjazd godz. 1645, powrót ok. godz. 1945
Winnica „Łukasz” w Wityniu k. Świebodzina - WinoBus nr 35: odjazd godz. 1645, powrót ok. godz. 1945
Winnica „Cantina” w Mozowie - WinoBus nr 36: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 2000
WinoBusy w rygorze sanitarnym *

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 12.00 - 18.00 - Produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze, warsztaty rękodzieła, fotościanka, Miś LCPR… i wile innych smaków i przysmaków.
(organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (plac Teatralny)

godz. 16.00 - 19.00 - Program PIONA: strefa animacji dla dzieci, zabawy, gry edukacyjne i eksperymenty
(organizator: Radosław „Rademenez” Blonkowski, FBrademenez)TEATR ROZRYWKI TRÓJKĄT W WIGW
AMIE(Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)
godz. 16.00 - 18. 00 - „Z bajką ku przygodzie: Kopciuszek”
(organizator: Teatr Rozrywki Trójkąt)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 17.00 i 20.00 - „Akt równoległy” reż. Olaf Lubaszenko, Teatr Capitol z Wrocławia

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

REJSY BARKĄ PO ODRZE I OBRZYCY („Przystań Tu” w Cigacicach, FBwycieczkipoodrzecigacice, rezerwacja 531 559 930, impreza biletowana)

godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 - Winobraniowe rejsy barkami wzdłuż winnic w Górzykowie

S O B O T A 1 1 w r z e ś n i a

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ulicy Kasprowicza)

Dzień ósmy
godz. 13.00 - Studio Mieszkalska Łap Taniec!
godz. 13.30 - Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży województwa lubuskiego
godz. 16.00 - Mateusz Ciawłowski
godz. 17.00 - Echa
ok. godz. 19.30 - Zakończenie Dni Zielonej Góry - Przekazanie przez Bachusa kluczy do bram miasta Prezydentowi
godz. 20. 00 - Maryla Rodowicz

WYJAZDOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM

godz. 11.00 - 11.30 - Przylep (park, ul. Kolejowa))
godz. 13.00 - 13.30 - Krępa (boisko przy ul. Odrzańskiej)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10.00 - Prezentacje winnic: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, Winnogóra – Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia

NIEWINNY OGRÓDEK W WINNYM OGRODZIE (Winne Wzgórza przy Palmiarni)

godz. 18.00 - 22.00 - „Rozkoszuj się Winobraniem” strefa chillout’u z DJ Hannah
godz. 18.00 - 22.00 - Piwniczka Gremplera zaprasza (regionalne lubuskie wina)

O WINIE PRZY STOLIKU I SPACERZE

godz. 11.00 - 12.30 - Spacer z przewodnikiem po winiarskich zabytkach Zielonej Góry
(zbiórka Planetarium Wenus, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spacerem)
godz. 12.00 - 21.00 - Piwnica winiarska przy Wodnej 32 zaprasza
godz. 13.00 - 15.00 - „Porozmawiajmy o winie” komentuje Maciej Nowicki („Ferment”/ „Winicjatywa”) i jego goście
(Miasteczko Winiarskie, Stary Rynek)
godz. 16.00 - „Korowód szlakiem Fryderyka Seydela i jego stu winiarek” spacer przez rewiry winiarskie Löbtenz i Rodeland
(zbiórka Plac Praw Kobiet, wstęp wolny)
godz. 19.00 - Hity dziesięciolecia - degustacja niemłodych zielonogórskich win ze szczepów vitis vinifera - prowadzi Maciej Nowicki
(„Ferment”/ „Winicjatywa”)
(Piwnica winiarska, ul. Wodna 32, bilety w cenie 60 zł do nabycia www.winnicamilosz.pl)

XII FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)

bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 4 do 12 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8 w
godzinach 10.00-17.00;
w dniu wyjazdu w cenie 55 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w
godzinach 10.00 - 17.00
Rozkład:
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 37: odjazd godz. 1000, powrót ok. godz. 13.00
Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 38: odjazd godz. 1000, powrót ok. godz. 13.00
Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz - WinoBus nr 39: odjazd godz. 930, powrót ok. godz. 13.00
Winnica „Łukasz” w Wityniu k. Świebodzina - WinoBus nr 40: odjazd godz. 1000, powrót ok. godz. 13.00
Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 41: odjazd godz. 1000, powrót ok. godz. 13.00
Winnica „Marcinowice” w Marcinowicach k. Krosna Odrzańskiego - WinoBus nr 42: odjazd godz. 13.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Saganum Trakt Winny” w Żaganiu - WinoBus nr 43: odjazd godz. 13.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Żelazny” w Łazie - WinoBus nr 44: odjazd godz. 1330, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Mozów” w Mozowie - WinoBus nr 45: odjazd godz. 1330, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Pod Wieżą” Trzebule - WinoBus nr 46: odjazd godz. 1630, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Cantina” w Mozowie - WinoBus nr 47: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 20.00
WinoBusy w rygorze sanitarnym *

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 10.00 - 18.00 - Produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze, warsztaty rękodzieła, fotościanka, Miś LCPR… i wile innych smaków i przysmaków.
(organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (plac Teatralny)

godz. 16.00 - 21.30 - PIONA strefa animacji dla dzieci - zabawy teatralne (godz. 1600 - 1900), Show z elementami Breaking'u (Break Dance), Beat Box i Freestyle w wykonaniu Rademenez (godz. 1900 - 2100), Taneczna Walka Wieczoru (godz. 2100 - 2130)
(organizator: Radosław „Rademenez” Blonkowski, FBrademenez)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19. 00 - Tadeusz Kuta „Szczęściarze” reż. Tadeusz Kuta, Lubuski Teatr z Zielonej Góry

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

REJSY BARKĄ PO ODRZE I OBRZYCY („Przystań Tu” w Cigacicach, FBwycieczkipoodrzecigacice, rezerwacja 531 559 930, impreza biletowana)
godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 - Winobraniowe rejsy barkami wzdłuż winnic w Górzykowie

N I E D Z I E L A 1 2 w r z e ś n i a

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10.00 - Prezentacje winnic: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, Winnogóra – Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia

O WINIE PRZY STOLIKU I SPACERZE

godz. 11.00 - 12.30 - Spacer z przewodnikiem po winiarskich zabytkach Zielonej Góry
(zbiórka Planetarium Wenus, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spacerem)
godz. 12.00 - 18.00 - Piwnica winiarska przy Wodnej 32 zaprasza

XII FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)

bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 4 do 12 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8 w
godzinach 10/00-17.00;
w dniu wyjazdu w cenie 55 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w
godzinach 10.00 - 17.00
Rozkład:
Winnica „Żelazny” w Łazie - WinoBus nr 48: odjazd godz. 1000, powrót ok. godz. 1300
Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 49: odjazd godz. 1000, powrót ok. godz. 1300
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 50: odjazd godz. 1330, powrót ok. godz. 1630
Winnica „Miłosz” w Zaborze - WinoBus nr 51: odjazd godz. 1330, powrót ok. godz. 1630
WinoBusy w rygorze sanitarnym *

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 12.00 - 18.00 - Produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze, warsztaty rękodzieła, fotościanka, Miś LCPR… i wile innych smaków i przysmaków.
(organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 18.00 Pam Valentine „Przyjazne dusze” reż. Robert Czechowski, Lubuski Teatr z Zielonej Góry

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

REJSY BARKĄ PO ODRZE I OBRZYCY („Przystań Tu” w Cigacicach, FBwycieczkipoodrzecigacice, rezerwacja 531 559 930, impreza biletowana)

godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 - Winobraniowe rejsy barkami wzdłuż winnic w Górzykowie
Szczegółowy program z imprezami towarzyszącymi na stronie:
PROGRAM WINOBRANIA 2021

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
seplenista
Wszystko się sypie a księciunio chce lansować się za miejską kasę ??

Niech Mejzę zaprosi i niech zrobią szoł za fri :))
Dodaj ogłoszenie