Winobraniowy Bieg o Puchar Gazety Lubuskiej. Są pierwsze...

  Winobraniowy Bieg o Puchar Gazety Lubuskiej. Są pierwsze zgłoszenia. Czekamy na kolejne drużyny

  cekon

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Ben-Service Team, czyli Julia, Iwona i Piotr Zuśka - to pierwsza drużyna, która zgłosiła się do Drużynowego Winobraniowego Biegu o Puchar Gazety Lubuskiej
  1/4
  przejdź do galerii

  Ben-Service Team, czyli Julia, Iwona i Piotr Zuśka - to pierwsza drużyna, która zgłosiła się do Drużynowego Winobraniowego Biegu o Puchar Gazety Lubuskiej 2019. ©archiwum Piotra Zuśki

  Niedawno ogłosiliśmy zapisy do biegu o puchar „Gazety Lubuskiej”, a już zgłosiło się kilkanaście zespołów. Drużynowy Bieg Winobraniowy odbędzie się 7 września. Gwarantujemy przyjęcie maksymalnie 300 drużyn. Decydować będzie kolejność zgłoszeń, dlatego nie ma co czekać do ostatniej chwili. Uwaga, czekają na Was cenne nagrody.
  Kochacie sportowe wyzwania i malownicze, zielonogórskie plenery? Lubicie biegać, a przy tym stanowicie zgraną ekipę? W takim razie Drużynowy Winobraniowy Bieg o Puchar Gazety Lubuskiej będzie dla Was doskonałym pomysłem na wspólne, aktywne spędzenie czasu. Z takiego założenia wyszyła m.in. pełna energii rodzina z Drzonkowa - Iwona, Julia i Piotr Zuśka. Oni jako pierwsi zgłosili się do tegorocznej edycji biegu. Będą reprezentować sulechowski Ben-Service Team.

  TU SIĘ ZAPISZESZ

  Realizatorem biegu jest Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zielonej Górze

  - Będziemy reprezentować firmę mojego teścia, zajmującą się m.in. mechaniką pojazdową – powiedział Piotr Zuśka. – Pobiegniemy w tym samym składzie, co w ubiegłym roku. Obok mnie, żona i córka. W ostatniej edycji biegu cele sportowe były dla nas na dalszym planie, nie wyznaczaliśmy ich sobie. Liczyło się przede wszystkim uczestnictwo, dlatego kiedy teraz pojawiło się ogłoszenie o zapisach, od razu się zgłosiliśmy. W tym roku chcielibyśmy poprawić swój czas. Jeśli się uda, to będziemy mieć dodatkową satysfakcję.

  Jeśli chodzi o bieganie, to pan Piotr jest pod tym względem najaktywniejszy w rodzinie. - Często staram się uczestniczyć w tego typu imprezach, nie tylko w Zielonej Górze – opowiada. - Zwykle gorąco zachęcam też do tego pozostałych członków rodziny, ale różnie z tym bywa, bo każdy ma inne zainteresowania. Ale ubiegłoroczne wspólne bieganie spodobało nam się, bo impreza była fajnie zorganizowana, trafiliśmy na super pogodę. Mieliśmy też razem wystartować w Biegu Jeża, ale wtedy akurat byłem chory. Żona z córką pobiegły.
  - Startuję w zawodach przede wszystkim dla siebie, nie dla wyników – dodaje Piotr Zuśka. – Bywam na klasycznych biegach miejskich, przełajowych, nieraz ze znajomymi zaliczamy też trudne runmageddony. Ale uczestniczymy w nich wyłącznie dla aktywności fizycznej. Super miejsce na mecie nie jest dla nas istotne, czasem przy okazji trudnych biegów samo ukończenie rywalizacji jest sukcesem. Traktujemy bieganie po amatorsku, zamiast siedzenia przed telewizorem. No chyba, że Falubaz akurat jeździ. Wtedy jest święto w domu, bo bardzo kibicujemy zielonogórskim żużlowcom.

  Nie muszą być tylko firmy
  Uczestnicy tegorocznego biegu wystartują sprzed biurowca PGNiG zlokalizowanego na ul. Bohaterów Westerplatte (w tym miejscu będzie również meta). Do pokonania śmiałkowie będą mieć dwa dystanse - hobby (2,5 km) oraz pełny (5 km) na trasie: Bohaterów Westerplatte, Ułańska, al. Niepodległości, Bankowa, Chrobrego, pl. Matejki, Kupiecka, Drzewna, pl. Pocztowy, Jedności, Reja, Wojska Polskiego, Bohaterów Westerplatte. W rywalizacji mogą wziąć udział trzyosobowe drużyny reprezentujące firmy, instytucje, stowarzyszenia, fundacje oraz inne organizacje. Ale, uwaga, możecie stworzyć też zespół z osób niezwiązanych z żadną organizacją lub związanych z kilkoma różnymi. Ważne: wszyscy zawodnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Przed biegiem jest pobierana opłata startowa, która wynosi 60 zł od drużyny. W zamian każdy otrzyma od nas pakiet startowy, a w nim znajdą się m.in.: plecak, bidon, opaska na nadgarstek, ręczniczek.

  Drużyny, które na obu dystansach oraz w klasyfikacji służb mundurowych zajmą trzy pierwsze miejsca otrzymają puchary, a zawodnicy nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik na mecie dostanie okolicznościowy medal. Zapisy w serwisie: gazetalubuska.pl/bieg.

  OBEJRZYJ: Winobraniowy Bieg o Puchar Gazety Lubuskiej 2018

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Dział Reklamy GL do Waszej dyspozycji. Pracujemy zdalnie.

  Dział Reklamy GL do Waszej dyspozycji. Pracujemy zdalnie.

  #zostańwdomu i czytaj gazetę online TAŃSZĄ O POŁOWĘ!

  #zostańwdomu i czytaj gazetę online TAŃSZĄ O POŁOWĘ!

  Jedzenie na wynos. Sprawdź, gdzie zamówisz

  Jedzenie na wynos. Sprawdź, gdzie zamówisz