Wióry jednak polecą!

  Wióry jednak polecą!

  Piotr Jędzura

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zawody drwali każdego roku przyciągają do maleńkiego Niedźwiedzia tłumy

  Zawody drwali każdego roku przyciągają do maleńkiego Niedźwiedzia tłumy ©fot. Mariusz Kapała

  Zaplanowana na niedzielę sobótka nie odbędzie się, bo... zabrakło czasu na jej przygotowanie. Zabawimy się za to na zawodach drwali w Niedźwiedziu.
  Zawody drwali każdego roku przyciągają do maleńkiego Niedźwiedzia tłumy

  Zawody drwali każdego roku przyciągają do maleńkiego Niedźwiedzia tłumy ©fot. Mariusz Kapała

  Gmina miała zamiar wrócić do tradycji sobótek nad jeziorem. - Niestety już wiemy, że impreza się nie odbędzie - informuje wicewójt Joanna Rybczyńska.

  To oznacza, że nie będzie zabawy oraz pokazu fajerwerków - a tak pierwotnie planowano. Co się stało? Pierwszy powód to... czas. - Mieliśmy go za mało, żeby wszystko ustalić, ostatecznie podopinać i zorganizować - przyznaje Barbara Mizińska, która zajmuje się w magistracie m.in. organizacją imprez.

  Termin imprezy nie pasował też Teatrowi Muzycznemu z Poznania. A to jego aktorzy mieli odegrać główne role w przedstawieniu podczas imprezy.

  Czy nauczka pozwoli gminie uniknąć podobnego błędu w przyszłości. - Na pewno w przyszłym roku zabierzemy się za zorganizowanie imprezy dużo wcześniej - mówi J. Rybczyńska. Tym bardziej, że przed laty sobótka była tu organizowana. Teraz gmina chce przywrócić tę tradycję i sprawić, żeby Łagów był z nią dodatkowo kojarzony.

  Za to w niedzielę w Niedźwiedziu odbędą się doroczne zawody drwali. Choć i ta impreza wisiała na włosku. Bo powiat wycofał się z dofinansowania zabawy. Zresztą powiatowa kasa nie wspiera już większości imprez - wszystko z powodu trudności finansowych.

  Zabawę wsparła gmina - na ten cel przekazała już 5 tys. zł. Do przygotowania imprezy włączyło się też Nadleśnictwo Świebodzin.

  Na gości będzie czekać wiele atrakcji. Odbędą się 3. otwarte mistrzostwa Niedźwiedzia w siłowaniu na rękę oraz 1. otwarte mistrzostwa Niedźwiedzia w zawodach Strongman. Żonglerką piłkarską popisze się Janusz Chomontek, a wicemistrz Europy Leszek Klimas da pokaz kulturystyczny. Będzie też wiele konkursów dla dzieci i dorosłych. Gwiazda wieczoru to zespół Nana - laureaci głównej nagrody w Opolu 2005 r.

  Oczywiście odbędą się zawody drwali. - To doskonała impreza, dzięki której o małym Niedźwiedziu jest głośno - dodaje J. Rybczyńska.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo